Ухвала
від 14.11.2017 по справі 757/67461/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/67461/17-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 листопада 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_4 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

13.11.2017 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42017101060000150.

Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.

У судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання, зазначаючи наступне.

В провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві знаходяться матеріали досудового розслідування внесеного 20 липня 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42017101060000150, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч.3 ст. 212 КК України.

Матеріалами кримінального провадження встановлено, що службові особи діючих суб`єктів господарської діяльності, використовуючи реквізити підприємств, які мають ознаки «фіктивності», в тому числі ТОВ "САЛІД КОНЕРС" (код ЄДРПОУ 40927946), ТОВ "НИКПРОДТОРГ" (код ЄДРПОУ 41388574), ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах.

В свою чергу, гр. ОСОБА_6 , діючи спільно з гр. ОСОБА_7 , гр. ОСОБА_8 , гр. ОСОБА_9 , гр. ОСОБА_10 , гр. ОСОБА_11 , гр. ОСОБА_12 , з метою сприяння в ухиленні від сплати податків та на виконання попередньої змови, використовуючи реквізити, печатки, банківські рахунки тощо, виготовлюють від імені номінальних директорів заздалегідь створених підконтрольних їм підприємств, в тому числі ТОВ "КЛІМАР" (код ЄДРПОУ 41012850), ТОВ ФІРМА "МАРКЕТГРУП" (код ЄДРПОУ 40170452), ТОВ "МІЛТ" (код ЄДРПОУ 41138320), первинні документи (договори, податкові накладні, акти виконаних робіт, видаткові накладні тощо). Проте, як встановлено слідством, поставка товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) в адресу суб`єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки фактично не відбувається, а створюється лише видимість здійснення легальних господарських операцій.

ТОВ "КЛІМАР" (код ЄДРПОУ 41012850), перебуває на обліку в ДПІ у Соборному районі м. Дніпра, основний вид діяльності діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, банківські рахунки відкриті в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 305299), ПАТ "СБЕРБАНК" (МФО 320627).

ТОВ ФІРМА "МАРКЕТГРУП" (код ЄДРПОУ 40170452), перебуває на обліку в ДПІ у Соборному районі м. Дніпра, основний вид діяльності оптова торгівля металами та металевими рудами, банківські рахунки відкриті в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 305299), АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" У М. КИЄВI (МФО 380805).

ТОВ "МІЛТ" (код ЄДРПОУ 41138320), перебуває на обліку в Маріупольській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, основний вид діяльності неспеціалізована оптова торгівля, банківські рахунки відкриті в ПАТ "СБЕРБАНК" (МФО 320627), ПЕЧЕРСЬКА Ф.ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК", М.КИЇВ (МФО 300711).

Так встановлено, що на вказаних вище підприємствах здійснюється часткове пересортування товарно-матеріальних цінностей.

Викладені вище факти можуть вказувати на проведення безтоварних операцій та формування податкового кредиту з ПДВ реально діючим СГД з метою ухилення від сплати податків останніми.

Так, з метою мінімізації податкових зобов`язань та обготівкування грошових коштів службові особи реально діючих суб`єктів господарювання достовірно усвідомлюючи та бажаючи настання незаконних наслідків відображають придбання товарів (робіт, послуг) у вищевказаних суб`єктів господарювання, шляхом відображення у податковому та бухгалтерському обліках витрати на придбання товарів, та перерахування безготівкових коштів через банківські рахунки, що призводить до штучного заниження податкових зобов`язань. В свою чергу вищевказані суб`єкти господарювання документально відображають реалізацію товарів (робіт, послуг) у адресу реально діючих підприємств, шляхом реєстрації податкових накладних, які підтверджують проведення операцій.

Таким чином учасники вищевказаної незаконної схеми за допомогою підконтрольних суб`єктів господарювання здійснюють протиправну діяльність, направлену на надання послуг з мінімізації податкових зобов`язань підприємствам реального сектору економіки, а саме: надання неправомірної вигоди підприємствам щодо незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, завищення валових витрат, обготівкування грошових коштів шляхом документального оформлення фінансово-господарських операцій з реалізації товарів (робіт, послуг).

Відповідно до бази даних ГУ ДФС України АІС «Податковий Блок» встановлено, що ТОВ "КЛІМАР" (код ЄДРПОУ 41012850), ТОВ ФІРМА "МАРКЕТГРУП" (код ЄДРПОУ 40170452), мають банківські рахунки відкриті в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 305299), а саме ТОВ "КЛІМАР" (код ЄДРПОУ 41012850) рахунок № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 ; ТОВ ФІРМА "МАРКЕТГРУП" (код ЄДРПОУ 40170452) рахунок № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 ; А ТОВ "МІЛТ" (код ЄДРПОУ 41138320), має банківські рахунки відкриті в ПЕЧЕРСЬКА Ф.ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК", М.КИЇВ (МФО 300711), а саме ТОВ "МІЛТ" (код ЄДРПОУ 41138320) рахунок № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 .

З метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення виникла необхідність у накладенні арешту на розрахункові рахунки ТОВ "КЛІМАР" (код ЄДРПОУ 41012850), ТОВ ФІРМА "МАРКЕТГРУП" (код ЄДРПОУ 40170452), ТОВ "МІЛТ" (код ЄДРПОУ 41138320) в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 305299) та ПЕЧЕРСЬКА Ф.ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК", М.КИЇВ (МФО 300711).

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки накладення арешту на майно сприятиме меті кримінального провадження, а не накладення може призвести до незворотніх наслідків.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на банківські рахунки ТОВ "КЛІМАР" (код ЄДРПОУ 41012850) рахунок № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 ; ТОВ ФІРМА "МАРКЕТГРУП" (код ЄДРПОУ 40170452) рахунок № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , відкритих в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 305299) та ТОВ "МІЛТ" (код ЄДРПОУ 41138320) рахунок № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 відкритих в ПЕЧЕРСЬКА Ф.ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК", М.КИЇВ (МФО 300711) з метою збереження речових доказів та забезпечення відшкодування збитків завданих державі.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.11.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу70202630
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/67461/17-к

Ухвала від 14.11.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Білоцерківець О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні