ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/1745/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єресько Л.О., розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-промисловий комплекс "Вогнемаш" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
05 жовтня 2017 року Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (надалі - позивач) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-промисловий комплекс "Вогнемаш" (надалі - відповідач, ТОВ НПК "Вогнемаш") про стягнення суми заборгованості по відшкодуванню різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи за період з 01.04.2017 по 30.09.2017 включно в сумі 437,76 грн.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що колишньому працівнику відповідача ОСОБА_1 призначена та виплачується пенсія за віком як науковому працівнику. ТОВ НПК "Вогнемаш" зобов'язане щомісячно перераховувати до 25 числа за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії зазначеному пенсіонеру. За період з 01.04.2017 по 30.09.2017 ТОВ НПК "Вогнемаш" не перерахувало вказані кошти у встановлений законом строк в сумі 437,76 грн, у зв'язку з чим, позивач просить стягнути їх у судовому порядку посилаючись на положення Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 "Про затвердження порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи".
Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, в прохальній частині позову просив розглядати справу без участі представника управління.
Відповідач у судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Конверт із судовою повісткою, направлений на адресу відповідача, вказану в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Молодогвардійцев, 28, оф. 4), повернувся до суду з відміткою поштової установи "за закінченням терміну зберігання".
Частиною одинадцятою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка або експерта, суд перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до таких висновків.
Судом встановлено, що ТОВ НПК "Вогнемаш" (код ЄДРПОУ 34451186) є юридичною особою, зареєстрованою в установленому законом порядку та перебуває на обліку в Кременчуцькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області з 02.08.2006 /а.с. 7/.
Відповідно до частин другої, дев'ятої статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" від 13.12.1991 № 1977-ХІІ (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин та до 16.01.2016), пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", після досягнення чоловіками віку 62 роки за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років. До досягнення віку, встановленого цим абзацом, право на пенсію за віком мають чоловіки - наукові (науково-педагогічні) працівники ІНФОРМАЦІЯ_1 і старші після досягнення ними такого віку: 60 років - які народилися по 31 грудня 1952 року; 60 років 6 місяців - які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року; 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року; 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.
Відповідно до частини дев'ятої статті 24 цього ж Закону різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів державного бюджету;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Відповідно до частини шостої статті 37 Закону України "Про наукову та науково-професійну діяльність" від 26.11.2015 № 848-ХІІІ (в редакції, чинній з 13.01.2016 зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII) різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною дев'ятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для цієї категорії працівників;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.
Згідно з Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 (далі за текстом - Порядок), зокрема п.2, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50% різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій і закладів.
Відповідно до п. 3 зазначеного Порядку фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від форми власності і фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсій відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» , про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за затвердженим зразком (п. 5 Порядку).
Згідно з цим же пунктом Порядку, підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Як встановлено з матеріалів справи, колишньому працівнику відповідача ОСОБА_1 призначена та виплачується пенсія за віком як науковому працівнику.
Повідомленнями про суму фактичних витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову та наукову та науково-професійну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів підтверджується наявність у відповідача зобов'язання по пенсіонеру ОСОБА_1 - загальний стаж наукової роботи - 20 років 1 місяць 4 дні, стаж наукової роботи на даному підприємстві - 1 рік 4 місяці 00 днів, частка різниці у розмірі пенсії, що фінансується за рахунок даного підприємства 6,64 %) /а.с. 10,12,17, 19/.
Згідно діючого законодавства Кременчуцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Полтавської області на адресу відповідача були направлені повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів по пенсіонеру ОСОБА_1 за період з 01.04.2017 по 30.09.2017. Зазначена обставина підтверджується наданими позивачем копіями повідомлень про суму витрат на фінансування різниці між сумами пенсій, які направлялися відповідачу за червень 2017 року рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення, однак повернувся до пенсійного органу у зв'язку з неврученням з відміткою "організація за вказаною адресою не розшукана", про що свідчить копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення та конверту /а.с.11,12, 23/. Згідно письмових пояснень позивача розрахунки за липень - вересень 2017 року відповідачу не направлялися /а.с. 35/.
Таким чином, ТОВ НПК "Вогнемаш" має заборгованість перед Кременчуцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Полтавської області щодо відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-професійну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.04.2017 по 30.09.2017 по пенсіонеру ОСОБА_1 в сумі 437,76 грн.
Згідно з п. 8 Порядку зазначеного вище, у випадку порушення строків сплати коштів, спрямованих на фінансування різниці у розмірі пенсій, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми в порядку, передбаченому законодавством.
За правилами частин першої, шостої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідач доказів сплати зазначеної суми заборгованості суду не надав, тверджень позивача не спростував.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості з відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-професійну діяльність", та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, в сумі 437,76 грн є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до приписів частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-промисловий комплекс "Вогнемаш" про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-промисловий комплекс "Вогнемаш" (код ЄДРПОУ 34451186) на користь Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (код ЄДРПОУ 40367050) суму заборгованості по відшкодуванню різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи за період з 01.04.2017 по 30.09.2017 включно в сумі 437,76 грн (чотириста тридцять сім гривень сімдесят шість копійок) на р/р 25601302912112 в ПАТ "Державний ощадний банк України" філія - Полтавське обласне управління ПАТ "Державний ощадний банк України" м. Полтава, МФО 331467.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Л.О. Єресько
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2017 |
Оприлюднено | 27.10.2017 |
Номер документу | 69760502 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Л.О. Єресько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні