Постанова
від 06.11.2017 по справі 805/3671/17-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2017 р. Справа № 805/3671/17

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Костянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Підприємства Костянтинівський завод скловиробів імені 13-ти розстріляних робітників про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам підприємства за списком № 2 на суму 98 568,37грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Костянтинівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Підприємства Костянтинівський завод скловиробів імені 13-ти розстріляних робітників (ЄДРПОУ - 00293189) на користь Костянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів б - з ст.13 Закону України від 05.11.2011 №1788 Про пенсійне забезпечення за списком № 2 за період з 01.07.2017 року по 30.09.2017 року у сумі 98 568,37 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

Позивачем призначені та сплачені пільгові пенсії особам, що працювали на підприємстві відповідача, та були зайняті на роботах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до пунктів б - з статті 13 Закону України від 05.11.199 року №1788 Про пенсійне забезпечення . Управлінням направлялись відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 на суму 98 568,37 грн. Станом на час звернення до суду зазначена заборгованість відповідачем управлінню не відшкодована.

В судове засідання повноважний представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений судом належним чином.

Позивач в судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити в повному обсязі.

Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що у разі ненадання особам, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:

Юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене належним чином.

Разом з цим, суд зазначає, що рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення було повернуто на адресу суду з відміткою пошти: за закінченням терміну зберігання .

Відповідно до частини четвертої статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Перевіривши доводи, викладені в адміністративному позові, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Костянтинівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011 (Далі - Положення).

Згідно з підпунктом 5 п. 4 Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань: організовує, координує та контролює роботу головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь у районах, містах, районах у містах, а також управлінь у містах та районах (Далі - територіальні органи) щодо: зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення і законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску; інших платежів, призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та іншими виплатами, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Відповідач - Орендне підприємство Костянтинівський завод скловиробів імені 13-ти розстріляних робітників зареєстровано як юридична особа, включено до ЄДРПОУ за номером 00293189, місцезнаходження юридичної особи: 85114, Донецька область, м. Костянтинівна, вул. Шмідта, будинок 3, що підтверджується відомостями з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Відповідач перебуває на обліку в Костянтинівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідач згідно з нормами пункту 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-IV як страхувальник зобов'язано сплачувати у встановленому порядку страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Судом встановлено що на підприємстві відповідача працювали особи, які були зайняті на роботах, що дають їм право на призначення пенсії на пільгових умовах, згідно з п. б - з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення , та яким відповідно до вказаного Закону було призначено та виплачено пенсію, а саме: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18 ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35.

Зазначені особи перебувають на обліку в Костянтинівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області та отримують пенсію за віком, призначену на пільгових умовах за Списком № 2, що підтверджується наявними в матеріалах справи протоколами/розпорядженнями про призначення пенсії з розрахунком трудового стажу, виданими відповідачем довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії та довідками управління про розмір призначеної і фактично виплаченої пенсії за спірний період по працівниках підприємства.

Судом встановлено та підтверджено наявними матеріалами справи, що Костянтинівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області з 01.07.2017 року по 30.09.2017 року були здійснені витрати на виплату і доставку пільгових пенсій по зазначеним працівникам відповідача за Списком № 2 на загальну суму 98 568,37 грн.

На виконання приписів діючого законодавства позивачем на адресу відповідача за зазначений період часу були направлені для відшкодування розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2, по працівникам підприємства. Відповідачем вказані у розрахунках витрати УПФУ у встановлені строки не сплачені, в результаті чого утворилась заборгованість за зазначений період у загальному розмірі 98 568,37 грн.

Вирішуючи спір по суті, суд керувався наступним.

Відповідно до преамбули Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 року останній визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального Пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Отже, спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 року № 1058-IV та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з частиною другою розділу XV Прикінцеві положення Закону України № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону України № 1058-IV у разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (надалі - Закон України «Про пенсійне забезпечення» ).

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України № 1058-IV. При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до 01.01.2004, тобто до набрання чинності цим Законом.

Згідно з абзацом 5 пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затверджених Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» : чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи; жінкам - на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.

За приписами розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 (далі - Інструкція 21-1), зокрема пунктом 6.1 передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 « Прикінцевих положень » Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування » в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у розмірі 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій.

Тобто, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2017 році.

Пунктом 6.4 розділу 6 Інструкції 21-1 встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058-IV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно з пунктом 6.7 розділу 6 Інструкції № 21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.10 Інструкції 21-1, відшкодування сум і фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З матеріалів справи встановлено, що заборгованість відповідача з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій складає 98 568,37 грн., яка виникла за період з 01.07.2017 року по 30.09.2017 року.

Заборгованість відповідача перед управлінням підтверджується наявними у справі розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 з 01.07.2017 року по 30.09.2017 року та карткою особового рахунку станом на дату розгляду справи.

Розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку таких пенсій в порядку, встановленому законодавством, надсилалися на адресу відповідача, останнім не оскаржувались, при цьому витрати не відшкодовані.

Оскільки судом встановлено, що позивач за спірний період з 01.07.2017 року по 30.09.2017 року поніс витрати на виплату і доставку пільгових пенсій по працівникам відповідача в розмірі 98 568,37 грн. та враховуючи, що відповідачем не сплачені зазначені витрати, суд доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, не стягується.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Костянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Підприємства Костянтинівський завод скловиробів імені 13-ти розстріляних робітників про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам підприємства за списком № 2 на суму 98 568,37грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Орендного підприємства Костянтинівський завод скловиробів імені 13-ти розстріляних робітників (код ЄДРПОУ 00293189, місцезнаходження юридичної особи: 85114, Донецька область, м. Костянтинівна, вул. Шмідта, будинок 3, р/р 290229001 у Другій Львівській філії Укрсоцбанк , м. Львів), на користь Костянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85113, Донецька область, м. Костянтинвка, вул. Ціолковського, 25, р/р 256083012076 в ДОУ АТ Ощадбанк , МФО банку 335106, код ЄДРПОУ 37544278), заборгованість по відшкодуванню суми фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів б - з статті 13 Закону України від 05.11.2011 № 1788 Про пенсійне забезпечення (за списком № 2) за період з 01.07.2017 по 30.09.2017 у сумі 98 568 (дев'яноста вісім тисяч п'ятсот шістдесят вісім) гривень 37 копійок.

Постанова прийнята в порядку письмового провадження 06 листопада 2017 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Кочанова П.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.11.2017
Оприлюднено10.11.2017
Номер документу70056081
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/3671/17-а

Ухвала від 09.11.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

Ухвала від 03.09.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

Постанова від 06.11.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

Ухвала від 23.10.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні