Справа №636/3195/17
Провадження №2-о/636/127/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2017 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючого - судді Слурденко О.І., при секретарі Шиловій І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чугуєві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Чугуївська державна нотаріальна контора Харківської області; Введенська сільська рада Чугуївського району Харківської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності її померлому батьку ОСОБА_2 Сертифіката на земельну частку (пай) серії РН №897555 виданого йому 05.02.2001 року Чугуївською райдержадміністрацією Харківської області на ім'я ОСОБА_3.
В заяві вона вказала, що 28.04.2013 року помер її батько ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина на майно, на яке вона є єдиною спадкоємицею першої черги за законом.
В встановлений законом термін заявниця звернулася до Чугуївської держнотконтори, де 13.12.2013 року отримала свідоцтво про право на садщину за законом після смерті батька, а саме на земельну ділянку, площею 7,0514га, кадастровий №6325455300:05:000:0112, розташовану на території Введенської селищної ради Чугуївського району Харківської області за Державним актом на право приватної власності на землю серії Р3№780095 виданим 12.02.2004 року Чугуївською райдержадміністрацією Харківської області.
Однак, отримати відповідне свідоцтво на земельну частку (пай), розміром 11,19 в умовних кадастрових гектарах, у землі, яка перебуває у колективній власності ВСАТ Тернівське , розташованої в селі Тернова Чугуївського району Харківської області, яка також входить до складу спадкового майна, вона не може, бо як з'ясувалося в Сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії РН №897555, виданому спадкодавцю 05.02.2001 року на підставі рішення №5 Чугуївської райдержадміністрацієї Харківської області від 10.01.2001 року, зареєстрованому в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №16 зроблено помилку в написанні по-батькові власника, а саме замість Фіоктистович вказано Феактистович .
Просить встановити факт належності її померлому батьку вищезазначеного Сертифіката на право на земельну частку (пай), що має для неї важливе юридичне значення, оскільки дозволить оформити спадщину та закріпити за собою право вланості на належне їй законом спадкове майно.
Сторони в судове засідання не з'явилися, надавши суду письмові заяви: заявниця - про підтримку вимог та проханням розглянути справу за її відсутності; заінтересовані особи - про визнання вимог ОСОБА_1 та проханням розглянути справу без участі їх представників.
Вивчивши докази, дослідивши матеріали справи, суд надходить до наступного.
Відповідно до п.6 ч. 1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по-батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Як встановлено в судовому засіданні, заявниця за народженням - ОСОБА_4, є дочкою ОСОБА_2, що підтверджується її свідоцтвом про народження серії VІІ-ЕЖ №336890 виданим російською мовою 20.08.1981 року Бюро ЗАГСом м. Куляб, Татжикинстан, в якому його по-батькові зазначене, як Фиоктистович .
За актовим записом №1495 від 05.08.1997 року про одруження, заявниця змінила своє дошлюбне прізвище на прізвище чоловіка - Коновалова .
28.04.2013 року помер її батько ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ВЛ №394440 виданим 29.04.2013 року виконавчим комітетом Введенської селищної ради Чугуївського району Харківської області, актовий запис №34.
Після його смерті відкрилася спадщина на майно, на яке вона є єдиною спадкоємицею першої черги за законом.
В встановлений законом термін заявниця звернулася до Чугуївської держнотконтори Харківської області з заявою про прийняття спадщини після смерті батька.
13.12.2013 року остання видала їй свідоцтво про право на садщину за законом після смерті ОСОБА_2, а саме на земельну ділянку, площею 7,0514га, кадастровий №6325455300:05:000:0112, розташовану на території Введенської селищної ради Чугуївського району Харківської області належну померлому за Державним актом на право приватної власності на землю серії Р3№780095 виданим 12.02.2004 року Чугуївською райдержадміністрацією Харківської області.
До складу спадкового майна не ввійшла земельна частка (пай), розміром 11,19 в умовних кадастрових гектарах, у землі, яка перебуває у колективній власності ВСАТ Тернівське , розташована в селі Тернова Чугуївського району Харківської області належна померлому за Сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії РН №897555, виданим 05.02.2001 року на підставі рішення №5 Чугуївської райдержадміністрацієї Харківської області від 10.01.2001 року, зареєстрованим в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №16.
В зв'язкуз тим, що в вищезазначеному Сертифікаті було допущено помилку в написанні по-батькові власника, а саме замість Фіоктистович вказано Феактистович , то заявниця не може отримати відповідне свідоцтво про право на спадщину, що належить їй за законом після смерті батька.
Главою 6 ЦПК України особам надано право на звернення до суду в порядку окремого провадження із заявами про встановлення факту, що має юридичне значення.
Згідно з ч.1 ст.234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав і інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
В частині 1 статті 256 ЦПК України наведено перелік фактів, про встановлення яких суд розглядає справи, зокрема належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих немайнових чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
При розгляді справи про встановлення відповідно до п.6 ст.273 ЦПК факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по-батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по-батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по-батькові або замість імені чи по-батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення (п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення ).
Як встановлено в судовому засіданні у всіх документах, отриманих батьком заявниці на своє ім'я російською мовою його по батькові значиться, як Фиоктистович , відповідно українською - Фіоктистович .
Виключенням є тільки Сертифікат на право на земельну частку (пай) серії РН №897555, від 05.02.2001 року, в якому його по-батькові вказане, як Феактистович .
Правильність написання його по-батькові українською мовою, як Фіоктистович підтверджується в першу чергу граматикою української мови, а саме Правилами перекладу прізвищ, імен та по-батькові з російської мови на українську.
З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає повному задоволенню.
За змістом ст.259 ЦПК України, факт належності померлому ОСОБА_2 правовстановлюючого документа встановлюється з метою реалізації нею майнових прав в відношенні спадщини, що належить їй за законом.
Керуючись ст.ст.10,11,209,212-215, 256-259 ЦПК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Чугуївська державна нотаріальна контора Харківської області; Введенська сільська рада Чугуївського району Харківської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_2 правовстановлюючого документа - Сертифіката на право на земельну частку (пай) серії РН №897555, виданого на ім'я ОСОБА_3 05 лютого 2001 року Чугуївською районною державною адміністрацією Харківської області на підставі рішення №5 Чугуївської райдержадміністрацієї Харківської області від 10 січня 2001 року, зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №16.
Рішення може бути оскаржене до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області шляхом подачі через суд першої інстанції у 10-денний строк з дня його проголошення - апеляції.
Суддя: підпис.
Згідно оригінал, що знаходиться в матеріалах справи.
Суддя:
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2017 |
Оприлюднено | 03.11.2017 |
Номер документу | 69913764 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Слурденко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні