Виноградівський районний суд Закарпатської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
25.10.2017 року м.Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючий-суддя Рішко Г.І., секретар судового засідання Стрижак О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Виноградів цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Надія України" в особі Виноградівського відділення Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Надія України" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором кредиту,
В С Т А Н О В И В :
ТОВ "Фінансова компанія "Надія України" в особі Виноградівського відділення ТОВ "Фінансова компанія "Надія України" звернулося в суд із позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором кредиту.
Позовні вимоги мотивовано тим, що 07.03.2017 року між ТОВ Фінансова компанія Надія України , в особі завідуючого відділення Виноградівського відділення ТОВ Фінансова компанія Надія України ОСОБА_3 та ОСОБА_1 був укладений Договір кредиту № ДК 25-8, згідно до якого позивач зобов'язався надати відповідачу грошові кошти (кредит) у сумі 20000,00 грн., а відповідач зобов'язався повернути кредит та сплатити відсотки на умовах, що встановлені Договором кредиту. У відповідності із п.1.1 Договору кредиту процентна ставка за користування кредитом складає 61,8 % на рік. Згідно з п.3.2 Договору кредиту відповідач повинен був повернути отриманий кредит та сплатити відсотки за користування кредитом в повному обсязі згідно з Графіком погашення кредиту і відсотків (Додаток № 1 до Договору кредиту) в строк до 07.07.2017 року. На забезпечення виконання зобов«язань за договором кредиту між позивачем та ОСОБА_2 07.03.2017 року був укладений Договір поруки №10, в якому останній зобов'язався відпвоідати перед позивачем за виконання ОСОБА_1 своїх зобов'язань. Відповідачі не виконують свої зобов'язання належним чином, в результаті чого виникла заборгованість, яка становить 13520,99 грн., у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідачів в солідарному порядку вказану заборгованість за Договором кредиту та судові витрати.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, однак подав заяву, в якій просив розгляд справи провести без його участі, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити з підстав наведених у позовній заяві, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідачі, будучи належним чином, своєчасно повідомленим про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання з невідомих суду причин не з'явилися, причини неявки суду не повідомили, заяв про відкладення судового розгляду від них не надходило, тому на підставі ст.224 ЦПК України суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних у ній доказів, оскільки представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, та враховуючи, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд приходить до висновку, що позовна заява є підставною та підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлені ті обставини на які посилається позивач в своїй заяві.
Судом встановлено, що 07.03.2017 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Надія України , в особі завідуючого відділення Виноградівського відділення Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Надія України ОСОБА_3 та відповідачем ОСОБА_1 був укладений Договір кредиту № ДК 25-8, за яким позивач надав відповідачу ОСОБА_1 кредит в сумі 20000,00 гривень.
У відповідності із п.2.1 Договору кредиту процентна ставка за користування кредитом складає 61,8 % на рік. Згідно з п.3.2 Договору кредиту відповідач повинен був повернути отриманий кредит та сплатити відсотки за користування кредитом в повному обсязі згідно з Графіком погашення кредиту і відсотків (Додаток № 1 до Договору кредиту) в строк до 07.07.2017 року.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України за договором кредиту банк або інша фінансова установа зобов«язується надати грошові кошти позичальникові, а позичальник зобов«язується повернути кредит та сплатити проценти.
Згідно ч.1 ст.526 ЦК України зобов«язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Відповідно до ч.1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюється договором.
У відповідності до ч.1 ст. 623 ЦК України, боржник, який порушив зобов«язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.
Разом з тим, згідно з вимогами ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов«язання, на вимогу кредитора зобов«язаний сплатити сум боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від прострочення суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
З матеріалів справи вбачається, що позивач неодноразово надсилав відповідачу ОСОБА_1 листи про його невиконання умов за Договором кредиту проте останній продовжує невиконувати умови Договору кредиту.
Згідно з проведеними розрахунками відповідач загалом сплатив 11269,05 грн., з яких 7137,76 грн. - тіло кредиту та 4131,29 грн. - проценти за користування кредитом. Тому сума заборгованості відповідача за договором кредиту загалом складає 12862,24 грн., з яких: 12862,24 - тіло кредиту.
Крім цього, відповідно до ч.1 ст.546 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою.
Пунктом 7.1 Договору кредиту передбачено притягнення позичальника до відповідальності за порушення терміну погашення кредиту та сплати відсотків за користування кредитом. У випадку допущення такого порушення умов договору, яке відбулося з боку Позичальника, останній зобов'язаний оплатити на користь Кредитора пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня. Станом на 19.09.2017 року розмір пені за порушення Відповідачем термінів погашення заборгованості за кредитом та оплаті відсотків становить 658,75 грн.
На забезпечення виконання зобов«язань за договором кредиту між позивачем та ОСОБА_2 07.03.2017 року був укладений Договір поруки №10, в якому останній зобов'язався відповідати перед позивачем за виконання ОСОБА_1 своїх зобов'язань. Згідно з п.3.1, 3.3 Договору поруки, у разі невиконання або неналежного виконання відповідачем ОСОБА_1 взятих на себе зобов'язань по Договору кредиту відповідач ОСОБА_2 несе солідарну відповідальність перед позивачем за виконання зобов'язань в повному обсязі та позивач має право звернути стягнення на майно та кошти, які належать відповідачу ОСОБА_2
Відповідач ОСОБА_2 був повідомлений про невиконання ОСОБА_1 своїх зобов'язань за Договором кредиту від 07.03.2017 року.
Згідно ч. 1 ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя, а у відповідності до ч. 2 вказаної статті поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
В силу ч. 1 ст. 543 ЦК України, у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
За наявних обставин суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не виконала умов за договором кредиту, а ОСОБА_2 - за договором поруки, а тому з відповідачів слід стягнути на користь позивача борг за договором кредиту та судові витрати.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 169, 209, 212-215, 218, 224-227 ЦПК України, ст. ст. 16, 526 527, 530, 543, 549, 550, 554, 1048 1050, 1054 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Надія України" в особі Виноградівського відділення Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Надія України" задовольнити повністю.
Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОК 32749906500, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, вул.Молодіжна, 30 Виноградівського району Закарпатської області та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОК НОМЕР_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, вул.Шевченка, 74 Виноградівського району Закарпатської області, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Надія України", п/р 26501298617800 в АТ УкрСиббанк, МФО 351003, код ЄДРПОУ 37063218, заборгованість за Договором кредиту № ДК 25-8 від 07.03.2017 р. у сумі 13520,99 (тринадцять тисяч п'ятсот двадцять грн. 99 коп.) грн., яка складається з 12862,24 (дванадцять тисяч вісімсот шістдесят дві грн. 24 коп.) грн. - тіло кредиту, 658,75 (шістсот п'ятдесят вісім грн. 75 коп,) грн. - пеня.
Стягнути з ОСОБА_1, РНОК 32749906500 та ОСОБА_2, РНОК НОМЕР_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Надія України" судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1600,00 (одна тисяча шістсот грн. 00 коп.) грн. в рівних частинах.
Відповідачами може бути подано заяву про перегляд заочного рішення у справі протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
ГоловуючийОСОБА_4
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2017 |
Оприлюднено | 28.10.2017 |
Номер документу | 69837064 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Рішко Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні