КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення судового збору
09 листопада 2017 року № 810/3704/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши питання про повернення судового збору в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Омега" до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради Київської області про визнання протиправними та скасування припису і постанов,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Приватне підприємство "Науково-виробнича фірма "Омега" з позовом до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради Київської області про визнання протиправними та скасування припису і постанов.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.11.2017 (суддя Панченко Н.Д.) позовну заяву Приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Омега" до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради Київської області про визнання протиправними та скасування припису і постанов, - повернуто позивачу.
Копію даної ухвали отримано представником позивача 06.11.2017.
06.11.2017 на адресу суду від Приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Омега" надійшло клопотання про повернення судового збору.
Згідно із протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями Київського окружного адміністративного суду вказане клопотання було передано судді Кушновій А.О. для розгляду.
Розглядаючи клопотання про повернення судового збору по суті, суд зазначає таке.
Як вбачається з матеріалів справи, Приватним підприємством "Науково-виробнича фірма "Омега" сплачено судовий збір у сумі 6400,00 грн., що підтверджується квитанцією №N17ZG44775 від 30.10.2017, завірена копія якої міститься у матеріалах справи (а.с.3).
Також до клопотання про повернення судового збору позивач додав оригінал квитанції №N17ZG44775 від 30.10.2017.
Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як передбачено частиною 1 статті 98 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями) сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду у разі повернення заяви або скарги.
За загальним змістом частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" судовий збір повертається у випадку, коли наступили процесуальні наслідки, які не залежать та не потребують розгляду справи по суті та оцінки обставин справи та наданих сторонами доказів.
Частиною 3 статті 7 Закону України "Про судовий збір" визначено, що повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
На сьогодні порядок повернення цього платежу на підставі судового рішення передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року №845 "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників".
Згідно з пунктом 6 цього Порядку у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб: заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній; оригінал виконавчого документа; судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності); оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
Частиною третьою статті 4 цього Закону визначено, що виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов'язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов'язаний мати таку печатку.
Отже, ухвала про повернення судового збору виготовляється у двох примірниках, які повинні містити оригінал підпису судді. Крім цього, примірник ухвали, який видається особі для пред'явлення до виконання, повинен бути скріплений відбитком гербової печатки.
З урахуванням зазначених норм, суд вважає за необхідне судовий збір у сумі 6400,00 грн., сплачений згідно квитанції №N17ZG44775 від 30.10.2017, повернути Приватному підприємству "Науково-виробнича фірма "Омега" з Державного бюджету України.
Керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", статтями 87, 98, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Повернути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Омега" (ідентифікаційний код 33083838, місцезнаходження:07300, Київська область, Вишгородський район, місто Вишгород, вулиця Шлюзова, будинок 4) судовий збір у розмірі 6400,00 грн. (шість тисяч чотириста грн. 00 коп.).
2.Повернути Приватному підприємству "Науково-виробнича фірма "Омега" оригінал квитанції про сплату судового збору № N17ZG44775 від 30.10.2017.
3. Оригінал даної ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2017 |
Оприлюднено | 15.11.2017 |
Номер документу | 70210985 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Кушнова А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні