Ухвала
від 02.11.2017 по справі 759/16398/17
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/3634/17

ун. № 759/16398/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2017 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі: ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого СВ Святошинського УП ГУНП в м.Києві майора поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12017100080002349 від 17.03.2017 року, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 205 ч.1 КК України, про примусове відібрання експериментальних зразків почерку,

ВСТАНОВИВ:

01.11.2017 року слідчий звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з клопотанням про примусове відібрання експериментальних зразків почерку.

Слідчий вказав, що в ході досудового розслідування встановлено, що будучи опитаний засновник ТОВ «Інтерканзбуд» (код ЄДРПОУ 39985711) ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пояснив, що не має жодного відношення до реєстрації та ведення фінансово-господарської діяльності вказаного суб`єкта господарської діяльності та будь кого на це не уповноважував, співзасновник, головний бухгалтер ТОВ «Інтерканзбуд» (код ЄДРПОУ 39985711) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , йому не відома, так само як і співзасновник, керівник, головний бухгалтер ТОВ «Інтерканзбуд» (код ЄДРПОУ 39985711) ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яку він на вказану посаду не призначав.

В обґрунтування клопотання слідчий наводить наступні підстави, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, оскільки ТОВ «Інтерканзбуд» (код ЄДРПОУ 39985711) у звітності поданої до органів ДФС вказує обсяг операцій по виконання робіт та послуг з рядом контрагентами, при цьому маючи трудові відносини з рядом працівниками, яким не сплачується заробітна плата.

Слідчий вважає, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, оскільки орган досудового розслідування має намір отримати тимчасовий доступ до речей та документів та вилучити їх, а саме документів, що становлять реєстраційну справу ТОВ «Інтерканзбуд» (код ЄДРПОУ 39985711).

Слідчий пояснив, що під час досудового розслідування слідчим СВ Святошинського УП ГУНП в м. Києві винесено постанову про відібрання експериментальних зразків почерку вищевказана ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . 20.06.2017 року остання під час допиту відмовилася від надання експериментальних зразків почерку. Надання експериментальних зразків почерку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зазначених у клопотання не тягне негативних наслідків передбачених п. 10 ч.1 ст. 309 КПК України для ТОВ «Інтерканзбуд» (код ЄДРПОУ 39985711) та не позбавляє фізичну особу - підприємця чи юридичну особу можливості здійснювати свою діяльність, та в жодному разі не порушує права і свободи визначені Конституцією України, а саме особисті, політичні, соціально-економічні та культурні, в тому числі право на підприємницьку діяльність, яке визначене ст. 42 Конституції України.

Слідчий вважає, що отримання вказаних зразків, дасть змогу виконати завдання, для виконання якого орган досудового розслідування звертається із клопотанням до слідчого судді, а саме потребують дослідження шляхом подальшої перевірки достовірності записів у документах, які виконані від посадових осіб ТОВ «Інтерканзбуд» (код ЄДРПОУ 39985711) (призначення почеркознавчої експертизи), необхідні для проведення в подальшому позапланової перевірки щодо додержання ТОВ «Інтерканзбуд» (код ЄДРПОУ 39985711) (суб`єктом господарювання) законодавства про працю та загальнообов`язкового державного страхування, економічної експертизи з метою встановлення остаточної суми завданого збитку потерпілим, з метою встановлення подальшого руху коштів, які отриманні злочиннім шляхом, а також інші відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення, які потребують виявлення та фіксації для виконання завдань кримінального провадження.

Так, слідчий з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, з метою захисту інтересів суспільства та Держави від кримінальних правопорушень, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, просить клопотання задовольнити.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Згідно п. 2 ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів зазначаються, зокрема, речі та документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати

Згідно з ст. 245 КПК України у разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи або за клопотанням якої експертиза призначена слідчим суддею. У випадку, якщо проведення експертизи доручено судом, відібрання зразків для її проведення здійснюється судом або за його дорученням залученим спеціалістом. Порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів (статті 160-166 цього Кодексу). Відбирання біологічних зразків у особи здійснюється за правилами, передбаченими статтею 241 цього Кодексу. У разі відмови особи добровільно надати біологічні зразки слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, що розглядається в порядку, передбаченому статтями 160-166 цього Кодексу, має право дозволити слідчому, прокурору (або зобов`язати їх, якщо клопотання було подано стороною захисту) здійснити відбирання біологічних зразків примусово.

Відповідно до п.1.3 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5, для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації. Експериментальні зразки почерку - це такі, що виконані за завданням органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у зв`язку з призначенням даної експертизи. У разі неможливості пред`явити зазначені зразки (смерть виконавця, від`їзд тощо) як зразки слід надавати документи або інші папери, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису (наприклад, заяву про отримання паспорта (форма № 1), паспорт, різного роду посвідчення, на яких є власноручний підпис, тощо).

Одже, слідчий суддя прийшов до висновку, що до компетенції слідчого суддіне віднесено розгляд питань про відібрання зразків підпису особи у примусовому порядку. Також у справі відсутні докази, що така особа відмовилася надати експериментальні зразки почерку,а тому їх відібрання в ході тимчасового доступу суперечитиме вимогам ст.245 КПК України.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 160-165 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, запречення можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.11.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу69994169
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —759/16398/17

Ухвала від 02.11.2017

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Величко Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні