ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"19" жовтня 2017 р.Справа № 916/1959/17
За позовом: ОСОБА_1; ОСОБА_2
До відповідача: Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи АИСТ
За участю третіх осіб на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог а предмет спору: ОСОБА_3, Ренійської районної ради Одеської області; Сільськогосподарського виробничого кооперативу БУДЖАК
про визнання недійсними рішень загальних зборів засновників
Суддя Рога Н.В.
Представники:
Від позивача (ОСОБА_1): ОСОБА_4 - на підставі довіреності № 1699 від 29.06.2017р.;
Від позивача (ОСОБА_2.): ОСОБА_4 - на підставі довіреності № 1699 від 29.06.2017р.;
Від відповідача: не з'явився;
Від третіх осіб: не з'явилися.
Суть спору: Позивачі, ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1) та ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2.), звернулися до господарського суду Одеської області з позовом до Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи АИСТ (далі - РМДОУ АИСТ ) про визнання недійсними з моменту прийняття рішень загальних зборів Засновників Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи АИСТ від 05 травня 2017 р., що оформлені протоколом без номера від 05 травня 2017 р.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 14 серпня 2017 р. порушено провадження у справі № 916/1959/17 та залучено до участі у справі у якості третіх осіб на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3, Ренійську районну раду Одеської області та Сільськогосподарський виробничий кооператив БУДЖАК .
Представник позивачів позовну заяву підтримує в повному обсязі, наполягає на її задоволенні.
Відповідач про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином за юридичною адресою, про що свідчать поштові повідомлення з позначкою: вручено , однак своїм правом на судових захист не скористався, відзиву до суду не надав.
Треті особи про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином за юридичною адресою, про що свідчать поштові повідомлення з позначкою: вручено , однак письмових пояснень щодо позову до суду не надавали.
За таких обставин справа розглядається за наявними матеріалами справи в порядку ст. 75 ГПК України.
Розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухав пояснення представника позивачів, суд встановив:
Відповідно до п.п. 1.1, 1.2 Статуту РМДОУ АИСТ , в редакції, затвердженій рішенням загальних зборів засновників, оформленим протоколом від 07.11.2006 р., (далі - статут) є міжгосподарським оздоровчим закладом, створеним на добровільних засадах господарствами-учасниками Ренійського району та фізичними особами громадянами України шляхом об'єднання частини їх майна, а саме: Ренійською районною радою Одеської області, Сільськогосподарським виробничим кооперативом БУДЖАК , ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_1.
Відповідно п. 1.2 статуту РМДОУ АИСТ , із змінами та доповненнями, зареєстрованими 30.10.2015 р., засновниками (учасниками) РМДОУ АИСТ є: Ренійська районна рада Одеської області - 19,65 % в статутному капіталі, Сільськогосподарський виробничий кооператив БУДЖАК - 12,10 % в статутному капіталі, ОСОБА_5 - 22,75 % в статутному капіталі, ОСОБА_2 - 22,75 % в статутному капіталі, та ОСОБА_1 - 22,75 % в статутному капіталі.
Позивачі зазначають, що 05 травня 2017 р. їм стало відомо, що 14 квітня 2017 р. листом заступника голови Ренійської районної ради Одеської області, Ю. Ціомік, ініційовано проведення позачергових загальних зборів Засновників Ренійської міжгосподарської дитячої установи АИСТ 26 квітня 2017 р. об 11 год. 00 хв. в приміщенні Ренійської районної ради Одеської області, з порядком денним: : заслуховування звіту директора РМДОУ АИСТ ; обрання директора РМДОУ АИСТ ; обрання членів Ревізійної комісії РМДОУ АИСТ .
05 травня 2017 р. відбулися загальні збори Засновників РМДОУ АИСТ , на порядок денний яких були поставлені питання щодо: 1. Заслуховування звіту дирекції РМДОУ АИСТ ; 2. Обрання директора РМДОУ АИСТ ; 3. Обрання членів Ревізійної комісії РМДОУ АИСТ .
Із зазначеного протоколу позивачам стало відомо, що проведення загальних зборів засновників РМДОУ АИСТ було заплановано на 26.04.2017 р., про що було повідомлення в районній газеті Ренійський вісник від 14.04.2017р. № 29-30. Всі засновники були повідомлені належним чином. Але, в телефонному режимі, за проханням ОСОБА_1, за згодою всіх засновників, засідання перенесено на 05.05.2017 р. При цьому, згідно протоколу, зі слів ОСОБА_2 він відсутній у зв'язку із перебуванням на лікарняному, але прислав свого представника без належним чином оформлених документів та представників засобів масової інформації. ОСОБА_1 на телефонні дзвінки не відповідає, причина відсутності не відома.
Згідно протоколу Загальних зборів Засновників РМДОУ АИСТ без номера від 05.05.2017 р. присутніми (особисто або через представників) були лише Ренійська районна рада Одеської області, Сільськогосподарський виробничий кооператив БУДЖАК ОСОБА_5 які у сукупності володіють 54,5% статутного капіталу, а відсутніми було зазначено ОСОБА_1 та ОСОБА_2
За результатами розгляду були прийняті такі рішення: про відкликання ОСОБА_2 з посади директора РМДОУ АИСТ ; про призначення ОСОБА_5 на посаду директора РМДОУ АИСТ та уповноваження її на проведення всіх необхідних дій, передбачених законодавством, пов'язаних зі зміною керівництва юридичної особи; про створення Ревізійної комісії РМДОУ АИСТ , членами якої обрано ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, та доручено Ревізійній комісії РМДОУ АИСТ проведення фінансово-господарської діяльності та за результатами проведеної перевірки доповісти засновникам.
Позивачі вважають, що рішення загальних зборів Засновників РМДОУ АИСТ від 05.05.2017 р., оформлені протоколом загальних зборів Засновників РМДОУ АИСТ без номера від 05.05.2017 р., є незаконними та мають бути визнані судом недійсними з моменту їх прийняття, адже, відповідно до п. 3.1 Статуту РМДОУ АИСТ управління РМДОУ АИСТ здійснюється його Засновниками. Вищим органом установи є Загальні збори Засновників або представників. Дирекція, очолювана директором - виконавчий орган. Ревізійна комісія - контролюючий орган.
Відповідно до п. 3.2.2 Статуту Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік, але не пізніше як через 120 днів від дня закінчення звітного року. У разі необхідності можуть бути скликані позачергові Загальні збори з ініціативи уповноважених представників, які володіють 1/3 голосів від загальної кількості, з ініціативи Ревізійної комісії, з ініціативи дирекції установи.
Однак, у даному випадку ініціатором скликання загальних зборів Засновників РМДОУ АИСТ була Ренійська районна рада Одеської області, в особі заступника голови районної ради Ю. Ціомік, яка володіє лише 19,65 % статутного капіталу, що не дорівнює 1/3 голосів від загальної кількості, що становить 33,33 % статутного капіталу. Отже, проведення загальних зборів за ініціативою засновника , який володіє лише 19,65 % статутного капіталу суперечить п. 3.2.2.Статуту РМДОУ АИСТ .
Окрім того, позивачі зазначають, що відповідно до положень ч. 4 ст. 61 Закону України Про господарські товариства учасники товариства, які володіють в сукупності більше як 20 відсотками голосів, мають право вимагати скликання позачергових загальних зборів учасників у будь-який час і будь-якого приводу, що стосується діяльності товариства. Якщо протягом 25 днів голова товариства не виконав зазначеної вимоги, вони вправі самі скликати загальні збори учасників.
Так, позивач у справі, ОСОБА_2, який відповідно до витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є керівником РМДОУ АИСТ з 20.10.2015 р., зазначає, що жодний з засновників РМДОУ АИСТ не звертався до нього з вимогою про скликання 05.05.2017 р. загальних зборів Засновників РМДОУ АИСТ та не пропонував розглянути питання щодо заслуховування звіту директора РМДОУ АИСТ , обрання директора РМДОУ АИСТ та обрання членів Ревізійної комісії РМДОУ АИСТ .
Також позивачі зазначають, що відповідно до п. 3.2.5 Статуту про проведення загальних зборів Засновники повідомляються не пізніше 10 днів будь-якими засобами із зазначенням часу, місця проведення та порядку денного. Відповідно до положень ч. 5 ст. 61 Закону України Про господарські товариства про проведення загальних борів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на загальних зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніше як а 7 днів до скликання загальних борів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах.
Однак, позивачі у справі не отримували повідомлення про скликання позачергових загальних зборів Засновників 05 травня 2017 р. та їм не був відомий порядок денний таких зборів.
За таких обставин, позивачі зазначають, що одним із гарантованих прав учасника товариства (підприємства) є його участь в управлінні підприємством через діяльність у вищому органі підприємства - зборах засновників. Неповідомлення засновника (учасника) підприємства про проведення загальних зборів в установленому порядку є грубим порушенням його прав, що може бути підставою для визнання рішень зборів засновників підприємства недійсними.
В обґрунтування позовних вимог, позивачі також відмічають, що згідно п. 2.25 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 25.05.2016 р. № 4 Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин обов'язковою умовою повідомлення про скликання загальних зборів юридичної особи є одночасна наявність у такому повідомленні інформації про час, місце проведення зборів та інформації про питання, що будуть винесені на розгляд зборів (порядок денний). Відсутність у повідомленні про проведення загальних зборів будь-якої з названих складових, як і відсутність самого повідомлення, може бути підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів.
Окрім вказаного, позивачі посилаються на порядок прийняття рішень загальними зборами учасників товариства з обмеженою відповідальністю, який встановлюється ст. 60 Закону України Про господарські товариства , відповідно до якої загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 50 відсотками голосів, зокрема на частину 2 даної статті, відповідно до якої, установчими документами товариств, у статутному капіталі яких відсутня державна частка, може бути встановлений інший відсоток голосів учасників (представників учасників), за умови присутності яких загальні збори учасників вважаються уповноваженими.
Зокрема, п. 3.2.3 Статуту РМДОУ АИСТ встановлено, що Загальні збори визнаються правомочними, якщо в них беруть участь представники, яким належить більше як 2/3 голосів від загальної кількості (66,66%).
Однак, у загальних зборах Засновників РМДОУ АИСТ , які відбулися 05.05.2017 р., брали участь (особисто або через представників) Ренійська районна рада Одеської області, Сільськогосподарський виробничий кооператив БУДЖАК ОСОБА_5, сумарна кількість часток в статутному фонді РМДОУ АИСТ яких становить 54,5 %, що не дорівнює 66,66 %.
Крім того, позивачі зазначають, що відповідно до ст. 10 Закону України Про господарські товариства , ч. 1 ст. 116 Цивільного кодексу України, ст. 88 Господарського кодексу України учасник товариства має право брати участь в управлінні справами товариства в порядку, визначеному в установчих документах, а відповідно до змісту ст. ст. 58, 60 Закону України Про господарські товариства права учасника на участь в управлінні господарським товариством здійснюється саме шляхом участі у роботі вищого органу управління та прийняття рішень учасником або його уповноваженим представником. Неповідомлення про проведення 05.05.2017 р. загальних зборів Засновників РМДОУ АИСТ позивачі вважають порушенням своїх прав та охоронюваних законом інтересів, створенням перешкод в реалізації їх права на участь в управлінні РМДОУ АИСТ .
Відповідач своїм правом на захист в судовому порядку не скористався.
Розглянув матеріали справи, вислухав пояснення представника позивачів, на підставі норм чинного законодавства України, суд доходить до такого висновку:
За приписами ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Відповідно до ст.16 цього ж Кодексу кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права і інтересу.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про господарські товариства господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками.
Відповідно до ст. 97 Цивільного кодексу України управління товариством здійснюють його органи. Органами управління товариством є загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом. Згідно ж ст. 145 цього Кодексу вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори його учасників. Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 58 Закону України Про господарські товариства вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників. Учасники мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у статутному капіталі.
Відповідно до п. 1.2 Статуту РМДОУ АИСТ , із змінами та доповненнями від 30.10.2015 р., засновниками (учасниками) РМДОУ АИСТ є: Ренійська районна рада Одеської області - 19,65 % в статутному капіталі, Сільськогосподарський виробничий кооператив БУДЖАК - 12,10 % в статутному капіталі, ОСОБА_5 - 22,75 % в статутному капіталі, ОСОБА_2 - 22,75 % в статутному капіталі, та ОСОБА_1 - 22,75 % в статутному капіталі.
За приписами ст. 61 Закону України Про господарські товариства загальні збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю скликаються не рідше двох разів на рік, якщо інше не передбачено установчими документами. Позачергові загальні збори учасників скликаються головою товариства при наявності обставин, зазначених в установчих документах, у разі неплатоспроможності товариства, а також у будь-якому іншому випадку, якщо цього потребують інтереси товариства в цілому, зокрема, якщо виникає загроза значного скорочення статутного капіталу. Загальні збори учасників товариства повинні скликатися також на вимогу виконавчого органу. Учасники товариства, що володіють у сукупності більш як 20 відсотками голосів, мають право вимагати скликання позачергових загальних зборів учасників у будь-який час і з будь-якого приводу, що стосується діяльності товариства. Якщо протягом 25 днів голова товариства не виконав зазначеної вимоги, вони вправі самі скликати загальні збори учасників. Про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на загальних зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах.
Відповідно до п. 3.2.2 Статуту РМДОУ АИСТ Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік, але не пізніше як через 120 днів від дня закінчення звітного року. У разі необхідності можуть бути скликані позачергові Загальні збори з ініціативи уповноважених представників, які володіють 1/3 голосів від загальної кількості, з ініціативи Ревізійної комісії, з ініціативи дирекції установи.
Як вбачається з матеріалів справи, 05 травня 2017 р. відбулися загальні збори Засновників РМДОУ АИСТ , на порядок денний яких були поставлені питання щодо: 1. Заслуховування звіту директора РМДОУ АИСТ ; 2. Обрання директора РМДОУ АИСТ ; 3. Обрання членів Ревізійної комісії РМДОУ АИСТ .
Згідно протоколу Загальних зборів Засновників РМДОУ АИСТ без номера від 05.05.2017 р. присутніми (особисто або через представників) були лише Ренійська районна рада Одеської області, Сільськогосподарський виробничий кооператив БУДЖАК ОСОБА_5 які у сукупності володіють 54,5% статутного капіталу, а відсутніми було зазначено ОСОБА_1 та ОСОБА_2
За результатами розгляду були прийняті такі рішення: про відкликання ОСОБА_2 з посади директора РМДОУ АИСТ ; про призначення ОСОБА_5 на посаду директора РМДОУ АИСТ та уповноваження її на проведення всіх необхідних дій, передбачених законодавством, пов'язаних зі зміною керівництва юридичної особи; про створення Ревізійної комісії РМДОУ АИСТ , членами якої обрано ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, та доручено Ревізійній комісії РМДОУ АИСТ проведення фінансово-господарської діяльності та за результатами проведеної перевірки доповісти засновникам.
У відповідності до положень ст. 116 Цивільного кодексу України учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом, зокрема, брати участь в управлінні товариством у порядку, визначеному в установчому документі, крім випадків, встановлених законом. Право брати участь в управлінні товариством може бути реалізовано учасником товариства при прийнятті участі у загальних зборах товариства, на яких вирішують ті чи інші питання діяльності товариства.
Відповідно до змісту ст. ст. 58, 60 Закону України Про господарські товариства права учасника товариства на участь в управлінні господарським товариством здійснюються саме шляхом участі у роботі вищого органу управління та прийнятті рішень учасником або його уповноваженим представником. У разі відсутності на загальних зборах учасників товариства будь-якого з учасників, який бажає реалізувати своє право на участь в управлінні товариством, здійснювати діяльність, прийняття рішень, необхідних для здійснення товариством господарської діяльності та досягнення статутних завдань, такий учасник позбавляється можливості здійснювати свої корпоративні права, у тому числі - права на участь в управлінні товариством.
Відповідно до ст. 167 Господарського кодексу України корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарського товариства, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів), а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Але, як вбачається з матеріалів справи, позивачі у справі в установленому Законом України Про господарські товариства та Статутом РМДОУ АИСТ порядку про дату, час, місце проведення та порядок денний загальних зборів, що були призначені та проведені 05.05.2017 р. повідомлені не були.
Як вбачається з тексту протоколу без номера від 05.05.2017 р. проведення загальних зборів засновників РМДОУ АИСТ було заплановано на 26.04.2017 р., про що було повідомлення в районній газеті Ренійський вісник від 14.04.2017 р. № 29-30. Всі засновники були повідомлені належним чином. Але, в телефонному режимі, за проханням ОСОБА_1, за згодою всіх засновників, засідання перенесено на 05.05.2017 р. При цьому, згідно протоколу, зі слів ОСОБА_2 він відсутній у зв'язку із перебуванням на лікарняному, але прислав свого представника без належним чином оформлених документів та представників засобів масової інформації. ОСОБА_1 на телефонні дзвінки не відповідає, причина відсутності не відома.
Відповідно до ч. ч. 1, 6 п. 2.25. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 25.05.2016 р. № 4 Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин згідно з положеннями частини п'ятої статті 61 Закону України Про господарські товариства про проведення загальних зборів ТОВ чи ТДВ учасники повідомляються передбаченим статутом способом із зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного та слід брати до уваги, що телефонне повідомлення про дату, час та місце проведення загальних зборів учасників товариства є неналежним доказом такого повідомлення. Роздрукування телефонних переговорів, надані операторами зв'язку, лише підтверджують факт з'єднання двох абонентів телефонного зв'язку певної тривалості.
Відповідачем у справі доказів належного повідомлення позивачів у справі, у встановлений законодавством та Статутом РМДОУ АИСТ " спосіб, про місце, дату та порядок денний загальних зборів РМДОУ АИСТ , призначених на 05.05.2017 р., до матеріалів справи не надано.
Статтею 60 Закону України Про господарські товариства , встановлено, що загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 50 відсотками голосів. Установчими документами товариств, у статутному капіталі яких відсутня державна частка, може бути встановлений інший відсоток голосів учасників (представників учасників), за умови присутності яких загальні збори учасників вважаються уповноваженими.
Згідно п. 3.2.3 статуту РМДОУ АИСТ Загальні збори визнаються правомочними, якщо в них беруть участь представники, яким належить більше як 2/3 голосів від загальної кількості (66,66%). Але, як вбачається з протоколу засідання Загальних зборах Засновників РМДОУ АИСТ , яке відбулося 05.05.2017 р., у ньому брали участь (особисто або через представників) Ренійська районна рада Одеської області, Сільськогосподарський виробничий кооператив БУДЖАК ОСОБА_5, сумарна кількість часток в статутному фонді РМДОУ АИСТ яких становить 54,5 %, що не дорівнює 66,66 %.
Відповідно до п. 2.14. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 25.05.2016 р. № 4 Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин рішення загальних зборів юридичної особи можуть бути визнані недійсними в судовому порядку в разі недотримання процедури їх скликання, встановленої статтею 61 Закону України Про господарські товариства , статтею 35 Закону України Про акціонерні товариства , статтею 15 Закону України Про кооперацію .Права учасника (акціонера, члена) юридичної особи можуть бути визнані порушеними внаслідок недотримання вимог закону про скликання і проведення загальних зборів, якщо він не зміг взяти участь у загальних зборах, належним чином підготуватися до розгляду питань порядку денного, зареєструватися для участі у загальних зборах тощо.
Окрім того, ч. 2 п. 2.13 зазначеної вище Постанови визначено, що безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів у зв'язку з порушенням прямих вказівок закону є: прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення або у разі неможливості встановлення наявності кворуму; прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів товариства; прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного, на розгляд яких не було отримано згоди усіх присутніх на загальних зборах; відсутність протоколу загальних зборів ТОВ; відсутність протоколу загальних зборів АТ, підписаного головою і секретарем зборів.
У відповідності до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського суду. Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин, на думку суду, позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є обґрунтованими, підтверджені матеріалами справи, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - задовольнити повністю.
2. Визнати недійсними з моменту прийняття рішення загальних зборів Засновників Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи АИСТ (68821, Одеська область, Ренійський район, с. Нагірне, вул. Леніна, 23, код ЄДРПОУ - 25050699) від 05 травня 2017 р., оформлені протоколом № б/н від 05 травня 2017 р.
3. Стягнути з Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи АИСТ (68821, Одеська область, Ренійський район, с. Нагірне, вул. Леніна, 23, код ЄДРПОУ - 25050699) на користь ОСОБА_1 (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Рахімова, б. 125, кв. 80) витрати по сплаті судового збору по 1 200 грн. 00 коп.
4. Стягнути з Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи АИСТ (68821, Одеська область, Ренійський район, с. Нагірне, вул. Леніна, 23, код ЄДРПОУ - 25050699) на користь ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) витрати по сплаті судового збору по 1 200 грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 24 жовтня 2017 р.
СУДДЯ Н.В. РОГА
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2017 |
Оприлюднено | 27.10.2017 |
Номер документу | 69726368 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Рога Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні