ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24 жовтня 2017 р. Справа № 909/750/17 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Скапровської І.М.,
Секретар судового засідання Тузін Г.П.,
За участю:
представника заявника ОСОБА_1;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Контурглобал Україна" (вул. Ярославська, 5/2В, м. Київ, 04071, код ЄДРПОУ 35208832) про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Когенераційні технології Б-1" (вул. Шевченка, буд. 51, смт. Богородчани, Івано-Франківської області, 77701, код ЄДРПОУ 33233623),
встановив, що товариство з обмеженою відповідальністю "Контурглобал Україна" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області із заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Когенераційні технології Б-1" в порядку передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
В обґрунтування вказаної заяви, товариство послалось на те, що боржником не задоволено протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку вимоги в розмірі більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати. Безспірність грошових вимог заявник підтверджує рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 25.10.2016р. у справі №909/867/14 про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Когенераційні технології Б-1" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Контурглобал Україна" 1055000,00грн. заборгованості, яке пред'явлено до виконання, що підтверджується постановою про відкриття виконавчого провадження від 16.01.2017р. В підтвердження викладеного, заявник долучив рішення суду, постанову про відкриття виконавчого провадження та постанову про повернення виконавчого документа стягувачу.
Господарським судом Івано-Франківської області від 08.08.17р. суд призначив заяву до розгляду в підготовчому засіданні на 22.08.2017р. та витребував документи необхідні для розгляду заяви.
Автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, визначено арбітражного керуючого ОСОБА_2.
21.08.2017р. арбітражний керуючий ОСОБА_2 направила суду заяву про відмову від призначення розпорядником майна у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Когенераційні технології Б-1".
15.09.2017р. арбітражний керуючий ОСОБА_3 направила суду заяву на участь у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Когенераційні технології Б-1";
18.09.2017р. Головне Управління Статистики у Київській області направило суду лист в якому зазначається, що ТОВ "Контурглобал Україна" (код ЄДРПОУ 35208832) та ТОВ "Когенераційні технології Б-1" (код ЄДРПОУ 33233623) фінансову звітність за 2010-2016 роки не подавали, станом на 11.09.2017р., ТОВ "Контурглобал Україна" та ТОВ "Когенераційні технології Б-1" в ЄДРПОУ по Київській області не значаться.
25.09.2017р. Головне управління статистики в Івано-Франківській області направило суду фінансові звіти суб'єкта малого підприємництва ТОВ "Когенераційні технології Б-1" за 2011, 2012, 2015, 2016 роки.
29.09.2017р. Головне управління ДФС в Івано-Франківській області, на виконання вимог ухвали суду, надало відомості про відкриті рахунки в установах банку та письмові пояснення з приводу вжиття заходів по виконанню постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.10.2014 про припинення юридичної особи ТОВ "Когенераційні технології Б-1", де зазначило, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, ТОВ "Когенераційні технології Б-1" з 06.11.2014р. перебуває у стані припинення за судовим рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.10.2014р. по справі №809/3159/14.
Господарський суд Івано-Франківської області неодноразово відкладав підготовче засідання та витребовував документи необхідні для розгляду справи .
Боржник в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, витребуваних судом документів не подав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника заявника, суд вважає, що у порушенні провадження у справі про банкрутство ТОВ "Когенераційні технології Б-1" слід відмовити.
При цьому суд врахував наступне:
частиною 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили , і постановою про відкриття виконавчого провадження , згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість, заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
Якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Згідно із ст. 2 Закону, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Частиною 1 ст. 32 ГПК України передбачено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст.34 ГПК України).
З матеріалів справи, зокрема з ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, вбачається, що товариство з обмеженою відповідальністю "Когенераційні технології Б-1" (код ЄДРПОУ 33233623), з 06.11.2014р. перебуває у стані припинення за судовим рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.10.2014р. по справі №809/3159/14. Головою комісії з припинення (ліквідатором), у витязі, означений ОСОБА_4. (Фінансові звіти боржника, також підписуються і подаються вказаною особою.)
Згідно ч.2 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (в ред. 2014р., до діяла на момент винесення постанови Івано-Франківським окружним адміністративним судом про припинення юридичної особи ТОВ "Когенераційні технології Б-1"), в Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, відомості про строк, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог.
Статтею 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (в ред. 2014р.) встановлено, що інформація, про постановляння судового рішення щодо припинення юридичної особи, якщо таке рішення не пов'язане з банкрутством юридичної особи підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Повідомлення про постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, якщо таке рішення не пов'язане з банкрутством юридичної особи, повинно містити відомості про: найменування юридичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи; місцезнаходження юридичної особи; дату та підставу для прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; місце та дату внесення запису про судове рішення щодо
припинення юридичної особи; дату призначення та відомості про комісію з припинення
(ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо); порядок і строк заявлення кредиторами вимог до юридичної особи, що припиняється.
Повідомлення підлягають опублікуванню протягом десяти робочих днів з дня внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до ст.105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Кожна окрема вимога кредитора, зокрема, щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Враховуючи викладене та те, що на момент внесення в Єдиний державний реєстр, відомостей про припинення ТОВ "Когенераційні технології Б-1", зобов'язання боржника перед заявником по договору безвідсоткової поворотної фінансової допомоги №28/05/2010 від 28.05.2010р. (договору на підставі якого винесено рішення у справі №909/867/14) уже існувало, ТОВ "Контурглобал Україна" мав заявити свої вимоги у встановленому вище порядку.
Крім того, слід вказати, що постанова про відкриття виконавчого провадження від 16.01.2017р. (подана в підтвердження безспірності вимог) не є належним та допустимим доказом, в розумінні ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", безспірності вимог, оскільки постановою від 09.06.2017р. виконавчий документ повернуто стягувачу. А відтак, на момент подання заяви, у ТОВ "Контурглобал Україна" не було документу, згідно з яким, відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків божника. Отже, у заявника не було передбачених законодавством підстав для звернення до суду з вимогою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Когенераційні технології Б-1".
Відповідно до ч.7 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, зокрема, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Керуючись ст. ст. 2, 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
у порушенні провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Когенераційні технології Б-1 (код ЄДРПОУ 33233623) - відмовити.
Суддя Скапровська І.М.
Дану ухвалу направити:
- товариству з обмеженою відповідальністю "Контурглобал Україна" (вул. Ярославська, 5/2В, м. Київ, 04071);
- товариству з обмеженою відповідальністю "Когенераційні технології Б-1" (вул. Шевченка, буд. 51, смт. Богородчани, Івано-Франківської області, 77701).
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2017 |
Оприлюднено | 01.11.2017 |
Номер документу | 69854219 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні