ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/14228/17 30.10.17 р.
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогресстех-Україна"
до Українського державного проектно-технологічного науково-дослідницького
інституту цивільної авіації "Украеропроект"
про стягнення 378 561,87 грн.
Суддя Зеленіна Н.І.
При секретарі судового засідання Ліпіній В.В.,
за участю представників сторін:
від позивача: Бугайцов Є.В. за довіреністю № 23 від 27.01.2016 р.;
від відповідача: не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Прогресстех-Україна" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Українського державного проектно-технологічного науково-дослідницького інституту цивільної авіації "Украеропроект" (далі - відповідач) про стягнення 378 561,87 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.08.17. порушено провадження у справі № 910/14228/17 та призначено її до розгляду на 07.09.17 р..
Ухвалою суду від 07.09.2017 . розгляд справи відкладено на 11.10.2017 р.
У судове засідання 11.10.2017 р. представник відповідача не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача у судовому засіданні 11.10.2017 р. подав клопотання про продовження строку вирішення спору у справі на 15 днів.
Ухвалою суду від 11.10.2017 р. продовжено строк вирішення спору у справі на 15 днів, розгляд справи відкладено на 30.10.2017 р.
У судовому засіданні 30.10.2017 р. представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, подав клопотання про долучення документів до матеріалів справи.
Представник відповідача у судове засідання 30.10.2017 р. повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву та витребуваних судом матеріалів не надав; про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Жодних заяв, клопотань через відділ діловодства суду від відповідача не надходило.
До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. Примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками адресат вибув , адресат відсутній і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій (п. 4 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006 № 01-8/1228 Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році , п. 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007 № 01-8/123 Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році , п. 3.6. роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 № 02-5/289 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України ).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній матеріалами у відповідності до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні 30.10.2017р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
15.11.2012 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Прогресстех-Україна" (надалі - позивач, Виконавець) та Українським державним проектно-технологічним науково-дослідницьким інститутом цивільної авіації "Украеропроект" (надалі - відповідач, Замовник) укладено Договір № 14-2012-ІІ (надалі - Договір).
Відповідно до п.1.1, 1.2 Договору, Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання виконати своїми силами або із залученням субпроектувальних організацій роботи по виготовленню проектно-кошторисної документації Реконструкція, будівництво аеродромного комплексу КП Міжнародний аеропорт Одеса . Розділи Радіотехнічні об'єкти засобів посадки та УПР , Метеозабезпечення , Метеорадіолокатор , Система контролю стану руху по аеродрому , Система раннього попередження ожеледиці на ШЗПС , Локатор огляду льотного поля , Система відеоспостереження на пероні , Лінії зв'язку та управління , Перенесення існуючих VOR/DME (надалі - Роботи). Строк виконання робіт по договору - 2 місяці з моменту підписання договору.
Пунктом 2.1.1. Договору передбачено, що Виконавець зобов'язується виконати всі роботи належної якості, в об'ємі і в строки, передбачені цим Договором і Технічним завданням (Додаток № 1), та здати роботу Замовнику у встановлений термін.
Сторони в п.2.2.3 Договору, погодили, що Замовник зобов'язується сплатити виконані роботи в розмірі, в терміни і в порядку, передбаченим цим Договором.
Відповідно до п. 3.1 Договору, Договір набирає чинності з моменту підписання і діє до повного виконання зобов'язань обома сторонами, але не пізніше ніж до 31.01.2013 р.
За умовами п. 4.1 Договору, вартість робіт за договором згідно з Протоколом погодження договірної ціни (Додаток №2) складає - 211 903,00 грн., крім того ПДВ (20%) - 42 380,60 грн. 60 коп., всього - 254 283,60 грн. 60 коп. Розрахунки за даним Договором здійснюються в наступному порядку: Замовник сплачує Виконавцю 95% ціни Робіт згідно з Календарним планом виконання робіт та Актом виконаних робіт. Сума до перерахування складає 201 307,85 грн. 85 коп., крім того ПДВ (20%) - 40 261,57 грн. 57 коп., всього - 241 569,42 грн. 42 коп. Решту - 5% ціни Робіт Замовник сплачує протягом 10 банківських днів з дня отримання позитивного висновку Укрдержбудекспертизи та надходження на розрахунковий рахунок Замовника коштів від Генерального замовника КП Міжнародний аеропорт Одеса . Зобов'язання по сплаті вважаються належним чином виконаними Замовником з дня надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця. Замовник здійснює розрахунки з Виконавцем в безготівковому порядку шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця.
Зобов'язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 837 передбачено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові. Для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов'язаний одержати спеціальний дозвіл. До окремих видів договорів підряду, встановлених параграфами 2 - 4 цієї глави, положення цього параграфа застосовуються, якщо інше не встановлено положеннями цього Кодексу про ці види договорів.
Відповідно до ч. 1 ст. 843 Цивільного кодексу України, у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.
Статтею 854 Кодексу визначено, що якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково. Підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.
Як визначено ст. 887 ЦК України, за договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт підрядник зобов'язується розробити за завданням замовника проектну або іншу технічну документацію та (або) виконати пошукові роботи, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити їх. До договору підряду на проведення проектних і пошукових робіт застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
Стаття 889 ЦК передбачає, що замовник зобов'язаний, якщо інше не встановлено договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт, зокрема, сплатити підрядникові встановлену ціну після завершення усіх робіт чи сплатити її частинами після завершення окремих етапів робіт або в іншому порядку, встановленому договором або законом.
Відповідно до ст. ст. 626-629 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків; відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості; зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства; договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем належним чином виконано зобов'язання за Договором, про що сторони підписали відповідні Акти здачі-приймання проектної продукції (від 11.04.2013 р. на суму 40 000,00 грн., від 09.04.2013 р. на суму 36 269,42 грн., від 08.04.2013 р. на суму 56 900,00 грн., від 05.04.2013 р. на суму 49 800,00 грн., від 02.04.2013 р. на суму 58 600,00 грн., від 28.12.2015 р. на суму 12 714,18 грн.) та Екеспертним звітом ДП Укрдержбудекспертиз від 18.07.2013 р. № 00-0539-13/ПБ на загальну суму 254 383,63 грн.
Проте, відповідач виконані роботи оплатив частково, а саме: 30 000,00 грн. за платіжним дорученням № 167 від 30.04.2013 р. та 36 000,00 грн. за платіжним дорученням № 189 від 22.05.2013 р..
Всього відповідачем було сплачено за Договором 66 000,00 грн.
20.08.2014 р. позивач направив відповідачеві Вимогу про виконання грошового зобов'язання №352 від 14.08.2014 р. та 19.12.2015 р. повторно вручив лист з вимогою оплати виконаних робіт.
Листом № 01.7/187 від 02.09.2014 р., копія якого наявна у матеріалах справи, відповідач визнав заборгованість у розмірі 188 283,60 грн., проте, станом на час розгляду справи вказана сума залишається несплаченою.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача, перевіреним судом та не спростованим у встановленому порядку відповідачем, останній за порушення зобов'язань за Договором має сплатити 3 % річних у розмірі 15 986,05 грн. та 173 673,20 грн. інфляційних втрат.
Відповідач на неодноразові виклики суду в судові засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву та будь-яких заперечень по суті спору не надав, тверджень позивача у встановленому законом порядку не спростував.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Українського державного проектно-технологічного науково-дослідницького інституту цивільної авіації "Украеропроект" (01135, м. Київ, проспект Перемоги, буд.14; код ЄДРПОУ 01131589) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогресстех-Україна" (01014, .м Київ, вул. Звіринецька, 63; код ЄДРПОУ 34880167) 188 283 (сто вісімдесят вісім тисяч двісті вісімдесят три) грн. 60 коп. заборгованості, 15 986 (п'ятнадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят шість) грн. 05 коп. 3% річних , 176 673 (сто сімдесят шість тисяч шістсот сімдесят три) грн. 20 коп. інфляційних втрат та 5 678 (п'ять тисяч шістсот сімдесят вісім) грн. 87 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня підписання повного тексту рішення.
Повний текст рішення складено 03.11.2017 р.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2017 |
Оприлюднено | 06.11.2017 |
Номер документу | 70006053 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні