Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
23 жовтня 2017 р. № 820/3900/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до приватної фірми "Вікар" про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з приватної фірми "Вікар" на користь Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (р/р 25603312672587 в філії ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823, код ЄДРПОУ 41248278) заборгованість по сплаті фінансової санкції та пені по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 383,11 грн.
В обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, що приватна фірма "Вікар" знаходиться на обліку в Шевченківському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Харкова та має заборгованість по сплаті фінансової санкції та пені по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 383,11 грн. Зазначена заборгованість виникла на підставі рішення №1063 від 17.08.2011 року, яким застосовано до підприємства фінансова санкція в розмірі 216,05 грн та нарахована пеня в розмірі 167,06 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків. Оскільки вказане рішення відповідачем не оскаржено, сума не сплачена, то позивач просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Згідно з п.4 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України ця адміністративна справа розглядається у порядку скороченого провадження.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою вказаною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Конверт із судовими документами повернувся до суду з поміткою "за закінченням терміну зберігання".
З урахуванням положень ч.11 ст.35 КАС України, відповідач належним чином повідомлений про наслідки неподання до суду заперечення проти позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, приватна фірма "Вікар" перебуває на обліку в Шевченківському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Харкова як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Судом встановлено, що на підставі п.2 ч.9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) стахувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду в.о. начальника Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Харкова (правонаступником якого є Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова) прийнято рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 1063 від 17.08.2011 року, яким застосовано до відповідача штраф у сумі 216,05 грн та нараховано пеню в сумі 167,06 грн.
Вказане рішення разом із супровідним листом направлено засобами поштового зв'язку за адресою відповідача та отримано останнім 19.08.2011 року, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія поштового повідомлення. Доказів оскарження та виконання відповідачем матеріали справи не містять.
Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Харкова відповідно до приписів ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на підставі картки особового рахунку страхувальника було виставлено вимогу про сплату боргу №Ю-2128У від 03.10.2011 року на суму 4518,78 грн.
Вимога була направлена відповідачу засобами поштового зв'язку та отримана останнім 11.10.2011 року, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія поштового повідомлення. Доказів оскарження та виконання відповідачем матеріали справи не містять.
Згідно з п. 1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року (в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості), страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року (в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості) страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду.
Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року (в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з приписами п.6 ст. 64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року (в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості) територіальні органи Пенсійного фонду мають право застосовувати до платників страхових внесків (підприємств, установ, організацій) фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року (в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Суд зазначає, що відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року (в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості) виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду штраф в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно несплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до ч.13 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року (в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості)" передбачено, що про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.
Крім того, відповідно до п. 7 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року .№2464-VI - стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування фінансових санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, станом на день розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у розмірі 383,11 грн.
Окремо суд зазначає, що у справах про стягнення боргу предметом доказування мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість стягнення боргу у судовому порядку, встановлення факту його сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо.
Вказаний висновок узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною в ухвалі від 31.05.2016 року по справі №822/2125/15 (К/800/47437/15).
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163, 183-2, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до приватної фірми "Вікар" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватної фірми "Вікар" (61064, м. Харків. Шосе Григорівське, буд. 47, кв. 80, код ЄДРПОУ - 22641225) на користь Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (р/р 25603312672587 в філії ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823, код ЄДРПОУ 41248278) заборгованість по сплаті фінансової санкції та пені по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 383 (триста вісімдесят три) грн 11 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Мельников Р.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2017 |
Оприлюднено | 27.10.2017 |
Номер документу | 69760592 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мельников Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні