Рішення
від 01.11.2017 по справі 903/733/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

01 листопада 2017 р. Справа № 903/733/17

за позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Волиньгаз"

до відповідача спеціального приймальника УМВС України у Волинській області

про стягнення 2429 грн. 04 коп.

Суддя Слободян О.Г.

Представники :

від позивача: Кирись З.Л.- представник, довіреність від 02.06.2017р.

від відповідача: н/з

Суть спору: позивач - ПАТ по газопостачанню та газифікації "Волиньгаз" звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача - спеціального приймальника УМВС України у Волинській області 2429грн. 04коп. заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу за січень 2017р. на підставі типового договору розподілу природного газу №0942000ЕН5ІАИ016 від 26.01.2016р.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов типового договору розподілу природного газу №0942000ЕН5ІАИ016 від 26.01.2016р. щодо повного та своєчасного розрахунку за надані послуги.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 22.09.2017р. суддею Бондарєвим С.В. прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі. Розгляд справи призначено на 01.11.2017р. на 10:00 год.

На підставі розпорядження керівника апарату господарського суду Волинської області №01-3/184 від 02.10.2017р. та протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.10.2017р. у зв'язку із звільненням з посади судді Бондарєва С.В., справу розподілено судді Слободян О.Г.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 04.10.2017р. справу №903/733/17 за позовом ПАТ по газопостачанню та газифікації "Волиньгаз" до спеціального приймальника УМВС України у Волинській області про стягнення 2429грн. 04коп. прийнято до провадження суддею Слободян О.Г. Позивача зобов'язано надати суду оригінали, долучених до позову доказів; статут. Відповідача зобов'язано надати письмові пояснення (обґрунтовані доводи та заперечення) по суті позовних вимог; статут; докази оплати; довідку з ЄДРПОУ.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву (доводів та заперечень) суду не надав.

Ухвали суду про порушення провадження у справі від 22.09.2017р. та про прийняття справи до провадження від 04.10.2017р. направлялися відповідачу за адресою, зазначеною позивачем в позовній заяві та вказаною у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернулися на адресу суду без вручення адресату з відміткою пошти "За закінченням терміну зберігання" та "Через незапит".

Відповідно до абз.3 п.3.9.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" №18 від 26.12.2011р. в разі, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Суд вважає, що виконав обов'язок щодо повідомлення відповідача про вчинення процесуальних дій.

Згідно п.3.9.2. даної постанови у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи те, що явка представників сторін в судове засідання не визнавалась обов'язковою, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи в даному судовому засіданні за наявними в ній матеріалами згідно ст.75 ГПК України за відсутності представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та подані докази, оцінивши їх в сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив наступне.

26.01.2016 року між позивачем - ПАТ по газопостачанню та газифікації "Волиньгаз" як оператором ГРМ та відповідачем - спеціальним приймальником УМВС України у Волинській області як споживачем було підписано типовий договір розподілу природного газу №0942000ЕН5ІАИ016 (а.с. 9-15), згідно з п. 2.1 якого оператор ГРМ зобов'язався надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов'язався прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені договором.

Згідно з п. 1.3. даний договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного Кодексу України на невизначений строк.

Фактом приєднання споживача до умов цього договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти Договір, зокрема надання підписаної споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього договору, яку в установленому порядку оператор ГРМ направляє споживачу інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього договору, та/або сплата рахунка оператора ГРМ, та/або документально підтверджене споживання природного газу.

Відповідно до п. 3.1. типового договору санкціонований відбір природного газу з газорозподільної системи здійснюється споживачем за умови наявності у нього укладеного із постачальником договору постачання природного газу та підтвердженого обсягу, виділеного для потреб споживача його постачальником на відповідний календарний період, а також відсутності простроченої заборгованості за цим договором.

Пунктом 3.2. договору передбачено, що за наявності підтвердженого обсягу природного газу споживача та відсутності простроченої заборгованості за цим договором оператор ГРМ забезпечує розподіл природного газу, що належить споживачу, до межі балансової належності його об'єкта з дотриманням належного рівня надійності, безпеки, якості та величини тиску природного газу.

Відповідно до п.п. 6.1., 6.3. договору оплата вартості послуги оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється споживачем за тарифом, встановленим регулятором для оператора ГРМ, що сплачується як плата за потужність (абонентська плата), з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем. Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.

Згідно з п. 6.4. оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим договором здійснюється споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка оператора ГРМ.

Пунктом 6.6. договору визначено, що надання оператором ГРМ послуги з розподілу природного газу споживачу, що не є побутовим, має підтверджуватися підписаним між сторонами актом наданих послуг, що оформлюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільчих систем.

На виконання умов типового договору №0942000ЕН5ІАИ016 від 26.01.2016р. позивач надав відповідачу послуг з розподілу природного газу на загальну суму 2429грн. 04коп., що підтверджується підписаним та скріпленим печатками сторін актом наданих послуг з розподілу природного газу №BЛ000001703 від 31.01.2017р. на суму 2429грн. 04коп. (а.с. 16).

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно із ст.ст. 526, 599 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Частиною 1 ст. 903 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Частиною 3 ст. 184 ГК України передбачено, що укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 40 Закону України "Про ринок природного газу" розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.

За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.

Типовий договір розподілу природного газу затверджується регулятором.

Згідно з п.п. 1, 2, 3 розділу 3 Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу має бути укладений оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, об'єкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні оператора ГРМ.

На підставі укладеного договору розподілу природного газу оператор ГРМ забезпечує споживача належними йому (його постачальнику) обсягами природного газу через газорозподільну систему.

Договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статтей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України за формою типового договору розподілу природного газу.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 13 Закону України "Про ринок природного газу" споживач зобов'язаний, зокрема, забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів.

Згідно з п.п.1, 3, 4 6 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем розрахунки споживача за договором розподілу природного газу здійснюються за тарифом, встановленим регулятором для відповідного оператора ГРМ, виходячи з величини приєднаної потужності об'єкта споживача. Розрахунковим періодом за договором розподілу природного газу є календарний місяць.

Оплата вартості послуг за договором розподілу природного газу здійснюється споживачем на підставі відповідного рахунка Оператора ГРМ на умовах договору розподілу природного газу.

Оплата здійснюється виключно грошовими коштами.

Дата оплати визначається датою, на яку були зараховані кошти на рахунок Оператора ГРМ.

Надання Оператором ГРМ послуги споживачу, що не є побутовим, за договором розподілу природного газу підтверджується підписаним між ними актом наданих послуг.

У зв'язку із неоплатою відповідачем вартості наданих позивачем послуг з розподілу природного газу за січень 2017р., вимога позивача про стягнення з відповідача 2429грн. 04коп. заборгованості обґрунтована і підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір покладається при задоволенні позову на відповідача.

Враховуючи зазначене та керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

в и р і ш и в :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з спеціального приймальника УМВС України у Волинській області (43008, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Мисливська, 30а, код ЄДРПОУ 24521198) на користь публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Волиньгаз" (43000, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Франка, 12, код ЄДРПОУ 03339459) 2429грн. 04коп. основної заборгованості , а також 1600грн. судового збору.

Повний текст рішення складено 03.11.2017р.

Суддя О. Г. Слободян

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення01.11.2017
Оприлюднено05.11.2017
Номер документу70000422
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/733/17

Судовий наказ від 14.11.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Рішення від 01.11.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 04.10.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 22.09.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Бондарєв Сергій Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні