Київський районний суд м. Полтави
Справа № 552/6715/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2017 року Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області радника юстиції ОСОБА_4 про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.
В поданому до суду клопотанні вказував, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42015170010000036 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 29.10.2015 р., за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.205, ч.5 ст.191 КК України.
Зазначав, що в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , ОСОБА_6 спільно з іншими невстановленими особами, з метою прикриття незаконної діяльності із ухилення від сплати податків, зареєстрували на себе підприємства ТОВ «Компанія «Агротара» (код 33532122), ТОВ «Антрім» (код 35724080) та ТОВ «Агро Центр-29» (код 34412063). У подальшому, упродовж 2015 року, шляхом використання ряду «транзитних» СГД та фізичних осіб мешканців м. Полтави, вказані особи надавали послуги по конвертації грошових коштів та ухиленню від сплати податків суб`єктам господарської діяльності реального сектору економіки. Загалом вказаними особами проконвертовано коштів в сумі понад 97 млн. грн.
Також вказував, що з цією метою у 2015 році мешканець м. Полтави ОСОБА_5 зареєстрував на себе та ОСОБА_6 вказані підприємства ТОВ «Компанія «Агротара» (код 33532122), ТОВ «Антрім» (код 35724080) та ТОВ «Агро Центр-29» (код 34412063), реквізити яких використовувались в протиправній діяльності з конвертації грошових коштів. На розрахункові рахунки даних підприємств надходили грошові кошти від інших суб`єктів підприємницької діяльності (так званих «транзитних» СГД), які в подальшому перераховувались на рахунки фізичних осіб мешканців м. Полтави. Після надходження грошових коштів фізичні особи знімали кошти готівкою з власних рахунків у відділеннях банків або через мережу банкоматів.
Так, на розрахункові рахунки вказаних підприємств надходили грошові кошти від інших суб`єктів підприємницької діяльності, які в подальшому перераховувались на рахунки фізичних осіб мешканців м. Полтави. Після надходження грошових коштів фізичні особи знімали кошти готівкою з власних рахунків у відділеннях банків або через мережу банкоматів.
13.11.2015 працівниками Служби безпеки України у Полтавській області на підставі ухвал Октябрського райсуду м. Полтави було проведено ряд обшуків за адресами мешкання осіб, причетних до незаконної діяльності по конвертації грошових коштів та надання послуг по ухиленню від сплати податків підприємствам реального сектору економіки. В тому числі було проведено обшук і в автомобілі Шкода Фабіа д.н.з. НОМЕР_1 , яким користувався ОСОБА_5 . В ході проведення обшуку у вказаному автомобілі було виявлено та вилучено готівкові кошти в сумі 898500 грн.
Вказував, що 14.11.2015 слідчим було винесено постанову про визнання грошових коштів в сумі 898500 гривень речовими доказами.
В подальшому, 18.02.2016 начальником слідчого відділу УСБУ в Полтавській області ОСОБА_7 винесено постанову про передачу речових доказів грошових коштів в сумі 898500 гривень, які були вилучені у ході проведення обшуку автомобіля Шкода Фабіа д.н.з. НОМЕР_1 , на відповідальне зберігання ОСОБА_5 .
24.02.2016 слідчим УСБУ в Полтавській області ОСОБА_8 складено протокол передачі речового доказу грошових коштів в сумі 898500 грн., на відповідальне зберігання ОСОБА_5 , якого згідно ст.388 КК України попереджено про кримінальну відповідальність за втрату та пошкодження майна, яке знаходиться у нього на відповідальному зберіганні
Тому, з метою забезпечення збереження речових доказів, просив слідчого суддю накласти арешт на грошові кошти в сумі 898500 грн., які були вилучені у ході проведення обшуку автомобіля Шкода Фабіа д.н.з. НОМЕР_1 .
Слідчий суддя, розглянувши матеріали клопотання, заслухавши думку осіб, які приймають участь у розгляді, приходить до наступного висновку.
Наданими до слідчого судді матеріалами встановлено, що є дійсно обґрунтовані підстави вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.205, ч.5 ст.191 КК України.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів
Частиною 10 статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч.11 ст.70 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існує обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Враховуючи те, що кошти в сумі 898500 грн. набуті кримінально протиправним шляхом і можуть бути використані як докази обставин фіктивного підприємництва, ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки, заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, а також інших кримінальних правопорушень, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
При вирішенні питання про арешт майна (грошових коштів) слідчий суддя враховує, що правовою підставу для арешту майна є сукупність розумних підозр вважати, що такі грошові кошти, відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, є доказом злочину, такий арешт допускається саме з метою забезпечення збереження речових доказів.
Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти в сумі 898500 грн., які було вилучено 13.11.2015 в ході проведення обшуку автомобіля Шкода Фабіа д.н.з. НОМЕР_1 , заборонивши до завершення досудового розслідування та судового розгляду у кримінальному провадженні їх передачу у будь-який спосіб та відчуження.
Арештоване майно грошові кошти в сумі 898500 грн. передати на відповідальне зберігання ОСОБА_5 , поклавши обов`язок зберігання вказаних коштів на ОСОБА_5 з моменту їх передачі останньому на відповідальне зберігання.
Арешт діє до його скасування у встановленому КПК України порядку.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до апеляційного суду Полтавської області.
Слідчий суддя ОСОБА_1
25.10.2017
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 69771817 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Яковенко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні