Ухвала
від 12.10.2017 по справі 645/11298/14-ц
ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

Ухвала

іменем україни

12 жовтня 2017 року м. Київ Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:

Писаної Т.О., Завгородньої І.М., Попович О.В.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_4 до публічного акціонерного товариства Дельта Банк , ОСОБА_5, ОСОБА_6, відділу державної виконавчої служби Фрунзенського районного управління юстиції про визнання права власності, виключення з акта опису майна та звільнення з-під арешту, за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства Дельта Банк , яке діє через представника Виборнова Романа Валерійовича, на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 23 грудня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 23 червня 2016 року,

в с т а н о в и л а:

У грудні 2014 року ОСОБА_4 звернулася до суду з указаним позовом про визнання права власності на майно, виключення з акту опису майна та звільнення з-під арешту, мотивуючи свої вимоги тим, що на виконання рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 17 лютого 2012 року про стягнення з ОСОБА_5 і ОСОБА_6 заборгованості за кредитним договором, державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Фрунзенського районного управління юстиції 22 грудня 2014 року за адресою: АДРЕСА_1 був складений акт опису й арешту майна. Вважає, що накладення арешту на це майно є незаконним, оскільки воно належить їй на праві приватної власності.

Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 23 грудня 2015 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Харківської області від 23 червня 2016 року, позов задоволено.

У касаційній скарзі представник ПАТ Дельта Банк , посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить вказані судові рішення скасувати і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Відповідно до п. 6 розд. XII Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.

У зв'язку з цим справа підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.

Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Відповідно до ч. 3 ст. 332 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для його скасування.

Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу необхідно відхилити, а оскаржувані судові рішення залишити без змін.

У статтях 10, 60 ЦПК України визначено, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно з ч. 1 ст. 60 Закону України Про виконавче провадження особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на майно і про звільнення майна з під арешту.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції, з висновком якого погодився й апеляційний суд, правильно виходив із того, що позивач на підставі належних і допустимих доказів довела ті обставини, на які вона посилалась як на підставу своїх вимог. Відповідачами вказані обставини не спростовано.

Доводи касаційної скарги висновків судів не спростовують, на законність судових рішень не впливають.

Ураховуючи викладене та положення ч. 3 ст. 332 ЦПК України, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу необхідно відхилити, а оскаржувані судові рішення - залишити без змін.

Керуючись ст. 332 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

у х в а л и л а:

Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства Дельта Банк , яке діє через представника ВиборноваРомана Валерійовича, відхилити.

Рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 23 грудня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 23 червня 2016 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Колегія суддів:Т.О. Писана І.М. Завгородня О.В. Попович

СудВищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Дата ухвалення рішення12.10.2017
Оприлюднено30.10.2017
Номер документу69862407
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —645/11298/14-ц

Ухвала від 12.10.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Писана Таміла Олександрівна

Ухвала від 21.09.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Писана Таміла Олександрівна

Ухвала від 05.08.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Писана Таміла Олександрівна

Ухвала від 23.06.2016

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Кірсанова Л. І.

Ухвала від 23.06.2016

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Кірсанова Л. І.

Рішення від 23.12.2015

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алфьорова Т. М.

Рішення від 23.12.2015

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алфьорова Т. М.

Ухвала від 06.08.2015

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алфьорова Т. М.

Ухвала від 17.04.2015

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алфьорова Т. М.

Ухвала від 20.02.2015

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алфьорова Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні