Справа № 2-а-1446/11
УХВАЛА
14.06.2011 року суддя Болградського районного суду Одеської області Раца В.А. ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області про визнання неправомірними дії та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни, -
ВСТАНОВИВ
14.05.2011 року позивач звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суддя прийшов до висновку про відмову в поновленні адміністративного строку та залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог за період з 01.01.2007 року по 13.11.2010 року, на підставі наступного.
Суддею з'ясовано, що адміністративний позов подано з пропущенням строку звернення до суду, передбаченого ч.2 ст. 99 КАС України, у позові позивач просить поновити строк для звернення до суду з позовом, мотивуючи тим, що її законні права було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів та про належні виплати як дитині війни повідомлено не було, тому про факт порушення її прав її стало відомо лише після висвітлення зазначених подій у пресі та отримання листа відповідача про відмову у здійсненні перерахунку.
Відповідно до вимог ч.ч. 1,2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до вимог ст. 102 КАС України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений.
Згідно інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 13.10.2010 року № 1425/11/13-10, під час вирішення питання про відкриття провадження у справі місцевим адміністративним судам необхідно перевіряти додержання строку звернення до суду. У разі пропуску такого строку та визнання вказаних особою причин неповажними місцевий адміністративний суд повинен залишити адміністративний позов без розгляду. При цьому слід враховувати, що предметом позову в цій категорії справ є дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, пов'язані з соціальними виплатами, які можуть бути регулярними, періодичними, одноразовими, обмеженими в часі платежами, тому судам необхідно перевіряти строк звернення до суду залежно від виду платежу та тривалості періоду, за який виник спір. Тобто можливі випадки, коли в частині вимог позовну заяву слід залишити без розгляду, а в іншій частині -відкривати провадження у справі.
За таких обставин, суддя прийшов до висновку про те, що поважних причин пропуску встановленого процесуального строку не вбачається, оскільки Закони України оприлюднюються в засобах масової інформації і є загальновідомими і доступними. Позивач отримує пенсію в Управлінні Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області, підвищення до пенсії отримує щомісячно, тому про порушення свого права на отримання підвищення пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком повинна була дізнатися відразу при отриманні підвищення в неналежному розмірі. Внаслідок чого, вимоги позивача в частині визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни з 01.01.2007 року по 13.11.2010 року підлягають залишенню без розгляду.
Адміністративний позов, в частині визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни з 14.11.2010 року по 14.05.2011 року, відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Позов повинен розглядатись в порядку адміністративного судочинства і підсудний Болградському районному суду.
Підстави для повернення адміністративного позову або відмови у відкритті провадження, в частині визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни з 14.11.2010 року по 14.05.2011 року, в адміністративній справі відсутні.
Згідно до вимог ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Керуючись ст.ст. 100-102,107,110, 183-2 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відкрити скорочене провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни за період з 14.11.2010 року по 14.05.2011 року.
Суд пропонує відповідачу подати у строк до 21.06.2011 року письмові заперечення на позов з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються. Заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни в частині визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни за період з 01.01.2007 року по 13.11.2010 року -залишити без розгляду
Копію ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів надіслати відповідачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду, в частині залишення позову без розгляду, подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.А.Раца
Суд | Болградський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2011 |
Оприлюднено | 14.11.2017 |
Номер документу | 70196347 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Мельниченко С. П.
Адміністративне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Матвієнко В. М.
Адміністративне
Болградський районний суд Одеської області
Раца В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні