ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
з питань заміни сторони виконавчого провадження
10 листопада 2017 року справа № 813/35/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Новак Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа № 813/35/17 від 24.01.2017, виданого за постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24.01.2017 у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до Дочірнього підприємства «Львівміськбудіндустрія» Закритого акціонерного товариства проектно-будівельного об'єднання «Львівміськбуд» про стягнення боргу, -
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа № 813/35/17 від 24.01.2017, виданого за постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24.01.2017 у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до Дочірнього підприємства «Львівміськбудіндустрія» Закритого акціонерного товариства проектно-будівельного об'єднання «Львівміськбуд» про стягнення боргу. Заявник просить суд замінити стягувача з управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова на його правонаступника – Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова.
Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, хоча належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Заявник у заяві про заміну сторони виконавчого провадження просив розглянути заяву без його участі.
Відповідності до вимог частини 2 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог частини 1 статті 41 КАС України.
Суд при розгляді заяви про заміну сторони виконавчого провадження виходив з наступного.
Судом встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/35/17 від 24 січня 2017 року адміністративний позов задоволено повністю: стягнуто з Дочірнього підприємства «Львівміськбудіндустрія» Закритого акціонерного товариства проектно-будівельного об'єднання «Львівміськбуд» (вул. Зелена, 238, м. Львів, 79035, код ЄДРПОУ 30387678) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова (просп. Червоної Калини, 35, м. Львів, 79070, код ЄДРПОУ 20847365) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі 4792 (чотири тисячі сімсот дев'яносто дві) грн. 11 коп.
24 січня 2017 року Львівський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист № 813/35/17, в якому стягувачем визначено управління Пенсійного фонду України в у Галицькому районі м. Львова.
29 травня 2017 року постановою державного виконавця Сихівського відділу ДВС м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області № 53714774 повернуто виконавчий документ стягувачу на підставі п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України “Про виконавче провадження”.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 988 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова реорганізовано шляхом злиття з управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області та створено Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова, про що 31.03.2017 внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1 415 134 0000 041410.
Отже, Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області є правонаступником управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова.
Порядок заміни сторони виконавчого провадження врегульовано статтею 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).
У відповідності до частини першої статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно з частиною першою статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” №1404-VIII від 02.06.2016 виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною 5 статті 15 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
На переконання суду, необхідними передумовами заміни судом сторони виконавчого провадження, є, серед іншого, наявність чинного (не завершеного, не закінченого) виконав-чого провадження, у процесі здійснення якого відбулося вибуття сторони, як учасника цього виконавчого провадження, та об'єктивна потреба у заміні сторони з огляду на неможливість подальшого провадження виконавчих дій без такої заміни. При цьому правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження – з моменту відкриття виконавчого провадження до його завершення (закінчення).
Таким чином, наявність чинного (не завершеного, не закінченого) виконавчого провадження і вибуття з нього однієї із сторін є обставинами, що мають значення для розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Однак, лише факт припинення (смерть, визнання померлим, реорганізація, ліквідація тощо) стягувача або боржника, як особи, що вказана у виконавчому листі, сам по собі не є достатньою підставою для заміни такої особи правонаступником у разі, якщо виконавче провадження відсутнє й відповідно відсутня потреба у заміні сторони виконавчого провадження.
Як наслідок, заміна судом сторони виконавчого провадження її правонаступником у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження можлива лише за наявності чинного (не завершеного, не закінченого) виконавчого провадження.
Як видно з постанови про повернення виконавчого документа стягувачу від 29.05.2017 № 53714774, повернення виконавчого документа відбулося відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 37 Закону України “Про виконавче провадження”.
Статтею 37 Закону України “Про виконавче провадження” визначено підстави та порядок повернення виконавчого документа стягувачу, відповідно до пункту 2 частини 1 якої виконавчий документ повертається стягувачу, якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.
Вказані обставини свідчать про те, що відсутнє виконавче провадження за виконавчим листом № 813/35/17 від 24.01.2017, у зв'язку з чим відсутні підстави для заміни стягувача у неіснуючому виконавчому провадженні.
За наведених вище обставин, суд вважає, що заява Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження є не обґрунтованою та не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 167, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,–
Ухвалив :
В задоволенні заяви Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження – відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.М. Брильовський
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2017 |
Оприлюднено | 14.11.2017 |
Номер документу | 70159987 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Клименко Оксана Миколаївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Клименко Оксана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні