ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2017 року м.Чернігів Справа № 825/1584/17
Чернігівський окружний адміністративний суд
під головуванням судді Соломко І.І.,
за участю секретаря Пархомчука Д.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу № 825/1584/17 за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Чернігівській області до Малого торгівельного підприємства "Світлана" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Чернігівського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Чернігівській області до Малого торгівельного підприємства "Світлана" (далі-відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 94368,27грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість за узгодженими грошовими зобов'язаннями в розмірі 94368,27 грн. Оскільки вказана сума відповідачем в добровільному порядку не сплачена, позивач звернувся до суду за даним позовом.
Представник позивача на судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлений, надіслав заяву про розгляд справи без участі представника.
Представник відповідача на судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся вчасно та належним чином. Надіслав заяву про розгляд справи без його участі та зазначив, що проти позовних вимог не заперечує.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Мале торгівельне підприємство "Світлана" зареєстроване як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 27.09.2017 за № 1003066040 (а.с.6-10), перебуває на обліку у Прилуцькій ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області.
Контролюючим органом у відповідача проведена перевірка дотримання вимог валютного законодавства, за результатами якої складено акт № 151/14/14219794 від 10.04.2017.
На підставі вказаного акту перевірки, 21.04.2017 Головним управління ДФС у Чернігівській області винесені податкові повідомлення- рішення № 0001271400 на суму 93518,27 грн. та № 0001281400 на суму 850,00 грн., які вручені відповідачу, про що свідчить повідомлення про вручення (а.с. 13-15).
Сума заборгованості відповідачем не сплачена.
Надаючи оцінку правомірності звернення податкового органу з вимогами про стягнення заборгованості, суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.39 п. 14.1. ст. 14 ПК України).
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини (п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України).
У відповідності до пунктів 95.1-95.3 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктами 59.1 та 59.4 статті 59 ПК України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У відповідності до вимог статті 59 ПК України, а також з метою погашення податкового боргу відповідачу виставлено податкову вимогу № 133-17 від 22.06.2017 на суму 94368,27 грн., яка отримана відповідачем, що підтверджується підписом на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 11).
Окрім того, вказаний податковий борг у відповідача підтверджується обліковою карткою платника (а.с. 12).
У свою чергу, суд враховує заяву представника відповідача про визнання позову від 23.10.2017, тим самим підтвердивши наявність податкового боргу в сумі 94368,27 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Розглянувши матеріали справи, суд зробив висновок, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, тому приймається судом.
За змістом ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом, приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості відповідач, у встановлені законодавством строки, до бюджету не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи та визнається його представником, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення адміністративного позову.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Малого торгівельного підприємства "Світлана" (код ЄДРПОУ 14219794) податковий борг за платежем пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства в розмірі 94368. (дев'яносто чотири тисячі триста шістдесят вісім) грн. 27 коп. на р/р 31119105700002, одержувач УК у Бахм.р-ні/Бахмацький р-н/21081000, банк отримувача ГУДКСУ у Чернігівській області, код 38054398, МФО 853592 з відкритих рахунків Малого торгівельного підприємства "Світлана" у Банку.
Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя І.І. Соломко
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2017 |
Оприлюднено | 27.10.2017 |
Номер документу | 69760939 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Соломко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні