П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Вінниця
03 листопада 2017 р. Справа № 802/1751/17-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Крапівницької Н.Л.,
розглянувши в письмовому провадженні в м. Вінниці адміністративну справу за позовом
Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області
до приватного акціонерного товариства "Рахнянська ремонтно-механічна майстерня"
про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області до приватного акціонерного товариства "Рахнянська ремонтно-механічна майстерня" про стягнення заборгованості.
Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед Шаргородським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Вінницької області по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгової пенсії, призначеної відповідно до пункту "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в сумі 11196 грн. 68 коп.
Вказану заборгованість відповідач добровільно не сплатив, що ставить під загрозу своєчасність акумулювання коштів, необхідних для виплати пенсій громадянам, чим спричиняється шкода державним інтересам, у зв’язку із чим позивач вимушений звернутися з даним адміністративним позовом до суду.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду адміністративної справи був повідомлений, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідач у судове засідання не з`явився, уповноваженого представника не направив, хоча про час і місце розгляду справи повідомлявся вчасно та належним чином шляхом направлення судової повістки за адресою місця реєстрації.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями ч.4 ст.122 та ч.6 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе провести розгляд справи в порядку письмового провадження, у зв'язку з чим, фіксування судового засідання, на підставі ст. 41 КАС України, за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення», виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Судом встановлено, що станом на дату звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом, за приватним акціонерним товариством "Рахнянська ремонтно-механічна майстерня" рахується заборгованість до Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгової пенсії, призначеної відповідно до пункту "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (список №2) ОСОБА_1 в сумі 1196 грн. 68 коп.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, встановлено, що Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", що затверджена Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року № 64/8663.
Визначення сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат здійснюється органами Фонду.
Встановлено єдиний порядок для відшкодування пенсій призначених відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та інших видів пільгових пенсій.
Абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування", пункту 6.1 Розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 у розмірі 100 відсотків. Крім того, відповідно до вимог Інструкції управлінням Пенсійного фонду України компенсовано витрати за доставку пенсій згідно тарифів встановлених Укрпоштою.
Заборгованість відповідача по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_1, призначеної на пільгових умовах за Списком № 2 за період з серпня 2017 по вересень 2017 включно та становить 1196 грн. 68 коп., підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п/п 6.5 п. 6 Інструкції).
Пунктом 6.7 Інструкції передбачено, що підприємства та організації зобов’язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду України зазначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Наявність заборгованості у відповідача перед Пенсійним фондом підтверджується розрахунком фактичних витрат на доставку пенсій (а. с. 5), згідно якого, заборгованість приватного акціонерного товариства "Рахнянська ремонтно-механічна майстерня" становить 1196 грн. 68 коп.
Відповідно до статей 11, 86, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, та враховуючи те, що на час розгляду судом цієї адміністративної справи заборгованість по сплаті фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій відповідачем у повному обсязі не сплачена, суд дійшов висновку про правомірність звернення управління Пенсійного фонду України в місті Вінниця з позовом щодо їх стягнення у примусовому порядку.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Вимоги позивача стосовно стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгової пенсії в сумі 1196 грн. 68 коп. є обґрунтованими та підтверджуються матеріалами справи, а відтак підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно частиною четвертою статті 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного акціонерного товариства "Рахнянська ремонтно-механічна майстерня" (код ЄДРПОУ 1333352, вул. Миру, 40, с. Рахни, Шаргородського району, Вінницької області, 23536) на користь Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (код ЄДРПОУ 40352856, вул. героїв Майдану,222, м. Шаргород) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгової пенсії, призначеної відповідно до пункту "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з серпня по вересень 2017 року включно і станом на 27.09.17 року в сумі 1196, 68 гривень (одна тисяча сто дев'яносто шість гривень 68 копійок).
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2
Згідно з оригіналом Суддя
Секретар
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2017 |
Оприлюднено | 09.11.2017 |
Номер документу | 70093665 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Крапівницька Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні