2/311/540/2017
17.10.2017
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2017 року м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області
в складі: головуючого - судді: Сидоренко Ю.В.,
при секретарі: Осінцевій Л.А.,
за участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду міста Василівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 обслуговуючого кооперативу Ковчег , про визнання незаконним та скасування рішення зборів власників квартир житлово-експлуатаційного кооперативу в частині встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників і на санітарно-технічні витрати,
В С Т А Н О В И В :
31.03.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Василівського районного суду Запорізької області з позовом до ОСОБА_3 обслуговуючого кооперативу Ковчег , про визнання незаконним та скасування рішення зборів власників квартир житлово-експлуатаційного кооперативу в частині встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників і на санітарно-технічні витрати. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач ОСОБА_1 посилається на ті обставини, що рішенням установчих зборів, викладеному в протоколі №1 від 25 січня 2007 року створено ОСОБА_3 обслуговуючий кооператив Ковчег (ЖЕОК Ковчег ). Рішенням загальних зборів членів ЖЕОК Ковчег , викладеному в протоколі №2 від 20 вересня 2016 року, затверджено нову редакцію статуту ЖЕОК Ковчег . В житловому будинку №6 по вул. Шахтарській в м. Дніпрорудне Василівського району Запорізької області всього 24 квартири, з яких: квартир загальною площею від 74,2 до 78,1 м 2 - 12 квартир; загальною площею від 56,7 до 58,3 м 2 - 4 квартири; загальною площею від 47,7 до 49,2 м 2 - 4 квартири; загальною площею від 31,0 до 31,6 м 2 - 4 квартири.
Також, у позовній заяви ОСОБА_1 зазначає, що він є власником квартири АДРЕСА_1, загальна площа квартири складає - 31,0 м 2..
15.01.2017 року зборами власників квартир ЖЕОК Ковчег щодо будинку, розташованому за адресою, м. Дніпрорудне, вул. Шахтарська, будинок № 6, прийняті рішення про встановлення внесків на заробітну плату найманих працівників і встановлення внесків на санітарно-технічні витрати. Дане рішення викладено в протоколі №12 від 15 січня 2017 року зборів власників квартир ЖЕОК Ковчег . Вказаним рішенням ухвалено: «Розмір внесків на заробітну плату найманих працівників в ЖЕОК "Ковчег встановити порівну між всіма квартирами (ФОП з нарахуванням ЕСВ (22%) - 3983,30 грн.: 24 квартири = 165,97 гри. в місяць з однієї квартири). Розмір внесків па санітарно-технічні витрати встановити порівну між всіма квартирами (сума на санітарно-технічні витрати - 300,00 грн : 24 квартири = 12,50 гривень в місяць з однієї квартири) .
До протоколу зборів додані зауваження двох співвласників ОСОБА_4 і ОСОБА_5 щодо невідповідності вимогам закону прийнятих рішень і порушень при прийнятті рішень, а саме: рішення прийнято про розподіл внесків порівну між всіма квартирами, а не пропорційно площі квартир, по друге: рішення, вказане в п.5.3., зазначено без проведення голосування за нього.
З прийнятим рішенням, викладеним в протоколі №12 від 15 січня 2017 року загальних зборів власників квартир ЖЕОК Ковчег (п.5.1. і п.5.3.) в частині встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників і на санітарно-технічні витрати порівну між всіма квартирами, позивач ОСОБА_1 не погоджується, вважає їх незаконними та такими, що підлягають скасуванню, виходячи з п.2.1., п.2.2, п.6.5.5, п.8.2.1 ОСОБА_6 ЖЕОК Ковчег (в новій редакції), з посиланням на ст.ст.1,2,3,4,5,19,19-1 Закону України Про кооперацію від 10.07.2003 року, ст.ст.8,16,322,360 ЦК України,
cт.ст.20,23 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку від 29.11.2001 року, ч.3 cт.4, ч.2 cт.7, ч.ч.1,6 ст.10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку від 14 травня 2015 року, п.3 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 та у зв»язку з чим він вимушений звернутися до суду з даним позовом, в якому просить: Визнати незаконним та скасувати рішення зборів ОСОБА_3 обслуговуючого кооперативу Ковчег , викладене в п.п.5.1.,5.3. протоколу зборів власників квартир ЖЕОК Ковчег №12 від 15 січня 2017 року в частині встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників в ЖЕОК Ковчег , і встановлення розміру внесків на санітарно-технічні витрати, порівну між всіма квартирами, як таке що суперечить діючому законодавству. Стягнути з відповідача ОСОБА_3 обслуговуючого кооператива Ковчег на свою користь судові витрати у вигляді судового збору в сумі 640,00 гривень та витрати на правову допомогу в розмірі 700,00 гривень.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить їх задоволенні за підставами, викладеними у позовній заяві. Вважає рішення, прийняті 15.01.2017 року на загальних зборах кооперативу в частині встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників і на санітарно-технічні витрати незаконним, оскільки ці рішення фактично змушують його утримувати чуже майно, чого він не повинен робити, у той час як власники квартир з більшою площею, будуть нести менші витрати порівняно з ним в утриманні будинку. Заявлений позов просить задовольнити у повному обсязі.
В судовому засіданні представник відповідача в особі Голови ЖЕОК «Ковчег» ОСОБА_2 позовні вимоги не визнав, проти задоволення позову заперечує, вважає заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги необгрунтованими , безпідставними та такими, що задоволенню не підлягають з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову (а.с.46-48), які в судовому засіданні підтримав у повному обсязі та в яких відповідач посилається на безпідставність позовних вимог ОСОБА_1, при цьому зазначає, шо 15 січня 2017 року загальними зборами власників квартир ЖЕОК Ковчег прийняте рішення про встановлення внесків на заробітну плату найманих працівників та на санітарно-технічні витрати по утриманню будинку. Відповідно до п.6.2 р.2 ОСОБА_6 ЖЕОК Ковчег джерелом формування майна ОСОБА_6 є: вступні, членські та цільові внески його членів. В їх випадку членські внески передбачають витрати на утримання будинку і прибудинкових територій. При визначенні розміру внесків на таке утримання ОСОБА_6 повинен виходити з розміру витрат, передбачених кошторисом ОСОБА_6.
На загальних зборах ОСОБА_6 ЖЕОК Ковчег 15.01.2017 року був затверджений кошторис ОСОБА_6 та розміри внесків. Відповідно до ч.2 ст.12 Закону України Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку № 417 від 14.05.2015року витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат. Жодним нормативно-правовим актом не встановлено методики або порядку розрахунків внесків Кооперативів та ОСББ. Основним документом, що регулює діяльність ОСОБА_6, є ОСОБА_6. Відповідно до ст.10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 2866 від 29.11.2001 року та п.8.2.1 ОСОБА_6 - виключно загальні збори членів ОСОБА_6 визначають розміри і строки внесення членських внесків. Згідно п.8.2.4 ОСОБА_6 рішення загальних зборів приймаються відкритим або таємним голосуванням простою більшістю голосів. Лише з певних питань, передбачених п.8.2.5 ОСОБА_6, рішення приймається кворумом не менше 75%. Рішення по встановленню членських внесків під такий кворум не підпадає.
На загальних зборах, згідно протоколу № 12, з 24 власників квартир були присутні 16, що становить більше 50 % власників, тобто рішення, прийняті цими зборами, легітимні. Відповідно до п.5.1. ОСОБА_6, участь у господарській діяльності та управлінні ОСОБА_6 здійснюється за принципом один член ОСОБА_6 - один голос , власники житла мають рівні обов'язки по утриманню будинку та прибудинкової території. Якщо б право голосу було б розподілене з урахуванням площі, то й внески коригувалися б в залежності від кількості квадратних метрів. Кооператив не здійснює господарську діяльність в розумінні Закону України Про житлово-комунальні послуги і Господарського кодексу, оскільки відповідно до розділу 2 ОСОБА_6 його діяльність направлена на утримання, технічне переоснащення спільного майна, проведення капітальних та поточних ремонтів будівлі, поділ між членами ОСОБА_6 витрат, а відповідно ця діяльність є забезпеченням діяльності ОСОБА_6 на умовах самозабезпечення. Отже, на це ОСОБА_6 не формує тарифи.
Вважає, що ОСОБА_6 цілком законно і обґрунтовано визначив внески на утримання будинку та прибудинкових територій, виходячи з витрат на ці цілі, передбачені кошторисом ОСОБА_6, затвердженим загальними зборами. Згідно з п.8.2.6. ОСОБА_6 - рішення зборів є обов'язковим для всіх членів ОСОБА_6.
Посилання ОСОБА_7 у позовній заяві про те, що рішення п.5.3 Протоколу № 12 від
15.01.2017 року прийняте без проведення голосування, не відповідає дійсності і це підтверджується в Протоколі № 12 від 15.01.2017 року підписами власників квартир житлово-експлуатаційного обслуговуючого кооперативу Ковчег , за винятком зауваження ОСОБА_5 Вважає заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги безпідставними, які жодним чином необґрунтовані, тому просить в задоволенні позову Дерев»янко А.М відмовити у повному обсязі.
Допитана в якості спеціаліста ОСОБА_8 суду пояснила, що нею був складений розрахунок внесків на утримання будинку та прибудинкової території по вул..Шахтарська будинок № 6 в м.Дніпрорудне, метою складання розрахунку було звернення до неї ОСОБА_9 та інших осіб, які проживають у одно,-двокімнаних квартирах та невдоволені прийнятим рішенням загальних зборів кооперативу щодо встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників і на санітарно-технічні витрати. До того ж, і вона також заперечує проти вказаного рішення на зборах, оформлювала після засідання зборів письмові заперечення, в яких виклала свою позицію щодо їх невідповідності, на її думку, вимогам закону прийнятих рішень і порушень при прийнятті рішень, а саме: рішення прийнято про розподіл внесків порівну між всіма квартирами, а не пропорційно площі квартир, що є порушенням Положення (стандарт) бухгалтерського обліку № 16, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року № 318, відповідно до якого заробітна плата та нарахування є невід'ємною частиною та складовою статтею калькуляції собівартості послуг, та у будь-якому випадку не повинна виділятися окремо від витрат на собівартість.
Вислухавши в судовому засіданні пояснення позивача ОСОБА_1, представника відповідача ЖЕОК Ковчег ОСОБА_2, пояснення спеціаліста ОСОБА_5, дослідивши матеріали цивільної справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, давши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справи, суд вважає, що заявлені ОСОБА_1. позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Відповідно до ст.ст.11,27,60 ЦПК України, суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, особа яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, зобов'язана надати усі наявні у неї докази та довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких виникає спір.
Відповідно до вимог ст.ст.10,60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно положень ст.212 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
В судовому засіданні встановлено, що рішенням установчих зборів засновників ОСОБА_3 обслуговуючий кооператив Ковчег (далі - ЖЕОК «Ковчег» ), викладеному в протоколі № 1 від 25 січня 2007 року створено ЖЕОК Ковчег , копія якого міститься в матеріалах справи (а.с.74), який розташований за юридичною адресою: м. Дніпрорудне, вул. Шахтарська, будинок № 6.
ОСОБА_3 обслуговуючий кооператив Ковчег (код ЄДРПОУ-34856134) є юридичною особою, за організаційно-правовою формою - обслуговуючий кооператив, про свідчить Довідка з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій серії АБ № 573050 від 21.11.2012 року, з якої також вбачається, що керівником даного ОСОБА_6 є ОСОБА_2 (а.с.73). Державна реєстрація ЖЕОК Ковчег була проведена Василівською районною державною адміністрацією Запорізької області 13.02.2007 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 726887 від 13.02.2007 року (а.с.72).
Рішенням загальних зборів членів ЖЕОК «Ковчег» , викладеному в протоколі № 2 від 20 вересня 2016 року, затверджено нову редакцію ОСОБА_6 ЖЕОК Ковчег , копія якого міститься в матеріалах справи (а.с.58-69), з подальшим проведеням державної реєстрації змін до установчих документів (а.с.16).
15 січня 2017 року зборами власників квартир ЖЕОК Ковчег будинку № 6 по вул. Шахтарська в місті Дніпрорудне прийняті рішення про встановлення внесків на заробітну плату найманих працівників і встановлення внесків на санітарно-технічні витрати. Дане рішення викладено в протоколі № 12 від 15 січня 2017 року зборів власників квартир ЖЕОК Ковчег (а.с.49-56), пункт 5.1., пункт 5.3. якого є предметом оскарження в ході даного судового розгляду.
Вказаним рішенням зборів власників квартир ухвалено: пункт 5.1 : «Розмір внесків на заробітну плату найманих працівників в ЖЕОК «Ковчег» встановити порівну між всіма квартирами (ФОП з
нарахуванням ЕСВ (22%) - 3983,30 грн.: 24 квартири = 165,97 гри. в місяць з однієї квартири). Пункт 5.3: Розмір внесків на санітарно-технічні витрати встановити порівну між всіма квартирами (сума на санітарно-технічні витрати - 300,00 грн : 24 квартири = 12,50 гривень в місяць з однієї квартири)» (а.с.51).
До протоколу зборів додані зауваження двох співвласників квартир ЖЕОК «Ковчег» : ОСОБА_4 та ОСОБА_5 щодо невідповідності вимогам закону прийнятих рішень і порушень при прийнятті рішень, а саме: рішення прийнято про розподіл внесків порівну між всіма квартирами, а не пропорційно площі квартир, по друге: рішення, вказане в п.5.3., зазначено без проведення голосування за нього (а.с.55,56).
Як вбачається з наданого технічного паспорта на житловий будинок, виготовленого РКП «Василівське бюро технічної інвентаризації» 26.09.2008 року, в житловому будинку № 6 по вулиці Шахтарська міста Дніпрорудне Василівського району Запорізької області в наявності 24 квартири, з яких: квартир загальною площею від 74,2 до 78,1 м 2 - 12 квартир; загальною площею від 56,7 до 58,3 м 2 - 4 квартири; загальною площею від 47,7 до 49,2 м 2 - 4 квартири; загальною площею від 31,0 до 31,6 м 2 - 4 квартири (а.с.19-25).
Позивачу ОСОБА_1 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_2, на підставі Свідоцтва про право власності від 29.12.2008 року, виданого Дніпрорудненською міською радою Василівського району Запорізької області, що підтверджується Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно, виданим РКП «Василівське БТІ» від 20.01.2009 року (а.с.27) та технічним паспортом на вказаний об»єкт нерухомого майна, відповідно до якого загальна площа однокімнатної квартири, яка належить ОСОБА_1, складає - 31,0 м 2.,, житлова площа - 14,5 м 2, підсобна площа - 15,9 м 2,. (а.с.29-30).
Згідно п.1.6. ОСОБА_6 житлово-експлуатаційний обслуговуючий кооператив Ковчег у своїй діяльності керується Конституцією України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про кооперацію» , іншими нормативно-правовими актами України з питань кооперації, ОСОБА_6.
Як вбачається з п.3.1.Статуту, кооператив є некомерційною організацією, яка не ставить за мету отримання прибутку. Згідно п. 6.2 ОСОБА_6 джерелом формування майна ЖЕОК Ковчег є: вступні, членські та цільові внески його членів. У п.7.1., п.7.2 ОСОБА_6 вказано, що для здійснення господарської та іншої діяльності, ОСОБА_6 за рахунок власного майна формує відповідні майнові фонди, які поділяються на : пайовий, неподільний, спеціальний.
Відповідно до п.5.1. ОСОБА_6, участь у господарській діяльності, управлінні ОСОБА_6 , правом голосу на його загальних зборах здійснюється за принципом один член ОСОБА_6 - один голос .
Згідно п.8.1 ОСОБА_6, Вищим органом управління ЖЕОК Ковчег є: загальні збори членів кооперативу. Виконавчим органом - Голова.
Відповідно до п.8.2.1 загальні збори членів кооперативу, крім іншого, визначають: види і розмірі Фондів кооперативу, порядок їх формування та використання; розмір і строк внесення вступного, членського і цільових внесків та паїв; розмір оплати праці Голови, бухгалтера. Загальні збору мають право приймати будь-які рішення, пов»язані із статутною діяльністю кооперативу.
У пункті 8.2.4 ОСОБА_6 зазначається, що рішення загальних зборів приймаються відкритим або таємним голосуванням простою більшістю голосів. Лише з певних питань, передбачених п.8.2.5 ОСОБА_6, рішення приймається кворумом не менше 75%. членів кооператиу, присутніх на зборах. Рішення зборів є обов»язковим для всіх членів ОСОБА_6.
Матеріалами справи встановлено, що позивач при зверненні до суду з даним позовом, оспорює рішення, прийнятті 15 січня 2017 року на загальних зборах власників квартир ЖЕОК Ковчег щодо встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників і на санітарно-технічні витрати порівну між всіма квартирами (п.5.1. і п.5.3.), вважає їх незаконними, прийнятими з перевищенням своїх повноважень, та такими, що порушують його права як споживача, оскільки вони прийняті з порушенням чинного законодавства, положень ОСОБА_6 відповідача, Закону України Про кооперацію , тому підлягають скасуванню, виходячи з п.2.1., п.2.2, п.6.5.5, п.8.2.1 ОСОБА_6 ЖЕОК Ковчег (в новій редакції), з посиланням на ст.ст.1,2,3,4,5,19,19-1 Закону України Про кооперацію від 10.07.2003 року, ст.ст.8,16,322,360 ЦК України, cт.ст.20,23 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку від 29.11.2001 року, ч.3 cт.4, ч.2 cт.7, ч.ч.1,6 ст.10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку від 14 травня 2015 року, п.3 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 та у пред»явленому позові ОСОБА_1М просить: визнати незаконним та скасувати рішення зборів ОСОБА_3 обслуговуючого кооперативу Ковчег , викладене в п.п.5.1.,5.3. протоколу зборів власників квартир ЖЕОК Ковчег №12 від 15 січня 2017 року в частині встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників в ЖЕОК Ковчег , і встановлення розміру внесків на санітарно-технічні витрати, порівну між всіма квартирами, як таке що суперечить діючому законодавству.
Однак, суд вважає, що обраний позивачем спосіб захисту порушеного права не відповідає змісту порушеного права, характеру його порушення та наслідкам, спричиненим цим порушенням.
Суд не вправі вирішувати питання про доцільність прийняття того чи іншого рішення на загальних зборах товариства, оскільки ці питання відносяться до внутрішньої діяльності товариства. Проте, у випадку порушення передбаченої законом процедури скликання або проведення таких зборів, суд має ухвалити рішення про визнання недійсними рішень загальних зборів від 15.01.2017 року.
Проте, як вбачається з протоколу № 12, на загальних зборах 15 січня 2017 року, з 24 власників квартир були присутні 16, що становить більше 50 % власників, тобто рішення, прийняті цими зборами, легітимні.
Легітимність проведення зборів власників квартир ЖЕОК Ковчег 15 січня 2017 року, позивачем не оспорюється.
Суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтерес фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України (ст. 4 ЦПК України).
Згідно зі ст.55 Конституції України права та свободи людини громадянина захищаються судом. Кожна особа має право в порядку встановленому законом, звернутися за захистом своїх порушень невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Аналогічні положення містяться у ч.1 ст.15 ЦК України та ст.3 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права інтересу.
Способи захисту цивільних прав та інтересів передбачені ст.16 ЦК України, за змістом якої особа, законний інтерес або право якої порушено, може скористатися способом захисту, який прямо передбачений нормою матеріального права або може скористатися можливістю вибору між декількома способами захисту, якщо це не заборонено законом. Якщо ж спеціальні норми не встановлюють конкретних заходів, то особа має право обрати спосіб із числа передбачених ст.16 ЦК України з урахуванням специфіки порушеного права й характеру правопорушення.
Це означає, що особа має право пред'явити в суді таку вимогу для захисту цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права, характеру його порушення та наслідкам, спричиненим цим порушенням.
Обравши спосіб захисту свого порушеного права, як визнання протиправними рішень загальних зборів ЖЕОК Ковчег стосовно затвердження розміру внесків на заробітну плату найманих працівників в ЖЕОК Ковчег та розмір внесків на санітарно-технічні витрати, позивач не врахував, що це не входить до компетенції суду.
Так, 27 серпня 2003 року набув чинності Закон України від 10.07.2003 року Про кооперацію .
Відповідно до статті 15 цього Закону вищим органом управління кооперативу є загальні Збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить, зокрема: затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності кооперативу; утворення органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, інших органів кооперативу; заслуховування звітів його органів управління і органів контролю; затвердження порядку розподілу доходу кооперативу; визначення розмірів вступного і членського внесків та паїв; визначення розмірів, порядку формування та використання фондів кооперативу; визначення розмірів оплати праці голови правління, голови ревізійної комісії (ревізора), а також кошторису на утримання апарату органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу; затвердження річного звіту і балансу кооперативу; затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства; прийняття рішень щодо володіння, користування та розпорядження майном; утворення спеціальних комісій із залученням як консультантів найманих працівників; прийняття рішень про вступ кооперативу до кооперативних об'єднань; прийняття рішень про реорганізацію або ліквідацію кооперативу.
Так, ОСОБА_6 ЖЕОК Ковчег передбачено повноваження загальних зборів визначати розмір внесків (п.6.2., п.8.2.1 ОСОБА_6), що вносяться членами кооперативу та кошторис.
Пунктами 8.4.1, 8.4.5 ОСОБА_6 ЖЕОК Ковчег обумовлено, що для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю ОСОБА_6 на загальних зборах обирається Ревізор кооперативу. Рішення загальних зборів членів кооперативу про затвердження річного звіту, кошторису, видатків, надходжень та розмірів платежів членів кооперативу приймаються з урахуванням висновків ревізійної комісії (ревізора чи аудитора). Ревізійна комісія повинна вимагати позачергового скликання загальних зборів у разі виникнення загрози інтересам ОСОБА_6 або виявленню зловживання посадовими особами ОСОБА_6.
Беручи до уваги те, що в матеріалах справи відсутні будь-які висновки ревізійної комісії щодо допущених у своїй діяльності порушень правлінням ЖЕОК Ковчег , і суд не може їх встановлювати,
тобто відсутні правові підстави для задоволення позову в оскаржуваній частині рішення.
Крім того, оскаржувані позивачем рішення приймались на загальних зборах членів ЖЕОК Ковчег , які є, згідно п.8.1 ОСОБА_6, вищим органом управління ОСОБА_6 та до їх повноважень входить правомочність прийняття рішення з усіх питань, що віднесені до компетенції загальних зборів.
Згідно з положень Закону України "Про кооперацію" члени кооперативу наділені правом звернення до органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, посадових осіб кооперативу із запитами, пов'язаними з членством у кооперативі, діяльністю кооперативу та його посадових осіб, одержувати письмові відповіді на свої запити.
Статтею 38 Закону України "Про кооперацію" встановлено, що контроль за діяльністю кооперативних організацій здійснюють відповідні органи державної влади в межах своєї компетенції, встановленої Законом.
Позивач ОСОБА_1 не звертався до районної державної адміністрації, як до органу, що здійснює контроль за діяльністю кооперативу ЖЕОК Ковчег щодо неправомірності діяльності органів управління вказаного кооперативу.
Отже, наведені обставини свідчать про наявність правовідносин, які вирішуються у іншому передбаченому законом порядку.
Оскільки відсутні правові підстави для задоволення позову про визнання незаконним рішення загальних зборів членів ЖЕОК Ковчег , то не підлягають задоволенню і позовні вимоги щодо стягнення з відповідача понесених позивачем судових витрат, відповідно до положень ст. 88 ЦПК України та у зв»язку з відмовою в задоволенні позовних вимог, суд також відмовляє позивачу ОСОБА_1 у відшкодуванні понесених ним судових витрат по даній справі в загальній сумі 1340,00 грн. (640 грн. + 700 грн.) (а.с.1,36-37).
Керуючись ст.ст.3,15,16 ЦК України, Закону України "Про кооперацію" від 10.07.2003 року, ст.ст.10, 11, ст.ст.60, 79, 88, 131, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_3 обслуговуючого кооперативу Ковчег про визнання незаконним та скасування рішення зборів власників квартир житлово-експлуатаційного кооперативу в частині встановлення розміру внесків на заробітну плату найманих працівників і на санітарно-технічні витрати - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд Запорізької області протягом 10 днів з дати проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя
Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_10
Суд | Василівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2017 |
Оприлюднено | 30.10.2017 |
Номер документу | 69781387 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Василівський районний суд Запорізької області
Сидоренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні