справа № 691/1286/17
провадження № 2/691/625/17
УХВАЛА
24 жовтня 2017 року Городищенський районний суд Черкаської області
В складі :
головуючого судді Савенко О.М.
при секретарі судових засідань ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городище питання про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 сільської ради Городищенського району Черкаської області про визнання права власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування за законом,-
встановив :
позивач звернувся з позовом до ОСОБА_3 сільської ради Городищенського району Черкаської області про визнання права власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування за законом, з тих підстав, що після смерті батька ОСОБА_4 27 червня 2008 року, про що складено відповідний актовий запис за №46 в Книзі реєстрації смертей ОСОБА_3 сільської ради Городищенського району Черкаської області, відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки (паю). Заповіту ОСОБА_2 не залишив. За даними Спадкового реєстру після померлого ОСОБА_4 відкрито спадкову справу №749/2008. Дружина ОСОБА_4 - ОСОБА_5, відмовилась від прийняття спадщини. Як спадкоємець за законом, звернувшись 29 вересня 2017 до Городищенської державної нотаріальної контори, отримав відмову через відсутність правовстановлюючого документу на земельну ділянку (пай).
24 жовтня 2017 року, під час розгляду справи, виникла необхідність просити Городищенську державну нотаріальну контору надати інформацію щодо відкриття спадщини після ОСОБА_4, який помер 27 червня 2008 року та проживав на момент смерті в с.Мліїв вул.Пушкіна, №116 Городищенського району Черкаської області, кола спадкоємців, прийняття спадщини, наявності заповіту, підтвердження його дійсності та належним чином завірену копію спадкової справи.
Представник позивача не заперечив, мотивуючи тим, що в іншому порядку отримати докази на адвокатський запит не представилося за можливе.
Представник відповідача, у судове засідання, будучи вчасно та належним чином повідомленим, не з явився, надав лист від 20 жовтня 2017 року за вх.№ЕП1532/17 про розгляд справи без участі представника, зазначивши, що позовні вимоги визнає.
Суд, заслухавши думку представника позивача, вивчивши зміст листа представника відповідача, дослідивши докази у справі, вважає за необхідне витребувати докази по справі з наступних підстав.
Згідно зі ст.ст. 57 - 60 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи; належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування; обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування; доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Відповідно до ст.137 ЦПК України у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Докази, які вимагає суд, направляються до суду безпосередньо. Суд може також уповноважити заінтересовану особу, яка бере участь у справі, одержати доказ для представлення його суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали. За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати суду докази.
Згідно ст.1 Конвенції про захист прав і основних свобод людини високі Договірні Сторони гарантують кожному, хто перебуває під їхньою юрисдикцією, права і свободи, визначені у розділі 1 цієї Конвенції.
Стаття 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини гарантує кожному при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов язків право на справедливий і відкритий розгляд у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно практики Європейського суду з прав людини, право доступу до суду включає право на виконання судового рішення без надмірних затримок, справа "ОСОБА_6 проти Італії". У справі "Кайсин проти України" Європейський суд наголосив, що правосуддя було б ілюзорним, як би внутрішній правопорядок держави дозволяв невиконання остаточного й обов язкового рішення суду стосовно однієї з сторін. У справі "Бурдов проти Росії" Європейський суд з прав людини зазначив, що виконання будь-якого судового рішення є невідємною стадією процесу правосуддя.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод "Право на ефективний засіб юридичного захисту" встановлено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
З врахуванням предмету спору та обставин справи, наведених представником позивача, беручи до уваги, що для повного, всебічного, об активного розгляду та вирішення справи необхідно дослідити всі докази, суд приходить до висновку про необхідність витребування доказів шляхом звернення до Городищенської державної нотаріальної контори.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст.1, 6, 13 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст.ст. 57 - 60 ЦПК України, ст. ст. 137, 210 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
Витребувати у державного нотаріуса Городищенської державної нотаріальної контори Черкаської області ОСОБА_7 інформацію щодо часу та місця відкриття спадщини після ОСОБА_4, який помер 27 червня 2008 року та проживав на момент смерті в с.Мліїв вул.Пушкіна, №116 Городищенського району Черкаської області, кола спадкоємців, прийняття спадщини, відмови від спадщини спадкоємців, наявності заповіту, підтвердження його дійсності, інших розпоряджень спадкодавця, та належним чином завірену копію спадкової справи.
Державному нотаріусу Городищенської державної нотаріальної контори Черкаської області ОСОБА_7 витребувані докази надати до Городищенського районного суду Черкаської області у строк до 07 листопада 2017 року.
Відкласти судовий розгляд цивільної справи на 08 листопада 2017 року 08 годину 50 хвилин.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_8
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2017 |
Оприлюднено | 27.10.2017 |
Номер документу | 69733742 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Савенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні