Ухвала
від 30.10.2017 по справі 369/11849/17
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/11849/17

Провадження № 1-кс/369/3357/17

УХВАЛА

Іменем України

30.10.2017 року м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого управління ФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, за процесуальним керівництвом Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області радника юстиції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 32016110200000067 від 27.10.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області радник юстиції ОСОБА_3 , з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 32016110200000067 від 27.10.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.212 КК України.

Своє клопотання прокурор мотивує тим, що у ході здійснення досудового розслідування встановлено, що група осіб діючи від імені низки підприємств, за рахунок здійснення імпортних операцій по ввезенню на митну територію України овочів та фруктів по мінімальній вартості, ухилились від сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах.

В ході проведення негласних слідчих розшукових дій встановлено підконтрольні підприємства, які мають ознаки фіктивності та використовуються в схемах заниження митної вартості імпортованого товару через митний кордон України та формування незаконного податкового кредиту з податку на додану вартість.

До таких підприємств належать: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Також в ході відпрацювання незаконного формування схемного податкового кредиту з ПДВ встановлено ряд фіктивно-транзитних підприємств, шляхом «пересорту» товару завищували об`єкт оподаткування ПДВ та формували незаконний податковий кредит для підприємств реального сектору економіки.

Вищевказане підтверджується повідомленням про вчинене кримінальне правопорушення, яке надійшло від ОУ ГУ ДФС у Київській області за № 897/10-36-21-07 від 29.06.2017, а також відповідною довідкою-висновком головного державного ревізора-інспектора Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України від 23.05.2016 року.

Встановлено, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » сформували податковий кредит з податку на додану вартість підприємствам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в період 2015-2017 років. В подальшому схемний податковий кредит був сформований на підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Сума незаконно сформованого податку на додану вартість є достатньою для кваліфікації злочину передбаченого ст. 212 КК України.

З огляду на вищевикладене, з метою збирання доказів по кримінальному провадженню для підтвердження або спростування господарських взаємовідносин між зазначеними суб`єктами господарської діяльності, а також перевірки відносин, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювались між ними, для з`ясування їх реальності, враховуючи, що документи по фінансово-господарським взаємовідносинам між вказаними підприємствами, які знаходяться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) містять інформацію, що має значення при досудовому розслідуванні та може бути використана, як доказ у даному кримінальному провадженні, наявна необхідність тимчасового доступу до речей та документів по взаємовідносинам між вказаними суб`єктами господарської діяльності.

Оригінали договорів укладених між підприємствами, акти прийому-передачі товарів (послуг), акти виконаних робіт, банківські виписки про перерахування коштів в якості оплати за постачання продукції, робіт та послуг, податкові та видаткові накладні щодо продукції, яка постачалась, товарно-транспортні накладні виданих при поставці товарно-матеріальних цінностей містять інформацію щодо сум сформованого податкового кредиту та витрат, відповідальних осіб та період часу їх діяльності, що впливає на визначення розміру завданих державному бюджету збитків у вигляді несплати податків та кваліфікацію дій службових осіб суб`єктів господарської діяльності.

Виклик службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) може призвести до передчасного розголошення обставин, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів про кримінальному провадженню, можливого знищення документів.

Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, надасть можливість використання їх при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків, та проведення судово-почеркознавчих, технічних та інших експертиз, за для забезпечення вказаної мети.

Заслухавши пояснення прокурора, який клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав зазначених в мотивувальній частині клопотання, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Клопотань, щодо фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування від учасників не надходило.

Клопотання розглядалось у відсутність службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з метою унеможливлення знищення або переховування вказаних у клопотанні документів.

Враховуючи припис ст. 107 КПК України, суд вважає за можливе розглянути вказане клопотання без фіксації технічними засобами.

Відповідно дост. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до положеньст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000із змінами і доповненнями, інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.

Згідност. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000із змінами і доповненнями інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Як вбачається з матеріалів клопотання, у ході здійснення досудового розслідування встановлено, що група осіб діючи від імені низки підприємств, за рахунок здійснення імпортних операцій по ввезенню на митну територію України овочів та фруктів по мінімальній вартості, ухилились від сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах.

Слідчим суддею встановлено, що до таких підприємств належать: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Також в ході відпрацювання незаконного формування схемного податкового кредиту з ПДВ встановлено ряд фіктивно-транзитних підприємств, шляхом «пересорту» товару завищували об`єкт оподаткування ПДВ та формували незаконний податковий кредит для підприємств реального сектору економіки.

Вищевказане підтверджується повідомленням про вчинене кримінальне правопорушення, яке надійшло від ОУ ГУ ДФС у Київській області за № 897/10-36-21-07 від 29.06.2017, а також відповідною довідкою-висновком головного державного ревізора-інспектора Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України від 23.05.2016 року.

Відповідно до п. 5ст. 162 КПК Українидо охоронюваної законом таємниці належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ч. 5ст. 132 КПК Українипри розгляді питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч. 5, ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий в клопотанні і в суді довів наявність обставин передбачених ч.5, ч. 6ст. 163 КПК України.

Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області радника юстиції ОСОБА_3 відповідає вимогамст. 160 КПК України.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування фактів викладених у клопотанні, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні, а також те, що іншими способами довести ці обставини не є можливим, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність надати тимчасовий дозвіл, начальнику відділу розслідувань кримінальних проваджень СУФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_4 тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів та розпорядження на їх вилучення (виїмку) у службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) оригіналів документів, пов`язаних із проведеними фінансово-господарськими з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період 2015-2017 року - з можливістю вилучення їх копій.

З клопотання прокурора та доданих до нього матеріалів вбачається, що вказані у клопотанні документи, які перебувають ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), - мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів та вилучити їх з метою проведення у подальшому криміналістичних досліджень.

Керуючись ст. ст.159-164,166,369,370,371,372,309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати начальнику відділу розслідувань кримінальних проваджень СУФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_4 тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів та розпорядження на їх вилучення (виїмку) у службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) оригіналів документів, пов`язаних із проведеними фінансово-господарськими з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період 2015-2017 року, а саме:

- договори укладених між підприємствами;

- акти прийому-передачі товарів (послуг), акти виконаних робіт;

- податкові та видаткові накладні щодо продукції, яка постачалась;

- товарно-транспортні накладні виданих при поставці товарно-матеріальних цінностей.

У випадку, якщо дані документи були витребувані чи проводилось їх вилучення раніше, прошу надати належним чином завірені їх копії та документи на підставі яких було витребувано чи вилучено дані документи.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя, суд, за клопотанням сторони кримінального провадження якій надано право на доступ до документів, має право на постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала діє протягом одного місяця.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.10.2017
Оприлюднено09.03.2023
Номер документу70074147
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —369/11849/17

Ухвала від 30.10.2017

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Усатов Д. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні