Постанова
від 07.04.2010 по справі 2а-1041/10/0870
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2010 року (12 год. 55 хв.)Справа № 2а-1041/10/0870 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Татаринова Д.В.

при секретарі Сандига В.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя, м. Запоріжжя

до: Товариства з обмеженою відповідальністю М.Д.С. - Консалтінг , м. Запоріжжя

про: стягнення заборгованості по страховим внескам,-

за участю представників сторін:

від позивача:ОСОБА_1, діє на підставі довіреності №34/8 від 05 січня 2010 року;

від відповідача: не з'явився, -

ВСТАНОВИВ:

22 лютого 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю М.Д.С. - Консалтінг , в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя заборгованість по страховим внескам та фінансові санкції у розмірі 459,62 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі. В обґрунтовування своїх вимог зазначив, що відповідач відповідно до ст. ст. 14, 15, 17, 20 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування товариство з обмеженою відповідальністю М.Д.С. - Консалтінг є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язане нараховувати, обчислювати і сплачувати в установленому порядку, за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду страхові внески. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану їх платника. В порушення зазначених вимог Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Товариство з обмеженою відповідальністю М.Д.С. - Консалтінг не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У зв'язку із невиконанням відповідачем вказаних вимог законодавства позивачем були винесені рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій та нарахування пені, які підлягають перерахуванню протягом десяти робочих днів. Вказані вимоги відповідачем не оплачені, на момент розгляду справи є чинними. Таким чином, на час розгляду справи в суді, відповідач має заборгованість до Пенсійного фонду України у розмірі 459,62 гривень.

Представник відповідача до судового не з'явився вдруге, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, зокрема судом направлялись судові повістки на юридичну адресу відповідача відповідно до довідки №528 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, яка міститься в матеріалах справи.

Суд, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, встановив, що відповідач має заборгованість перед Пенсійним фондом України по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 459,62 гривень.

В порушення п. 6 ч.2 ст. 17 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування № 1058 від 09 липня 2003 року відповідачем не були виконані зобов'язання по сплаті страхових внесків.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , та п. 8.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за № 64/8663 16 січня 2004 року) Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя надсилало відповідачу рішення про застосування фінансових санкцій та пені за несплату страхових внесків за №115 від 26 квітня 2005 року, №82 від 21 лютого 2006 року, №243 від 30 травня 2006 року.

Вказані рішення не були оскаржені відповідачем в порядку та строки передбачені ч.13 ст. 106 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .

Станом на час розгляду справи відповідач має заборгованість по страховим внескам у розмірі 218,49 гривень, по фінансовим санкціям 225,97 гривень та пені 15,16 гривень, таким чином загальний розмір боргу відповідача перед Пенсійним фондом України становить 459,62 гривень.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із ст. 1 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Стаття 14, 15 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлює, що страхувальниками є роботодавці, інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та набувають статусу платників страхових внесків з дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду України.

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, стягнення заборгованості за цими внесками визначено Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Підпункт 11.11 п. 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України встановлює, що платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.

Частиною 2 ст. 20 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які, відповідно до цього Закону, нараховуються страхові внески.

Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фону України у випадках, передбачених законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які, відповідно до цього Закону, нараховуються страхові внески.

Частиною 6 ст. 20 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць.

У відповідності до ч. 12 ст. 20 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до пп. б п. 8.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, якщо страхувальник має на кінець звітного періоду недоїмку зі сплати страхових внесків, органи Пенсійного фонду України надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом.

Вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичній особи під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Згідно з п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , за несплату (неперерахування) або не своєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальником страхових внесків, у т.ч. донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу (10%, 20% або 50%). Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, нарахована за кожен день прострочення платежу.

Згідно з положеннями абз. 8 ч. 3 ст. 106 Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , у випадку, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом 10-ти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом із застосованою до нього фінансовою санкцією, включеною до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі, якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10-ти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутись до суду з позовом про стягнення недоїмки.

На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю М.Д.С. - Консалтінг заборгованості у розмірі 459,62 гривень підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 14, 86, 94, 158 - 163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю М.Д.С. - Консалтінг про стягнення заборгованості по страховим внескам - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю М.Д.С. - Консалтінг (69067, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ 32973956, р/р 26006315270211 в ЗФ АКБ СР УСБ, МФО 313010) на користь Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя (ЄДРПОУ 20508427, р/р 25603301001077 в ЗОУ ВАТ Державний ощадний банк України , МФО 313957) 459 (чотириста п'ятдесят дев'ять) гривень 62 копійки заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня проголошення постанови шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанову складено у повному обсязі 14 червня 2010 року.

Суддя Д.В. Татаринов

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.04.2010
Оприлюднено02.11.2017
Номер документу69888819
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1041/10/0870

Постанова від 07.04.2010

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Татаринов Дмитро Вікторович

Постанова від 07.04.2010

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Татаринов Дмитро Вікторович

Ухвала від 23.02.2010

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Татаринов Дмитро Вікторович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні