Ухвала
від 30.10.2017 по справі 910/18848/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

 ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2 УХВАЛА про відмову у прийнятті позовної заяви 30.10.2017Справа №910/18848/17 Суддя Борисенко І.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю"Луганська автотранспортна компанія-0777"    до Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправним рішення органу владних повноважень ВСТАНОВИВ: Відповідно до статті 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. Перелік справ підвідомчих господарським судам наведений у статті 12 ГПК України. Серед вказаного переліку справ, відсутня справа у спорі, який підлягає вирішенню при розгляді даної позовної заяви. Зі змісту статті 12 ГПК України випливає, що господарським судам не підвідомчі справи у спорах, вирішення яких відповідно до законів України віднесено до відання інших органів, а також спорах, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень", відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 цього Кодексу, означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі при виконанні делегованих повноважень. З матеріалів справи вбачається, що позивачем ставиться вимога про визнання протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету з проведення обласних конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, віднесених до компетенції Київської обласної державної адміністрації, оформленого протоколом №2015-1 від 30.01.2015, в частині допущення до участі у конкурсі та визнання ТОВ «Обухівтранс» переможцем конкурсу по об'єкту конкурсу №7 (автобусні маршрути №313 «Українка-Київ АС «Видубичі» (130 оборотних рейсів у звичайному режимі руху та 130 оборотних рейсів у режимі руху маршрутного таксі, щоденно, самостійно , №310 «Обухів-Київ АС «Видубичі» (11 оборотних рейсів у звичайному режимі руху та 10 оборотних рейсів у режимі руху маршрутного таксі, щоденно, самостійно). При винесенні оскаржуваного рішення відповідач - Київська обласна державна адміністрація діяла як суб'єкт владних повноважень. З огляду на зазначене, позивачем оскаржується рішення винесене під час реалізації відповідачем у даному випадку владних управлінських функцій, тобто - здійснення повноважень у сфері спірних правовідносин як суб'єктом владних повноважень у тому значенні цього терміна, в якому його вжито у пункті 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (частина 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України). Отже, даний спір не є господарським, і правовідносини сторін не носять господарського характеру, натомість позов підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Посилання позивача в позові на постанову Верхового Суду України від 10.11.2015 у справі №826/17640/14 підтверджує той факт, що рішення конкурсного комітету породжує, змінює або припиняє права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин кожного. При цьому, вказаною постановою залишено в силі постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від16.02.2015, якою позовні вимоги задоволено.      Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Закону України “Про судовий збір” УХВАЛИВ: У прийнятті позовної заяви відмовити. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Луганська автотранспортна компанія - 0777» (03151, м. Київ, пр-т. Повітрофлотський 72, ідентифікаційний код 32372003) з Державного бюджету України судовий збір у сумі 1 600 (одна тисяча шістсот) грн., сплачений квитанцією від 24.10.2017 №20365252-1. Суддя                                                                                             І.І. Борисенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.10.2017
Оприлюднено08.11.2017
Номер документу70006260
СудочинствоГосподарське