Ухвала
від 26.10.2017 по справі 761/34053/17
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/34053/17

Провадження № 1-кс/761/21622/2017

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2017 року

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника заявника Товариства з обмеженою відповідальністю « АВА ПАРТС»- адвоката ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «АВА ПАРТС» про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 09 серпня 2017 року за клопотанням прокурора відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №32016100110000096 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст.205 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

До слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «АВА ПАРТС» про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 09 серпня 2017 року за клопотанням прокурора відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №32016100110000096 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст.205 КК України, а саме: грошових коштів які знаходяться на рахунку ТОВ «АВА ПАРТС» (код 40004388) в банківський установі ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299, адреса: м.Дніпро, Набережна Перемоги, 50, рахунок № НОМЕР_1 .

Клопотання мотивоване тим, що заходи забезпечення кримінального провадження, питання щодо яких розглянуто за відсутності представника, вжиті з порушенням вимог ст.170-171,98 КПК України, оскільки не було встановлено наявність будь яких доказів, що вказують на причетність ТОВ «АВА ПАРТС», до злочину, за фактом вчинення якого здійснюється досудове розслідування. З моменту накладення арешту на грошові кошти при відсутності даних про розмір збитків, завданих злочином, перевірки не проводилися, жоден з представників підприємства не допитувався з приводу обставин справи, службові особи підприємства не повідомлені про підозру у даному кримінальному провадженні. Ознаки фіктивності в діяльності підприємства відсутні, вжиті заходи забезпечення вважають неспівмірними.

Представник ТОВ «АВА ПАРТС»- адвокат ОСОБА_3 в суді підтримав доводи клопотання з підстав, наведених в ньому. Вказав, що відсутня на даний час доведеність причетності ТОВ «АВА ПАРТС» до злочину, грошові кошти на банківському рахунку не відповідають критеріям ст. 98 КПК України, отримані від юридичних осіб. Арешт паралізує роботу підприємства, жодну посадову особу ТОВ «АВА ПАРТС» не повідомлено про підозру, директора допитували в якості свідка.

Слідчий з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР Офісу ВПП ДФС ОСОБА_5 , який ініціював клопотання про накладення арешту майна, будучи належним чином повідомленим про дату,час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, направив заяву про розгляд клопотання без його участі.

Заслухавши думку представника заявника, дослідивши доводи клопотання та додані матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення, виходячи з такого.

Відповідно до ч.2 ст.174 КПК України арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Як убачається зі змісту ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 09 серпня 2017 року про накладення арешту, заходи забезпечення кримінального провадження вжито у зв`язку з тими обставинами, що службові особи ТОВ «Буд Імперія Груп» у період 2015-2016 років під час здійснення фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Лідер Промтрейд» та «Бізнес Перфект Груп» ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 4906301, 26 грн. ПДВ. грн.

При цьому слідчий суддя при прийнятті рішення про накладення арешту на усі грошові кошти на перелічених банківських рахунках ТОВ «АВА ПАРТС» виходив з того, що забезпечення кримінального провадження та накладення арешту необхідне з урахуванням правової кваліфікації у даному кримінальному провадженні, керувався ст. 170 КПК України.

Статтею 131 КПК України передбачено вичерпний перелік видів заходів забезпечення кримінального провадження, серед яких є арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Як убачається з матеріалів кримінального провадження, органом досудового розслідування проводиться розслідування злочину за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст.205 КК України.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Проте суду не наведено даних про те, що грошові кошти у невизначеному органом досудового розслідування розмірі на перелічених банківських рахунках ТОВ «АВА ПАРТС» являються об`єктом кримінально протиправних дій і були одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, відповідають критеріям, визначеним ст. 98 КПК України. Достовірних даних про причетність ТОВ «АВА ПАРТС» до вчинення кримінального правопорушення в суді не надано, слідчим в суді доводи клопотання в цій частині не спростовані.

На час розгляду клопотання в суді підтвердження наявності ознак фіктивного підприємництва в діяльності ТОВ «АВА ПАРТС» не надано слідчим, не підтверджено, що відомості про ознаки фіктивного підприємництва, відповідальність за яке передбачена ст.205 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносилися стосовно ТОВ «АВА ПАРТС», не підтверджено здійснення застосування заходів кримінально - правового характеру щодо юридичної особи ТОВ «АВА ПАРТС» у відповідності до правил ч.8 ст. 214 КПК України.

Натомість відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Одночасно вирішуючи клопотання, необхідно врахувати загальні засади застосування заходів забезпечення кримінального провадження у відповідності до Розділу ІІ КПК України, якими передбачено обґрунтування необхідності такого ступеню втручання у права і свободи особи потребами досудового розслідування, принцип співмірності.

Проте зі змісту матеріалів кримінального провадження не убачається даних, які б свідчили, що на час розгляду клопотання визначено розмір шкоди, завданий кримінальним правопорушенням та що вказані заходи забезпечення кримінального провадження, вжиті стосовно ТОВ «АВА ПАРТС», є співмірними та пропорційними.

З наданих матеріалів клопотання та матеріалів досудового розслідування не убачається, що арешт може бути застосований з метою можливої конфіскації майна, оскільки конфіскація як вид покарання, визначений ст.59 КК України, може бути застосований лише стосовно майна конкретної особи засудженого, проте як зазначив представник заявника, жодних службових осіб підприємства не повідомлено про підозру і такі твердження заявника не спростовані в суді прокурором.

Як слідує з практики Європейського суду з прав людини, якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією, вони повинні застосовувати заходи саме до цього суб*єкта, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку (Рішення Європейського суду з прав людини від 09.01.2007 року у праві «Інтерсплав проти України»).

За таких обставин слідчий суддя прийшов до висновку про обґрунтованість клопотання ТОВ «АВА ПАРТС», оскільки доведено, що в подальшому в застосування вказаного заходу відпала потреба.

На підставі наведеного, керуючись ст. 170-174 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю « АВА ПАРТС» задовольнити.

Скасувати арешт, застосований в межах досудового розслідування у кримінальному провадженні №32016100110000096 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 09 серпня 2017 року, а саме:

грошових коштів, які знаходяться на рахунку ТОВ «АВА ПАРТС» (код 40004388) в банківський установі ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299, адреса: м.Дніпро, Набережна Перемоги, 50, рахунок № НОМЕР_1 ,

Ухвала оскарженню не підлягає, на неї можуть бути подані заперечення під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.10.2017
Оприлюднено09.03.2023
Номер документу69895657
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/34053/17

Ухвала від 26.10.2017

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 26.10.2017

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні