Постанова
від 02.11.2017 по справі 812/1496/17
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 листопада 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1496/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В. розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області до Приватного підприємства «Снабтехмонтаж» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість, -

ВСТАНОВИВ:

17 жовтня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області до Приватного підприємства «Снабтехмонтаж» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість.

В обґрунтування адміністративного позову податковий орган зазначив, що Приватне підприємство Снабтехмонтаж має податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 7458,63 грн, яка нарахована у зв'язку з несплатою грошового зобов'язання самостійно визначеного відповідачем в уточнюючих розрахунках податкових зобов'язань з ПДВ за лютий-квітень 2015 року на суму 7288,63 грн та суми штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.

Головним управлінням Державної фіскальної служби у Луганській області було виставлено податкову вимогу форми «Ю» №132-17 від 06.02.2017 на загальну суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями 7288,63 грн.

У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.

Представник позивача у судове засідання не прибув, просив розглянути справу за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі.

Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу без участі представників сторін, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Враховуючи положення пункту 6 статті 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Снабтехмонтаж» зареєстровано Алчевським міським управлінням юстиції 22.10.2007, ідентифікаційний номер 35413288. Перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області (а. с. 6).

Приватним підприємством «Снабтехмонтаж» до Алчевської ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області були подані уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість, а саме:

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за лютий 2015 року від 15.07.2015 на суму 120312,00 грн (а. с. 13-15);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за березень 2015 року від 28.07.2015 на суму 2217,00 грн (а. с. 16-17);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за квітень 2015 року від 30.07.2015 на суму 823,00 грн (а.с. 18-19);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за квітень 2015 року від 20.01.2016 на суму 823,00 грн.

Також, податковим повідомленням-рішенням від 10.04.2017 №0001421201 до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 170,00 грн (а.с. 11)

Відповідно до розрахунку податкового боргу з ПДВ відповідач має заборгованість з податку на додану вартість з урахуванням сплати у розмірі 7458,63 грн, що також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків та розрахунком заборгованості з податку на додану вартість (а.с. 9, 49-52).

З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було виставлено відповідачу податкову вимогу форми «Ю» №132-17 від 06.02.2017 на загальну суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями 7288,63 грн (а. с. 10).

Відповідно до п. 20.1.34 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно з п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 цього Кодексу у строк не пізніше 1 травня року, наступного за звітним, б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку. Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.54.2 ст. 54 Податкового кодексу України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.

Згідно чч. 203.1, 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Оскільки судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у загальному розмірі 7458,63 грн., який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 94, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області до Приватного підприємства «Снабтехмонтаж» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість задовольнити повністю.

Стягнути кошти з Приватного підприємства «Снабтехмонтаж» (93118, Луганська обл., місто Лисичанськ, вулиця Орджонікідзе, будинок 128 код ЄДРПОУ 35413288) на користь Державного бюджету України з рахунків у банках, обслуговуючих боржника, податковий борг з податку на додану вартість у сумі 7458,63 грн (сім тисяч чотириста п'ятдесят вісім гривень 63 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя ОСОБА_1

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.11.2017
Оприлюднено03.11.2017
Номер документу69946443
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/1496/17

Постанова від 02.11.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ірметова

Ухвала від 18.10.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ірметова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні