КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 жовтня 2017 року № 810/3452/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши в місті Києві позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Панель" до Білоцерківського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення ,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Панель" з позовом до Білоцерківського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону № 3674-VI. Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлена законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду.
Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на працездатних осіб в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.
Як вбачається з позовної заяви, вона містить одну вимогу немайнового характеру (визнати протиправною та скасувати постанову Білоцерківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Київській області про відкриття ВП №54577013 від 08.09.2017 року про стягнення на користь держави із Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Панель" виконавчого збору у сумі 17136,00 грн.).
Отже, за одну вимогу немайнового характеру позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1600,00 грн.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд також зауважує, що квитанція про сплату судового збору до позову приєднується обов'язково в оригіналі.
Зокрема, відповідно до Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» , правильність оформлення платіжного документа і надання доказів зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України покладається на платника судового збору. Платіжні документи повинні містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу) сплачується судовий збір. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі.
Проте, Товариством з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Панель" до позовної заяви долучено квитанцію №0.0.866805108.1 від 10 жовтня 2017 року про сплату судового збору у сумі 640 грн., що не відповідає ст. 4 Закону № 3674-VI.
Крім того, частинами 4, 5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність та інший документ, що підтверджує повноваження особи яка видала довіреність.
Відповідно до ч.1 ст.56 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника.
Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону (ч. 3 ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України).
Судом встановлено, що позовна заява підписана представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Панель" ОСОБА_1. При цьому до позовної заяви всупереч вимог ч.5 ст.106 КАС України не додано належним чином засвідченого документа, що підтверджує повноваження особи, а саме генерального директора ОСОБА_2, яка підписала довіреність видану представнику ОСОБА_1 (витяг з ЄДР, свідоцтво про державну реєстрацію, статут товариства, наказ про призначення, тощо).
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 106 КАС України.
Згідно з вимогами ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Панель" з наданням часу для усунення зазначених недоліків.
Зазначені недоліки позовної заяви повинні бути усунуті протягом 10-ти днів з моменту отримання даної ухвали, шляхом подання до суду: оригіналу документу про сплату (доплату) судового збору за подання адміністративного позову до Київського окружного адміністративного суду з доказами зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України, у розмірі, передбаченому ст. 4 Закону України "Про судовий збір", а також документів на підтвердження повноваження особи, яка підписала довіреність представнику позивача ОСОБА_1, а саме генерального директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Панель" ОСОБА_2 (витяг з ЄДР, свідоцтво про державну реєстрацію, статут товариства, наказ про призначення, тощо).
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Панель" до Білоцерківського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10-ти днів з моменту отримання даної ухвали.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лиска І.Г.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2017 |
Оприлюднено | 05.11.2017 |
Номер документу | 69998317 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лиска І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні