БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
26.09.2011
Справа № 2- 1042/11
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"26" вересня 2011 р., суддя Болградського районного суду Одеської обалсті ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи за позовом ОСОБА_2 до Калчівської сільської ради Болградського району Одеської області, ОСОБА_3 про визнання права власності на земельну ділянку, -
в с т а н о в и в :
23.09.2011 року до Болградського районного суду Одеської області надійшла вказана позовна заява.
ОСОБА_2 звернулася з позовом до Калчівської сільської ради Болградського району Одеської області і просить ухвалити рішення, яким визнати за нею право власності на земельну ділянку розміром 4.00 га, розташовану на території Калчівської сільської ради, як за спадкоємцем за законом першої черги після смерті батька ОСОБА_4, померлого 20 червня 2004 року. Свої вимоги мотивує тим, що оскільки зазначеній земельній ділянці не присвоєно кадастровий номер та інформація не занесена в автоматизовану систему державного земельного кадастру, нотаріус відмовляється оформити належним чином прийняття спадщини.
Вивчивши позовну заяву на предмет дотримання її вимогам ст.119 ЦПК України, суддя дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам вищезазначеній нормі закону та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до вимог ст.ст. 1268, 1269, 1296, 1297 ЦК України право на вступ у спадщину здійснює нотаріус.
Згідно зі ст.1 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб. Таким чином, за умови відсутності відмови нотаріуса у оформленні спадщини, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 не зазначено яке право вона бажає захистити у контексті ст.1 ЦПК України.
Відповідно до правової позиції позивача та матеріалів, доданих до позовної заяви, ОСОБА_2 не надала документів, підтверджуючих його звернення до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини, також до матеріалів не додано доказів про відмову нотаріуса в оформленні спадщини.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місце знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий. Тобто особа, що подала заяву повинна вказати відповідача, його місце проживання або місце знаходження (повну адресу), поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий.
Відповідно до п.п.3, 5 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог та виклад обставин, яким позивач обґрунтовує свої вимоги. Тобто особа, що подала заяву повинна навести повне викладення обставин, яким ґрунтуються данні вимоги та посилання на засоби доказування, а саме в матеріалах справи відсутні:
- документи, підтверджуючі звернення позивачки до нотаріальної контори в установлений законом строк з заявою про прийняття спадщини або інші докази, що підтверджують фактичне прийняття спадщини.
- документи, що підтверджують родинні відносини між спадкодавцем та іншими спадкоємцями;
- заява відповідача ОСОБА_3 про відмову від прийняття спадщини на користь позивачки.
Оскільки позивачка просить визнати за нею право власності на земельну ділянку, то ця вимога позивачки є майновою, а тому підлягає оцінці і оплаті судового збору (державного мита) у розмірі 1% від ціни позову. Ціна позову (вартість земельної ділянки) - 44 669.44 гривен х 1% = 446.69 грн. Сплачено, відповідно до наявної у справі квитанції - 51.00 грн.
Судовий збір має бути доплачено у розмірі 395.69 грн. (446.69-51.00 грн.) на рахунок: 31416537700156, код ОКПО - 23215022, МФО - 828011, банк -ГУДКУ в Одеській області, призначення платежу -державне мито.
В порушення вимог ст. 120 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів ...
Відповідно до ч.1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 119 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Запропоновувати позивачу усунути вищевказані недоліки до 10 жовтня 2011 року. Попередити ОСОБА_2, що в випадку не усунення недоліків в повному обсязі і неподання до суду необхідних документів у повному обсязі у встановлений строк - позовна заява буде визнана неподаною і повернута позивачу.
Керуючись ст.ст. 119, 120,121 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_2 до Калчівської сільської ради Болградського району Одеської області, ОСОБА_3 про визнання права власності на земельну ділянку - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 10.10.2011. року.
Роз'яснити ОСОБА_2, що у разі невиконання ухвали в зазначений строк і не усунення недоліків у повному обсязі -позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кодінцева С.В.
Суд | Болградський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2011 |
Оприлюднено | 09.11.2017 |
Номер документу | 70117656 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Болградський районний суд Одеської області
Кодінцева С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні