Рішення
від 31.10.2017 по справі 927/895/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Чернігівської області

Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua

========================================================================================================================================================================

?31? жовтня 2017 року справа № 927/895/17

Позивач: Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк", код ЄДРПОУ 09807750, вул. Андріївська, 2/12,ОСОБА_1,04070

пошт. адреса: 01021, м. Київ,вул. Мечнікова,11

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Промислова хімія", код ЄДРПОУ 39148476, вул. Шевченка, 41/41,Чернігів,14013

про стягнення 80652,53 грн.

Суддя Н.О.Скорик

Представники сторін:

Від позивача: ОСОБА_1 довіреність № 30-1/56392 від 29.12.2016 провідний юрисконсульт Київського центру стягнення боргів Департаменту зі стягнення боргів АТ "УКРСИББАНК "

Від відповідача: не з явився

Суть спору:

Публічним акціонерним товариством ?УкрСиббанк? подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю Промислова хімія про стягнення 36293,79 грн кредитної заборгованості, 44228,11 грн заборгованості по процентам за період з 30.09.2016 року по 18.09.2017 року, 130,34 грн заборгованості по комісії за управління овердрафтом за період з 30.09.2015 року по 27.10.2015 року, 0,29 грн заборгованості по комісії за невикористаний ліміт овердрафту за період з 30.09.2015 року по 27.10.2015 року відповідно до договору - анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015 року.

Відповідач відзиву на позов не надав, проти позовних вимог не заперечив.

Ухвала суду про порушення провадження у справі від 27 вересня 2017 року та ухвала від 17 жовтня 2017 року, направлені відповідачу за адресою, зазначеною як юридична адреса: вул.. Шевченка, 41/41, м. Чернігів, 14013, повернута відділенням зв'язку на адресу суду як неодержана з написом за закінченням терміну зберігання та за незапитом .

Як вбачається з інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на офіційному сайті https://usr.minjust.gov.ua місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю Промислова хімія : 14013, Чернігівська обл., місто Чернігів, вул.. Шевченко, булинок 41, квартира 41.

Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Згідно п.3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції« (із змінами) в разі якщо ухвалу про порушення провадження по справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Зважаючи на те, що згідно до ст.. 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, неявка представника відповідача у судове засідання , неподання відповідачем відзиву на позов не є перешкодами для розгляду справи за наявними доказами у порядку ст.. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд

Встановив:

Відповідно до ч. 1 ст. 202 та ч. 1 ст. 205 Цивільного кодексу України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків, правочин може вчинятися усно або в письмовій, електронній формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно ч. 1 ст.174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ст.175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України.

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Так, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частина 1 ст. 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем затверджені Правила (договірні умови) відкриття та обслуговування банківського рахунку суб»єктів господарювання, відокремлених підрозділів юридичних осіб, самозайнятих осіб, представництв-клієнтів АТ «УкрСиббанк» (додаток №37 до наказу П-LEG-2014-49) (далі Правила ) (а.с.10-22). Як зазначено в першому розділі вказаних правил, вони є пропозицією до укладення договору на умовах, що встановлені банком, і застосовуються для врегулювання відносин за укладеними між банком та клієнтом договорами: у випадку, якщо такий договір містить посилання на ці правила; у випадку, якщо такий договір був укладений на умовах правил (договірних умов) відкриття та обслуговування банківського рахунку суб»єктів господарювання, нотаріусів та адвокатів - клієнтів АТ «УкрСиббанк» , опублікованих в газеті «Голос України» №99 (4849) від 02.06.2010 (з усіма наступними змінами). Ці Правила встановлюють порядок відкриття, обслуговування, закриття рахунку для суб»єктів господарювання, відокремлених підрозділів юридичних осіб, самозайнятих осіб, представництв-клієнтів АТ «УкрСиббанк» , які є резидентами, а також порядок встановлення та зміни тарифів й інші питання, пов»язані з використанням рахунку в рамках договору та проведення операцій за ними, в тому числі з застосуванням системи « StarAccess» , а також порядок та умови надання, обслуговування і погашення овердрафту.

Відповідно до ч.1 ст. 1066 Цивільного кодексу України, за договором банківського рахунка банк зобов'язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком.

Частиною 1 ст. 1067 Цивільного кодексу України закріплено, що договір банківського рахунка укладається для відкриття клієнтові або визначеній ним особі рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами.

11.03.2015 між Публічним акціонерним товариством "УкрСиббанк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Промислова хімія " було укладено договір-анкету відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601.

Відповідно до п.1.1. договору-анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015, підписуючи цей договір, клієнт (відповідач по справі) погоджується з викладеною у «Правилах (договірних умовах) відкриття та обслуговування банківського рахунку суб»єктів господарювання, відокремлених підрозділів юридичних осіб, само зайнятих осіб, представництв - клієнтів АТ «УкрСиббанк» , затверджених згідно з внутрішніми процедурами банку, із усіма наступними змінами і доповненнями, які розміщені для ознайомлення на сайті www.my.ukrsibbank.com та на інформаційних стендах у приміщеннях установ банку та опубліковані в газеті Голос України №99 (4849) від 02.06.2010, пропозицією банку надавати клієнту послуги з відкриття та обслуговування банківського рахунку, на умовах, встановлених у цьому договорі та Правилах. До таких послуг, зокрема, входить: відкриття, обслуговування, закриття поточного рахунку в національній та/або іноземній валюті; надання послуги приймання та розміщення на поточному рахунку готівковою виручки (в разі здавання клієнтом); підключення та обслуговування продуктів банку за допомогою системи « StarAccess» .

Пунктами 1.2.,1.3. договору-анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015 також передбачено, що Правила після укладення сторонами цього договору, стають його невід»ємною частиною. Підписуючи цей договір, сторони підтверджують, що досягли згоди за усіма істотними умовами договору, які викладені в цьому договорі та Правилах.

Підписи сторін під цим договором вважаються одночасно підписами під Правилами, при цьому після підписання сторонами цього договору, Правила не підлягають додатковому підписанню сторонами і вступають в силу для сторін одночасно з підписанням цього договору.

Відповідно до договору-анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015, банк 11.03.2015 відкриває клієнту (відповідачу) рахунок № 26006555969600.

25.06.2015 між Публічним акціонерним товариством "УкрСиббанк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Промислова хімія було укладено індивідуальну угоду про надання овердрафту в рамках договору-анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015, відповідно до п. 1.1. якої підписуючи індивідуальну угоду, клієнт посвідчує, що він ознайомлений та погоджується з пропозицією банку надати клієнту комплекс послуг на умовах, встановлених Правилами. Підписи сторін під цією індивідуальною угодою вважаються одночасно підписами сторін під Правилами, при цьому після підписання цієї індивідуальної угоди сторонами правила стають невід»ємною частиною договору та не підлягають додатковому підписанню сторонами. Клієнт погоджується, що подальше обслуговування рахунку клієнта, зазначеного в п. 1.2. цієї індивідуальної угоди та відкритого на підставі договору, а також надання клієнту послуг з дистанційного обслуговування системою « StarAccess» , здійснюються на умовах Правил.

Пунктами 1.2.-1.4. індивідуальної угоди від 25.06.2015 про надання овердрафту в рамках договору-анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015 визначено, що банк встановлює клієнту овердрафт на поточному рахунку №26006555969600, що відкритий у банку, код банку 351005, а клієнт зобов»язується повертати використану суму овердрафту, сплачувати проценти, комісії та інші платежі за наданим овердрафтом в порядку, розмірі та строки, визначені цією індивідуальною угодою та Правилами.

Ліміт овердрафту встановлюється у розмірі 39495,63 (тридцять дев ять тисяч чотириста дев яносто п ять ) грн 63 коп.

Строк користування овердрафтом з 25 червня 2015 року (дата початку строку овердрафту) до 31 грудня 2015 року (дата закінчення строку овердрафту). При цьому клієнт має можливість отримання овердрафту, починаючи із дати початку строку овердрафту до дати, що передує даті закінчення строку овердрафту (включно).

Ця індивідуальна угода, відповідно до п. 3.1., діє з дати її укладення і до повного виконання сторонами своїх зобов»язань.

Статтею 1069 Цивільного кодексу України визначено, якщо відповідно до договору банківського рахунка банк здійснює платежі з рахунка клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов'язки сторін, пов'язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.

Овердрафт по своїй правовій природі є одним із різновидів кредитування.

Згідно з ст. 1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення про позику, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Відповідно до ст. 1048, 1049 Цивільного кодексу України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі, що були передані йому позикодавцем) та сплатити відсотки за користування коштами у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно з ч.2,3 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона має вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. За ч.1 ст.193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених цим Кодексом.

Так, відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обігу або інших вимог, що звичайно ставляться.

Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Як вбачається із матеріалів справи позивач виконав взяті на себе зобов'язання та в період з 25.06.2015 до 19.10.2015 здійснював кредитування (надання овердрафту) відповідача в межах ліміту 39495,63 грн, що підтверджується банківською випискою за особовим рахунком №26006555969600 (а.с.30-39).

Пунктом 3.9. Правил (договірні умови) відкриття та обслуговування банківського рахунку суб»єктів господарювання, відокремлених підрозділів юридичних осіб, самозайнятих осіб, представництв-клієнтів АТ «УкрСиббанк» (далі - Правила) передбачено, що заборгованість за овердрафтом повинна бути погашена клієнтом: -протягом 30 календарних днів з дня отримання овердрафту. У випадку якщо день погашення кожного окремого овердрафту припадає на вихідний, святковий або неробочий день, днем погашення вважається робочий день, що передує вихідному, святковому або неробочому дню; -у випадку закінчення строку овердрафту, в останній робочий день, що передує дню закінчення строку овердрафту, в тому числі якщо день закінчення строку овердрафту припадає на вихідний, святковий або неробочий день; у випадку визначення строку погашення овердрафту таким, що настав, в строки, передбачені пунктом 3.14.1. Правил.

Овердрафт вважається погашеним: -якщо сума надходжень на рахунок протягом 30 календарних днів, від дня надання овердрафту, була не менш ніж дебетовий залишок коштів на кінець останнього дня, що передує 30-ти денному періоду; -якщо на кінець останнього робочого дня, що передує дню закінчення строку овердрафту або при настанні терміну погашення овердрафта, згідно з вимогами договору, відсутній дебетовий залишок за рахунком клієнта та відсутня заборгованість за овердрафтом на інших рахунках, на яких за умовами договору може враховуватись заборгованість за овердрафтом.

Погашення заборгованості клієнта здійснюється протягом операційного дня з поточних надходжень коштів на рахунок клієнта або з будь-яких інших надходжень на інші рахунки, на яких за умовами цього договору може враховуватись заборгованість за овердрафтом.

Відповідно до п. 3.14.1. Правил, сторони погодили, що у випадку настання обставин, передбачених договором та/або цими Правилами, банк має право вимагати погашення заборгованості та/або визнати термін повернення овердрафту таким, що настав в порядку, передбаченому Правилами, та/або вживати будь-які судові або позасудові дії.

Термін повернення овердрафту вважається таким, що настав, овердрафт - таким, що підлягає поверненню, а ліміт овердрафту скасовується у повному розмірі: -наступного дня що слідує за строком, зазначеному в підпункті а) п.3.13.1. Правил, якщо клієнтом було порушено терміни (строки) виконання грошових зобов»язань за договором; або - на 15-й календарний день з дати відправлення банком відповідного письмового повідомлення, -якщо клієнтом було порушено інші зобов»язання згідно з договором.

Пунктом 4.4.18. Правил передбачено, що клієнт зобов»язується, зокрема, забезпечити повернення отриманого овердрафту, сплатити плату за овердрафт, штрафні санкції та інші платежі у терміни, встановлені договором та Правилами.

В порушення умов індивідуальної угоди від 25.06.2015 про надання овердрафту в рамках договору-анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015 та Правил (договірні умови) відкриття та обслуговування банківського рахунку суб»єктів господарювання, відокремлених підрозділів юридичних осіб, самозайнятих осіб, представництв-клієнтів АТ «УкрСиббанк» , а також вимог чинного законодавства, клієнт (відповідач) не виконав взяті на себе зобов'язання. В зв язку з тим, що відповідач не виконав умови договору щодо своєчасного погашення овердрафту та процентів станом на 28.10.2015 року існувала заборгованість у розмірі 39493,79 грн, яку позивач переніс на рахунок обліку простроченої заборгованості №20676000000105 (арк.. 9 виписки) та припинив надання овердрафту. На день подачі позовної заяви, з врахуванням часткового погашення боргу, кредитна заборгованість відповідача складає 36293,79 грн, що підтверджується банківськими виписками за особовим рахунком №26006555969600 та довідкою- розрахунком заборгованості за кредитом ТОВ Промислова хімія на 19.09.2017 року за договором про надання овердрафту №26006555969600 від 25.06.2015 року (а.с. 23).

Відповідно до п.1.5., 1.6. індивідуальної угоди від 25.06.2015 про надання овердрафту №26006555969600 в рамках договору-анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015 та п. 3.3. (договірні умови) відкриття та обслуговування банківського рахунку суб»єктів господарювання, відокремлених підрозділів юридичних осіб, самозайнятих осіб, представництв-клієнтів АТ «УкрСиббанк» , процентна ставка за договором є фіксованою. За час фактичного користування овердрафтом клієнт сплачує проценти у розмірі: з 25.06.2015 по 25.07.2015 - 0,01% річних, якщо не встановлена інша ставка згідно з умовами цієї індивідуальної угоди та/або Правил. Починаючи з 26.07.2015 - у розмірі 30% річних, якщо не встановлена інша ставка згідно з умовами цієї індивідуальної угоди та/або Правил. Проценти сплачуються клієнтом на рахунок №26079000001200 у АТ «УкрСиббанк» , код банку (МФО) 351005, в строки та в порядку, передбачені Правилами. При цьому у разі наявності на поточному рахунку клієнта коштів, нараховані проценти погашаються шляхом здійснення банком договірного списання визначеного цією індивідуальною угодою та Правилами, починаючи з дня нарахування таких процентів.

За користування овердрафтом понад встановлений договором термін встановлюється процентна ставка у подвійному розмірі від ставки, що діє для строкової суми заборгованості на дату виникнення такого прострочення. Такий розмір процентної ставки застосовується до всієї простроченої заборгованості за овердрафтом з дати виникнення прострочення, а саме з наступного дня після дня несплати або не повної сплати платежу, встановленого в договорі, до моменту повного погашення клієнтом такої заборгованості (п. 3.3.1. Правил).

Пунктом 3.4. Правил визначено, що нарахування процентів здійснюється з моменту проведення платежу (-ів) з рахунку клієнта за рахунок грошових коштів банку, тобто з дня та години фактичного надання грошових коштів клієнту до дня та години повернення клієнтом їх у власність банку, якщо інше не визначено умовами договору. Базою нарахування процентів є дебетове сальдо рахунку клієнта (з урахуванням кількості годин користування овердрафтом), яке відслідковується банком погодинно (із періодичністю в одну годину), якщо інше не визначено умовами договору. При цьому розрахунок процентів здійснюється погодинно кожного дня, із періодичністю в одну годину (із 1 по 24 годину включно), а кількість днів при нарахуванні процентів визначається за методом «факт/360» (метод «факт/360» передбачає, що для розрахунку використовується фактична кількість днів у місяці та 360 днів у році), якщо інше не визначено умовами договору.

Нарахування процентів здійснюється щомісячно наступним чином: -перший раз за період із відповідної години дня надання овердрафту по день та годину, що передує дню нарахування процентів у поточному місяці; -протягом дії договору із дня попереднього нарахування процентів по день, що передує дню нарахування процентів у поточному місяці; -у разі закінчення строку овердрафту - із дня попереднього нарахування процентів по годину дня остаточного погашення заборгованості, якщо інше не визначено умовами цих правил чи договору.

У разі, якщо згідно з умовами та протягом дії договору заборгованість клієнта була перенесена на рахунки для обліку короткострокового кредиту (у тому числі на рахунки для обліку простроченої кредитної заборгованості), нарахування процентів здійснюється щомісячно, наступним чином: -на рахунку обліку заборгованості за овердрафтом - з дня попереднього нарахування процентів по день, що передує здійсненню такого переносу заборгованості; -на інших рахунках, після перенесення - із дня перенесення такої заборгованості по останній календарний день поточного місяця або до дня остаточного погашення заборгованості у разі припинення дії договору про надання овердрафту.

Днем нарахування процентів є останній робочий день місяця. Для розрахунку процентів день перенесення заборгованості клієнта на рахунки для обліку короткострокового кредиту (у тому числі на рахунки для обліку простроченої кредитної заборгованості) та день погашення заборгованості вважається одним днем.

У випадку закінчення строку овердрафту, днем нарахування процентів є останній день місяця, в якому закінчився строк овердрафту, при цьому якщо такий день припадає на вихідний, святковий або неробочий день, днем нарахування процентів вважається робочий день, що передує вихідному, святковому або неробочому дню.

Проценти, згідно з п.3.5.Правил сплачуються клієнтом на рахунок банку, зазначений у договорі про надання овердрафту, протягом 30 календарних днів із дня їх нарахування, а при закінченні строку овердрафту - в день їх нарахування. При цьому у разі наявності на рахунку клієнта коштів, нараховані проценти погашаються шляхом здійснення банком договірного списання, визначеного договором про надання овердрафту та цими Правилами, починаючи з дня нарахування таких процентів.

Згідно з п. 3.6. Правил, у разі порушення термінів погашення грошових зобов»язань клієнта за овердрафтом вся наявна заборгованість клієнта (прострочена та строкова) переноситься на рахунки з обліку простроченої кредитної заборгованості клієнта та підлягає погашенню згідно з вимогами договору.

За період з 30.09.2015 року по 18.09.2017 року позивачем нараховано суму 44228,11 грн процентів за користування кредитом.

Оскільки, доказів сплати 36293,79 грн кредитної заборгованості та 44228,11 грн процентів за користування кредитом відповідачем не надано, позов в цій частині вимог про стягнення підлягає задоволенню.

Відповідно до п.1.7. індивідуальної угоди від 25.06.2015 про надання овердрафту №26006555969600 в рамках договору-анкети відкриття та обслуговування банківського рахунку (з Правилами) №03555969601 від 11.03.2015 клієнт сплачує банку комісію за невикористаний ліміт овердрафту 1% річних від суми невикористаного ліміту овердрафту з розрахунку за кожен день наявності невикористаного ліміту овердрафту за методом факт/360 . Нарахування комісії здійснюється щомісячно, в останній робочий день місяця за період з останнього календарного дня попереднього місяця по передостанній календарний день поточного місяця. Комісія сплачується протягом семи календарних днів з дати її нарахування, а також клієнт сплачує комісію за управління лімітом овердрафта, що розраховується як 0,33% від суми ліміту овердрафту на дату нарахування. Ця комісія нараховується щомісячно, в останній робочий день місяця за період з останнього календарного дня попереднього місяця по передостанній календарний день поточного місяця. Комісія сплачується протягом семи календарних днів з дати її нарахування.

Позивачем нараховано та пред явлено до стягнення 130,34 грн заборгованості по комісії за управління овердрафтом за період з 30.09.2015 по 27.10.2015 року та 0,29 грн заборгованості по комісії за невикористаний ліміт овердрафту за період з 30.09.2015 по 27.10.2015 року.

Відповідач доказів погашення заборгованості по комісійним платежам не надав.

Перевіривши розрахунки здійснені позивачем, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення 130,34 грн заборгованості по комісії за управління овердрафтом за період з 30.09.2015 по 27.10.2015 року та 0,29 грн заборгованості по комісії за невикористаний ліміт овердрафту за період з 30.09.2015 по 27.10.2015 року, підлягають задоволенню.

Судові витрати у вигляді судового збору покладаються на відповідача згідно ст.. 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.. 49, 82-85, Господарського процесуального кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2 . Стягнути з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ПРОМИСЛОВА ХІМІЯ , код 39148476, 14013, м. Чернігів, вул. Шевченка, буд 41 на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА УКРСИББАНК , код 09807750, 04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд 2/12, 36293,79 грн кредитної заборгованості, 44228,11 грн заборгованості по процентам, 130,34 грн заборгованості по комісії за управління овердрафтом, 0,29 грн заборгованості по комісії за невикористаний ліміт овердрафту та 1600,00 грн судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення складений 02 листопада 2017 року

Суддя Н.О. Скорик

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення31.10.2017
Оприлюднено03.11.2017
Номер документу69952791
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/895/17

Рішення від 31.10.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Скорик Н.О.

Ухвала від 18.10.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Скорик Н.О.

Ухвала від 27.09.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Скорик Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні