Ухвала
від 31.10.2017 по справі 392/873/17
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/873/17

Провадження № 2/392/683/17

УХВАЛА

про призначення судової автотоварознавчої експертизи

31 жовтня 2017 року м. Мала Виска

Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Березія Ю.А.,

при секретарі Кальній М.О.,

з участю представника позивача адвоката ОСОБА_1,

представника відповідача адвоката ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_4, до товариства з обмеженою відповідальністю Агрошанс , третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_5, про відшкодування шкоди,

в с т а н о в и в :

Представник відповідача заявив клопотання про призначення судової товарознавчої експертизи, посилаючись на те, що між сторонами не досягнуто згоди щодо розміру матеріальних збитків, завданих позивачеві.

Представник позивача висловив заперечення з приводу заявленого клопотання в частині покладання на позивача обов'язку щодо доставлення пошкодженого транспортного засобу для проведення експертизи, посилаючись на те, що позивач не має на це коштів.

Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, суд дійшов висновку про те, що клопотання підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до пунктів 1.1 і 2.1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 року № 1950/5), до числа об'єктів товарознавчої експертизи належать: товари народного споживання, обладнання та сировина. Об'єктами експертизи цього виду можуть бути й інші товари.

Різновидом товарознавчої експертизи є автомобільно-товарознавча експертиза (автотоварознавча та транспортно-товарознавча експертиза), об'єктами якої є колісні транспортні засоби і їх комплектуючі.

До числа основних завдань автотоварознавчої та транспортно-товарознавчої експертизи належить визначення ринкової вартості колісних транспортних засобів (далі - КТЗ), їх складових, а також розміру вартості матеріальних збитків, заподіяних власнику або володільцю колісних транспортних засобів, їх складових унаслідок пошкодження останнього.

Перед автотоварознавчою та транспортно-товарознавчою експертизою можуть ставитись також питання про складові основного завдання або споріднені з ним, якщо такі питання пов'язані з придбанням та експлуатацією колісних транспортних засобів.

Як вбачається з матеріалів справи між сторонами має місце спір щодо відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої позивачеві ОСОБА_3 внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась 30 листопада 2016 року.

Тому, необхідно призначити судову автотоварознавчу експертизу.

З урахуванням положень статей 86, 87 ЦПК України витрати, пов'язані з проведенням судової експертизи та витрати, пов'язані з проведенням огляду пошкодженого транспортного засобу за місцем його знаходження слід віднести за рахунок відповідача.

Керуючись статтями 143, 144 ЦПК України,

у х в а л и в :

Клопотання представника відповідача задовольнити частково.

Призначити судову автотоварознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

На вирішення експертам поставити наступні питання:

1) Встановити, які фактори наявні на автомобілі, що впливають на процент зниження вартості легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1;

2) Вказати процент корозійних пошкоджень складових частин легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1, а саме капоту, переднього правого крила, передніх правих дверей, задніх правих дверей, задньої правої боковини;

3) Вказати, чи має транспортний засіб сліди попереднього відновлювального ремонту складових частин легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1, а саме капоту, переднього правого крила, передніх правих дверей, задніх правих дверей, задньої правої боковини;

4) Встановити процент забруднення, пошкодження та потертості салону, даху, стояків боковин та дверей легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1;

5) Визначити процент додаткового зменшення ринкової вартості легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1 з урахуванням виявлених факторів, що впливають на зниження вартості транспортного засобу;

6) Визначити ринкову вартість пошкоджених складників легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1, які потребують заміни, а саме капоту, переднього правого крила, передніх правих дверей, задніх правих дверей, задньої правої боковини;

7) Чи можливо провести ремонтно-відновлювальні роботи пошкодженого легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1 (його складових)? Якщо можливо, то який обсяг, характер і вартість цих робіт на дату оцінки;

8) Яка вартість матеріального збитку (шкоди) на дату оцінки, завданого(ї) власнику легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1, унаслідок дорожньо-транспорної пригоди, яка сталась 30 листопада 2016 року.

У розпорядження експертам надати матеріали цивільної справи.

Витрати, які пов'язані з проведенням експертизи, віднести за рахунок відповідача товариства з обмеженою відповідальністю Агрошанс .

Зобов'язати керівника товариства з обмеженою відповідальністю Агрошанс забезпечити експерта транспортним засобом для прибуття до місця стоянки легкового автомобіля марки Дачія Логан , реєстраційний номер НОМЕР_1, для огляду пошкодженого транспортного засобу.

На час проведення експертизи зупинити провадження у справі зупинити.

У задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.

На ухвалу в частині зупинення провадження у справі може бути подана апеляція протягом 5 днів від дня отримання копії ухвали.

Головуючий

суддя

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення31.10.2017
Оприлюднено06.11.2017
Номер документу69931520
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —392/873/17

Ухвала від 28.08.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Висоцька Валентина Степанівна

Постанова від 19.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Черненко В. В.

Постанова від 19.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Черненко В. В.

Ухвала від 02.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Черненко В. В.

Ухвала від 18.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Черненко В. В.

Ухвала від 04.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Черненко В. В.

Рішення від 20.04.2018

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 08.02.2018

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 12.12.2017

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 31.10.2017

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні