Ухвала
від 02.11.2017 по справі 635/4332/17
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/4332/17

Провадження № 1-кс/635/1394/2017

УХВАЛА

ІМЕНЕМУКРАЇНИ

02 листопада 2017 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю прокурора ОСОБА_2 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в сел. Покотилівка Харківського району Харківської області клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017221430000190 від 13 липня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про арешт майна, -

в с т а н о в и в:

01 листопада 2017 року до Харківського районного суду Харківської області надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №6 Харківської області ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017221430000190 від 13 липня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про арешт майна.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що в провадженні Харківського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження №42017221430000190 від 13.07.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Харківською місцевою прокуратурою №6 Харківської області здійснюється процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженню.

В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що посадовими особами ПрАТ «Харківське кар`єроуправління» порушуються вимоги чинного законодавства України при здійсненні видобутку корисних копалин з подальшою їх реалізацією приватним особам за готівкові кошти без оприбуткування на балансі товариства та надання товарно-транспортних документів, внаслідок чого завдаються збитки навколишньому природному середовищу та економічним інтересами держави.

Так, посадовими особами ПрАТ «Харківське кар`єроуправління» при здійсненні видобутку корисних копалин верхнім способом та створення намивних піщаних карт вносяться до маркшейдерської документації та звітних документів неправдиві дані щодо видобутих корисних копалин, а саме - близько 20% видобутих копалин списуються як втрачені при видобутку піску та його транспортуванні і в подальшому списуються з балансу підприємства як погашені та за який сплачується податок за користування надрами.

Водночас, згідно з наявною інформацією, фактичні витрати по видобутку складають близько 3-5%, а решта копалин реалізується з кар`єру до афілійованих керівництву ПрАТ «Харківське кар`єроуправління» приватних підприємств за готівкові кошти, без оприбуткування їх на балансі підприємства та надання товарно-транспортних накладних, що порушує вимоги ст.ст.16, 17, 19, 23 Кодексу України Про надра.

Зокрема, під час виконання доручення Харківської місцевої прокуратури № 6 Управлінням Служби безпеки України в Харківській області встановлено, що ПАТ «Харківське кар`єроуправління» через приватного підприємця на ім`я « ОСОБА_5 », постачає видобутий та неоприбуткований на балансі підприємства намивний пісок без надання товарно-транспортних накладних до потужностей ФОП « ОСОБА_6 » (ІПН НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 .

Вказаний пісок використовується у виробництві цементно-піщаної та інших будівельних сумішей під торговими марками «Велес», «Харківські будівельні матеріали», тощо, та власним маркування « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також у виробництві цементу під торговими марками « ІНФОРМАЦІЯ_2 », « ІНФОРМАЦІЯ_3 » тощо.

Разом з тим, при реалізації вказаних будівельних сумішей ОСОБА_7 надає покупцям товарно-транспортні накладні від ФОП « ОСОБА_6 », без надання сертифікатів відповідності ДСТУ або видаткових накладних щодо походження їх виробництва, так як продукція виготовляється без дотримання вимог ДСТУ та з використанням пакувальних мішків інших торгових марок або незареєстрованих торгових марок.

Крім цього, частину виробленої продукції ОСОБА_7 реалізовує через торгівельні майданчики ОСОБА_8 , який є співорганізатором виробництва фальсифікованої продукції, які знаходяться в м. Харкові.

Також, ОСОБА_7 здійснює підприємницьку діяльність без реєстрації в органах Державної фіскальної служби України, без надання товарно-транспортних накладних покупцям та без сплати відповідних податкових платежів за використання земельних ділянок, найму працівників тощо.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майноземельна ділянка з кадастровим номером 6310138800:05:045:0021 за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,0107 га перебуває в оренді у ОСОБА_6 , згідно договору оренди земельної ділянки від 20.11.2014, укладеного між останньою та Харківською міською радою.

Під час проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду території земельної ділянки за вищевказаною адресою, приміщень та нежитлових будівель, які розташовані на вказаній земельній ділянці, загальною площею 0,0107 га та перебуває в оренді у ОСОБА_6 .

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 20 жовтня 2017 року у справі № 635/4332/17 надано дозвіл на проведення огляду земельної ділянки, приміщень та нежитлових будівель, які розташовані на земельній ділянці, загальною площею 0,0107 га. Яка перебуває в оренді у ОСОБА_6 та розташована у АДРЕСА_1 .

30 жовтня 2017 року під час огляду за вищезазначеною адресою в одному з приміщень слідчим Харківського ВП ГУНП в Харківській області було виявлено упаковки цементу торгової марки «Портланд цемент Балаклея», у кількості 422 штуки вагою 25 кг. кожна, та у кількості 1569 штук вагою 50 кг. кожна, упаковки цементу торгової марки «Кривий Ріг», у кількості 260 штук вагою 50 кг. кожна та упаковки цементу торгової марки «ЦПС», у кількості 180 штук вагою 25 кг. кожна.

Крім того, прокурор зазначає, що є підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, а вказані предмети мають значення для досудового розслідування та є доказами у кримінальному провадженні. Зазначені у клопотанні речі відповідають критеріям, передбаченим ч.2 ст. 167 КПК України , як тимчасово вилучене майно , які можуть бути речовими доказами.

Застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом накладання арешту на зазначене майно, яке є предметом та знаряддям вчинення даного кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, по якому проводиться досудове розслідування, обумовлено запобіганням можливості його знищення, втрати або настання інших наслідків, які можуть перешкодити здійсненню досудового розслідування по кримінальному провадженню.

Прокурор ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримав клопотання, зазначив, що власник майна відсутній.

Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно ч.2, ч.3 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

За змістом ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Слідчий суддя, дослідивши документи та матеріали, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, доходить висновку про його задоволення, оскільки за сукупністю обставин, що встановлені органом досудового розслідування в межах кримінального провадження № 42017221430000190 від 13 липня 2017 року, є достатньо підстав та розумних підозр вважати, що зазначені предмети відповідають критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України. Накладання арешту на майно з метою запобігання знищення, втрати, у даному випадку є необхідним, для здійснення досудового розслідування, що не виключає в подальшому можливості звернення власника майна до слідчого судді або суду в порядку ч.1ст. 174 КПК України з клопотанням про скасування арешту майна, якщо у застосуванні такого заходу відпаде потреба.

Фіксування процесу технічними засобами відповідно до положеньстатті 107 КПК Українине здійснювалось.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.167, 169,170-173,309,372 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в:

Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017221430000190 від 13 липня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на упаковки цементу торгової марки «Портланд цемент Балаклея», у кількості 422 штуки вагою 25 кг. кожна та у кількості 1569 штук вагою 50 кг. кожна, упаковки цементу торгової марки «Кривий Ріг», у кількості 260 штук вагою 50 кг. кожна та упаковки цементу торгової марки «ЦПС», у кількості 180 штук вагою 25 кг. кожна які виявлено у приміщенні під час огляду земельної ділянки, 0,0107 га. яка перебуває в оренді у ОСОБА_6 та розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

На ухвалу слідчого судді може бути подано апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до апеляційного суду Харківської області.

Роз`яснити власнику, володільцю майна,які не були присутні при розгляді питання про арешт майна,право на звернення з клопотанням про скасування арешту майна до слідчого судді, відповідно до ч.1ст.174 КПК України.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.11.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу69970422
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —635/4332/17

Ухвала від 23.11.2018

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Ухвала від 21.11.2018

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Ухвала від 22.11.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 07.11.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 02.11.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 02.11.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 02.11.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 20.10.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 20.10.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 20.10.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні