Ухвала
від 17.10.2017 по справі 909/618/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

17 жовтня 2017 р. Справа № 909/618/17 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Грици Ю.І.,

секретар судового засідання Максимів Н.Б.,

за участю:

від позивача: ОСОБА_1 - представник, (довіреність від 17.10.2017);

від відповідача (заявника) представники не з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" про відстрочку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 у справі №909/618/17

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськгаз збут", вул. Ленкавського, 20, м. Івано-Франківськ, 76010 в особі Коломийського відділу реалізації, вул. Крип"якевича, 40, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200

до відповідача: Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг", вул. Б. Хмельницького, 88, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200

про стягнення заборгованості в сумі 212875,11 грн.

ВСТАНОВИВ:

рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 позов публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Івано-Франківськгаз" до Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" про стягнення заборгованості в сумі 212875,11 грн. - задоволено частково. Стягнуто з Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськгаз збут" - 179677 грн. 40коп.- основного боргу, 21516грн. 98коп. - пені, 9145грн. 57коп. -інфляційних, 2392 грн. 41коп. - 3% річних та 3190грн. 98коп. судового збору. В решті позову відмовлено. На виконання зазначеного рішення видано наказ №458 від 07.08.17 .

27.09.2017 Державний навчальний заклад "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" звернувся до суду із заявою (вх.№10276/17), в якій просить суд відстрочити виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 у справі №909/618/17 до вирішення по суті Коломийським міськрайонним судом адміністративної справи №346/2878/17. В обґрунтування своєї заяви відповідач посилається на важке фінансове становище, вказуючи на те, що на сьогоднішній день в нього відсутні кошти для погашення заборгованості перед позивачем, оскільки фінансування ліцею, як державного навчального закладу, на період винесення рішення по справі, було покладено на орган місцевого самоврядування, Коломийську міську раду, яка повністю не профінансувала необхідні для ліцею витрати, в результаті чого і виник борг. Крім того, відповідач зазначає, що на даний час в провадженні Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області перебуває адміністративна справа №346/2878/17, за позовною заявою заступника керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області в інтересах держави, в особі Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" до Коломийської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов"язання вчинити певні дії та зазначає, що у випадку задоволення позову, Коломийську міську раду буде зобов"язано перерахувати кошти за використаний ліцеєм газ. На підставі наведених обставин, просить суд відстрочити виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 у справі №909/618/17 до вирішення по суті Коломийським міськрайонним судом адміністративної справи №346/2878/17.

Ухвалою суду від 29.09.2017 заяву Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" про відстрочку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 у справі №909/618/17 призначено до розгляду в судовому засіданні на 17.10.2017.

Представник відповідача (заявника) в судове засідання 17.10.2017 не з'явився, причини неявки суду не повідомив.

В судовому засіданні 17.10.2017 представник позивача проти поданої заяви заперечив, просить суд в задоволенні заяви відмовити. Разом з тим, представник позивача зазначив, що відстрочення виконання рішення призведе до негативних фінансових наслідків для підприємства та вважає, що відповідач намагається уникнути матеріальної відповідальності за невиконання взятих на себе зобов'язань за договором, а відсутність у боржника грошових коштів не може свідчити про неможливість виконання рішення суду у встановлені законодавством строки. Крім того, представник позивача вказує, що із наведених відповідачем у заяві доводів не вбачається неможливість виконання ним судового рішення, а відтак відповідачем не доведено наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, отже, у даному випадку відсутні передбачені ст. 121 ГПК України виняткові випадки для відстрочення виконання судового рішення.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, розглянувши матеріали заяви та оцінивши подані докази у справі, суд вважає, що у задоволенні заяви Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" про відстрочку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 у справі №909/618/17 слід відмовити, виходячи з наступного:

згідно ч. 1 ст. 4-5 ГПК України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови господарських судів приймаються іменем України.

Згідно ч. 1 ст. 9 Конституції України частиною національного законодавства України є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує кожному право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і неупередженим судом.

Слід зазначити, що необґрунтовано тривала затримка у виконанні обов'язкового для виконання судового рішення може становити порушення Конвенції.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.

Виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави, а невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий судовий розгляд.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ГПК України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.

Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК України, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Виходячи із наведеного, чинне законодавство у будь-якому випадку пов'язує розстрочку та відстрочку виконання судового рішення з об'єктивними, непереборними, виключними обставинами, що ускладнюють вчасне виконання судового рішення.

В силу ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Отже, особа, яка подала заяву про відстрочку виконання рішення, повинна довести наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення господарського суду у даній справі, тобто тягар доказування покладається саме на особу, яка подала заяву про відстрочку виконання рішення.

У своїй заяві Державний навчальний заклад "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" посилається на важке фінансове становище, вказуючи на відсутність коштів для погашення заборгованості перед позивачем, на фінансування ліцею, як державного навчального закладу, яке було покладено, на період винесення рішення по справі, на орган місцевого самоврядування, Коломийську міську раду, яка повністю не профінансувала необхідні для ліцею витрати, в результаті чого і виник борг, просить відстрочити виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 у справі №909/618/17 до вирішення по суті Коломийським міськрайонним судом адміністративної справи №346/2878/17.

При цьому, заявником не надано відомостей щодо наявності чи відсутності у відповідача майна, на яке можливо було б звернути стягнення, належних доказів стосовно відсутності достатніх грошових коштів для виконання рішення суду, зокрема, відомостей із ДФС про відкриті Державним навчальним закладом "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" банківські рахунки та доказів того, що виконання рішення у даній справі без відстрочки призведе до виникнення наявної загрози банкрутства.

Крім того, слід зазначити, що ухвалою суду від 29.09.2017 судом було зобов'язано заявника (відповідача, боржника) забезпечити присутність повноважного представника в судове засідання. При цьому, з матеріалів справи випливає, що відповідача було належним чином повідомлено про розгляд судом його заяви про відстрочку, про що свідчить відмітка відділу документального забезпечення суду на зворотному боці вищевказаної ухвали.

Таким чином, відповідачем (заявником) не доведено наявність виняткових обставин, які б ускладнювали чи унеможливлювали виконання рішення суду у даній справі.

На підставі наведеного суд приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг" про відстрочку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 у справі №909/618/17 .

Керуючись ст.ст. 4-5, 33, 86 , 121 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

у задоволенні заяви Державного навчального закладу "Коломийський професійний ліцей сфери послуг"(вх.№10276/17 від 27.09.2017) про відстрочку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.07.2017 у справі №909/618/17 відмовити.

Суддя Грица Ю.І.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.10.2017
Оприлюднено30.10.2017
Номер документу69775731
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/618/17

Ухвала від 17.10.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю.І.

Ухвала від 29.09.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю.І.

Рішення від 25.07.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Цюх Г.З.

Ухвала від 03.07.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Цюх Г.З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні