ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
06 листопада 2017 року Справа № 915/1492/16
м. Миколаїв
Боржник : Приватне підприємство «АСТРЄЯ» , АДРЕСА_1, 54055, ідентифікаційний код 30533558
Кредитор : Товариство з обмеженою відповідальністю «САВЕКСГРУПП» , просп. Воз'єднання, 7А, м. Київ, 02160
Прокуратура Миколаївської області , вул. Спаська, 28, м. Миколаїв, 54030
Суддя Ржепецький В.О.,
представники учасників у справі:
від боржника: не з'явився;
від кредитора: не з'явився;
в судовому засіданні приймає участь прокурор Кадєєва А.В. посвідчення №035062 від 13.08.2015
суть спору : про банкрутство
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 12 січня 2017 року порушено провадження у справі №915/1492/16 про банкрутство приватного підприємства "Астрєя" (далі - боржник) в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI, далі - Закон про банкрутство).
Постановою Господарського суду Миколаївської області від 19 січня 2017 року у справі №915/1492/16 визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора тощо.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 16 травня 2017 року постанову суду першої інстанції залишено без змін.
Постановою Вищого господарського суду України від 4 жовтня 2017 року постанову Одеського апеляційного господарського суду від 16 травня 2017 року та постанову Господарського суду Миколаївської області від 19 січня 2017 року скасовано, справу направлено на новий розгляд.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 25 жовтня 2017року справу №915/1492/16 прийнято до свого провадження, розгляд справи призначено на 6 листопада 2017 року.
В судове засідання з'явився прокурор. Повідомивши суд про вступ у справу, прокурор клопоче про припинення провадження в цій справі.
Кредитор та ліквідатор в судове засідання не з'явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши прокурора, господарський суд дійшов таких висновків.
Провадження у справі №915/1492/16 про банкрутство приватного підприємства "Астрєя" порушено ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 12 січня 2017 року в порядку, визначеному ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI, далі - Закон про банкрутство).
Згідно з ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідне правило передбачено ч. 3 ст. 110 ЦК України, яка містить загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Скасовуючи постанову Одеського апеляційного господарського суду від 16 травня 2017 року та постанову Господарського суду Миколаївської області від 19 січня 2017 року у цій справі, колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку про передчасність винесення судами попередніх інстанцій оскаржуваних судових рішень у зв'язку з тим, що боржником не дотримано положень Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), які регулюють порядок ліквідації юридичної особи, зокрема, ст. 105 ЦК України, а також положень ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство.
Відповідно до ч. 3 ст. 35 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
На підставі наведеного господарський суд оцінює докази в цій справі та застосовує положення Закону з урахуванням того, що факт недотримання боржником процедури ліквідації, визначеної ЦК України, є встановленим та не підлягає доведенню.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону про банкрутство (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
Так, імперативними приписами абз. 2 ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство встановлено, що обов'язковою передумовою для звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Такий порядок визначений ст.ст. 105, 110, 111 ЦК України, норми яких містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи (суб'єкта господарювання).
При цьому, необхідною та обов'язковою передумовою порушення провадження у справі про банкрутство, на підставі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", є надання належних доказів на підтвердження наявності всіх передумов для порушення провадження, згідно з цією статтею, саме на момент звернення боржника із відповідною заявою.
Зокрема, ч. 5 ст. 105 ЦК України визначено, що строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Разом з тим, як зазначено вище, боржником вимоги Закону в цій частині порушено, що встановлено Вищим господарським судом України та відповідає матеріалам справи (т. 1, с. 25).
Вимоги до заяви про порушення справи про банкрутство (в тому числі, і до заяви, яка подається боржником в порядку ст. 95 Закону про банкрутство) встановлені ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Так, відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство, яка має універсальний характер, заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником лише за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.
Отже, нормами Закону про банкрутство встановлено додаткову вимогу щодо заяви боржника у разі ініціювання ним провадження у справі про власне банкрутство (у т.ч. за ст. 95 Закону про банкрутство) - обов'язкову наявність у такого заявника майна, достатнього для покриття судових витрат, пов'язаних із здійсненням провадження у справі про банкрутство. У визначенні таких витрат слід враховувати, зокрема, оплату винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше ніж за дванадцять місяців його роботи, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі, судового збору, сплаченого кредиторами тощо.
При зверненні з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржник вказав про відсутність у нього будь-яких майнових активів, у т.ч. грошових коштів, що свідчить про недотримання боржником вимог, визначених ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство.
Частиною першою статті 37 Закону про банкрутство визначено, що господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом у випадках, передбачених цим Законом.
У відповідності до ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство, розгляду в господарських судах за цією процедурою підлягають заяви ліквідатора (ліквідаційної комісії) про порушення справи про банкрутство юридичної особи, якщо вартості майна останньої недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
При цьому, відповідно до частини другої наведеної норми, обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Як витікає зі змісту зазначеної норми, недотримання боржником цієї обов'язкової умови, тобто невиконання тих чи інших положень законодавства України, якими визначено порядок ліквідації юридичної особи, унеможливлює розгляд справи про банкрутство цього боржника в господарському суді.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 83 Закону про банкрутство, господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, згідно із законом справа не підлягає розгляду в господарських судах України; в інших випадках, передбачених законом.
Провадження у справі про банкрутство може бути припинено у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 5, 9 і 10 частини першої цієї статті, на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство (до та після визнання боржника банкрутом); у випадках, передбачених пунктами 3, 4, 7, 8 і 11 частини першої цієї статті - лише до визнання боржника банкрутом, а у випадку, передбаченому пунктом 6 частини першої цієї статті, - лише після визнання боржника банкрутом.
Керуючись ст. ст. 40, 83, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст. ст. 35, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В:
1. Провадження у справі №915/1492/16 про банкрутство Приватного підприємства Астрєя (ідентифікаційний код 30533558) - припинити.
2. Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про припинення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства «АСТРЄЯ» (ідентифікаційний код 30533558).
3. Ухвалу направити боржнику, кредитору, прокуратурі Миколаївської області, центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (державному реєстратору, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20).
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2017 |
Оприлюднено | 10.11.2017 |
Номер документу | 70058500 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні