ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
08.11.2017Справа № 910/16541/17
Суддя Господарського суду міста Києва Князьков В.В.,
за участю секретаря судового засідання Коваленко О.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду матеріали справи
за позовом Приватного підприємства Транс-Атлас , с. Піддубці, Луцький район, Волинська обл.
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Астерікс Груп Україна , м. Київ
про стягнення 39 779,99 грн.
та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Астерікс Груп Україна , м. Київ
до відповідача: Приватного підприємства Транс-Атлас , с. Піддубці, Луцький район, Волинська обл.
про стягнення 33 187,18 грн.
За участю представників:
від позивача:не зявився від відповідача: Рогачов Ю.М. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Приватне підприємство Транс-Атлас звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Астерікс Груп Україна про стягнення заборгованості з оплати послуг перевезення в сумі 39 779,99 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.09.2017 порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 18.10.2017.
11.10.2017 на адресу Господарського суду міста Києва надійшов лист позивача з поясненнями по справі та документами на виконання вимог ухвали суду від 27.09.2017. При цьому, позивач просив суд розглянути справи без участі його представника.
18.10.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю Астерікс Груп Україна звернулось до Господарського суду міста Києва з зустрічною позовною заявою до Приватного підприємства Транс-Атлас про стягнення збитків, заподіяних пошкодженням вантажу, в розмірі 33 187,18 грн.
Ухвалами Господарського суду міста Києва від 18.10.2017 судом прийнято зустрічний позов до розгляду з первісним, розгляд справи відкладено на 08.11.2017.
08.11.2017 відповідачем подано до суду заяву про збільшення розміру зустрічних позовних вимог, в якій Товариство з обмеженою відповідальністю Астерікс Груп Україна додатково заявило вимогу про стягнення з Приватного підприємства Транс-Атлас штрафу в розмірі 30 930 грн.
Також, 08.11.2017 від відповідача надійшла заява про покладення на позивача витрат на послуги адвоката, понесених Товариством з обмеженою відповідальністю Астерікс Груп Україна , в сумі 6 000 грн.
У судове засідання представник позивача не з'явився.
Представник відповідача у судове засідання з'явився, підтримав заяву про збільшення позовних вимог, надав клопотання про долучення документів до матеріалів справи.
За приписами частини 4 статті 22 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Згідно з пунктом 3.10 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції передбачені частиною четвертою статті 22 Господарського процесуального кодексу України права позивача збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитись від позову можуть бути реалізовані до прийняття рішення судом першої інстанції. Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.
Відтак, за висновками суду, у поданій заяві позивач за зустрічним позовом не збільшував кількісні показники за тією самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві; збільшення розміру позовних вимог не може бути пов'язано з пред'явленням додаткових позовних вимог (про стягнення штрафу), про які не йшлося в позовній заяві. Водночас, господарському суду необхідно встановити, чи є подана заява по своїй суті іншим позовом або ж зміною предмета чи підстави позову.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається (п. 3.10 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції ).
Приймаючи до уваги, що заявлені Товариством з обмеженою відповідальністю Астерікс Груп Україна вимоги ґрунтуються на одних і тих самих обставинах, а саме обставинах пошкодження вантажу в межах одного перевезення, та обґрунтовані умовами укладеного сторонами договору перевезення вантажів №0108/2-16В від 01.08.2016, господарський суд розцінює подану відповідачем заяву як заяву про зміну предмета позову.
У судовому засіданні заява Товариства з обмеженою відповідальністю Астерікс Груп Україна , яка подана до суду початку розгляду справи по суті, прийнята судом до розгляду.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Як встановлено судом, спір у даній справі виник за наслідками надання позивачем послуг перевезення на підставі договору перевезення вантажів №0108/2-16В від 01.08.2016, укладеного між сторонами, та заявки на перевезення №17051 від 17.05.2017. При цьому, згідно з договором транспортного експедирування №2207/2-16К від 22.07.2016 замовником перевезення та вантажовідправником/вантажоодержувачем пошкодженого вантажу є Товариство з обмеженою відповідальністю Валартін Фарма .
За таких обставин, господарський суд вважає за необхідне залучити Товариство з обмеженою відповідальністю Валартін Фарма до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, оскільки рішення у даній справі може вплинути на права і обов'язки даного господарського товариства.
З огляду на неявку представника позивача, приймаючи до уваги необхідність повідомлення про розгляд справи залученої третьої особи та надання доказів по справі, керуючись ст. 22, ст. 27, п. п. 1, 3 ст. 77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залучити до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю Валартін Фарма (08130, Київська обл., Києво-Святошинський район, село Чайки, вул. Грушевського, буд. 60; ідентифікаційний код 38466809).
2. Відкласти розгляд справи на 29.11.17 о 10:45 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, в залі судових засідань №41 (корпус В ) .
3. Зобов'язати позивача надати суду:
- докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Валартін Фарма ;
- документально обґрунтований письмовий відзив на зустрічну позовну заяву (з урахуванням заяви про зміну предмету позову, поданої до суду 08.11.2017) у порядку, передбаченому ст.59 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство;
- докази направлення відзиву на зустрічну позовну заяву з доданими до нього документами на адресу відповідача;
- оригінали всіх документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду).
4. Зобов'язати відповідача надати суду:
- докази направлення позивачу заяви про заявлення вимог про стягнення штрафу, поданої до суду 08.11.2017, на виконання вимог п. 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України;
- докази направлення зустрічної позовної заяви та доданих до неї документів на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Валартін Фарма ;
- нормативно обґрунтовані письмові пояснення щодо правових підстав доводів відповідача про можливість зарахування зустрічних вимог про стягнення вартості наданих послуг та про відшкодування збитків;
- належним чином засвідчену копію статуту товариства;
- оригінали документів, доданих до зустрічної позовної заяви (для огляду).
5. Зобов'язати третю особу надати суду:
- документально підтверджені та нормативно обґрунтовані письмові пояснення по суті справи, у тому числі: щодо здійснення відшкодування замовнику перевезення понесених збитків на дату розгляду справи; щодо укладення договору страхування вантажу та його виконання.
- належним чином засвідчену копію статуту товариства.
6. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом №55 від 07.04.2003 Держспоживстандарту України.
7. Всі витребувані матеріали надати до суду з відповідно оформленими супровідними листами до 24.11.2017.
8. Зобов'язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст. 28 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
9. Попередити сторони про передбачену п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України відповідальність за невиконання вимог ухвали суду, а позивачів - про передбачені п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України правові наслідки.
Суддя В.В. Князьков
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2017 |
Оприлюднено | 10.11.2017 |
Номер документу | 70129224 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Князьков В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні