16/2195
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" серпня 2006 р. Справа № 16/2195
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Спаських Н.М., при секретарі: Захарова А.Г. за участю представників сторін:
позивача: Чвалюк А.В. - за довіреністю;
відповідачів: не з'явилися;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Банк "Український капітал" до Товариства з обмеженою відповідальністю “Торгівельна компанія "Промресурси" , Державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського району Черкаської області та до Товариства з обмеженою відповідальністю "Паритет-М" про визнання права та виключення майна з акту опису і арешту
ВСТАНОВИВ:
Позивачем пред'явлено позов до відповідачів по справі про визнання за позивачем права застави на компресорну та бурову установку, які на користь ТОВ "Паритет-М" було описано та арештовано за актом Державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського району Черкаської області від 24.06.2005 року. Позивач також просить зобов'язати відділ ДВС виключити спірне майно з акту опису та арешту, а ТОВ "Паритет-М" зобов'язати повернути спірне майно позивачу. У судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю.
Відповідачі по справі, будучи належними чином повідомленими про час і місце розгляду справи, своїх представників в судове засідання не направили, поважних причин їх неявки суду не повідомили. Заперечення проти задоволення позовних вимог надав лише ТОВ "Торгівельна компанія "Промресурси" з підстав, що його не повідомляли про проведення арешту та опису майна з боку ДВС. Решта відповідачів заперечень проти задоволення позовних вимог письмово не висловили.
Суд вважає за можливе розгляд справи провести за відсутності представників відповідачів за наявними у справі документами на підставі ст. 75 ГПК України, оскільки їх неявка не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши доводи та пояснення представника позивача, дослідивши наявні в справі документи, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного:
23 жовтня 2002 року між позивачем та ТОВ "Торгівельна компанія "Промресурси" було укладено кредитний договір 40кл-02, у відповідності до умов якого позивач зобов'язався відкрити для позичальника кредитну лінію з лімітом 150 000,00 грн. з терміном користування 22.10.2003 року.
В якості забезпечення виконання кредитних зобов'язань між позивачем та ТОВ "Торгівельна компанія "Промресурси" було укладено також і договір застави від 31.10.2003 року, у відповідності до умов якого позичальник передав в заставу позивачу компресор НВ-10 заводський номер 33435, бурову установку СБУ-100 ГА-50 заводський номер 1113 та вугільний комбайн ІК-101-У заводський номер 204.
Доказів про зміну умов вищевказаних договорів сторони у справу не надали.
Право застави зареєстровано в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, витяг з якого мається у справі.
У відповідності до рішення господарського суду м. Києва від 19.09.2005 року по справі № 22/451, з ТОВ "Торгівельна компанія "Промресурси" на користь позивача по справі було стягнуто заборгованість по кредитних зобов'язаннях. Таким чином, у відповідності до ст. 35 ГПК України, є доведеним факт дійсності кредитних зобов"язань ТОВ "Торгівельна компанія "Промресурси", виконання яких було забезпечено договором застави.
У відповідності до письмового пояснення ДВС у Корсунь-Шевченківському районі, 10.06.2005 року було порушено виконавче провадження по виконанню наказу господарського суду м. Києва про стягнення з ТОВ "Торгівельна компанія "Промресурси" на користь ТОВ "Паритет-М" 76 591,32 грн. боргу.
На виконання цього наказу 24.06.2005 року було здійснено опис та арешт майна, належного боржнику. У відповідності до акту опису і арешту майна серія АА № 833053 від 24.06.2005 року було арештовано самохідну бурову установку на гусеничному ходу СБУ-100ГА-5С, заводський № 1113 та компресор на колісному ходу, заводський № 33435 , 1990 р. випуску. Описане майно передано на відповідальне зберігання ТОВ "Паритет-М".
У відповідності до ст. 52 Закону України "Про виконавче провадження", стягнення на заставлене майно в порядку примусового виконання допускається за виконавчими документами для задоволення вимог стягувача -заставодержателя.
У відповідності до ст. 59 Закону України "Про виконавче провадження", особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права на майно і про звільнення майна з-під арешту.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органа і посадових осіб ДВС та звернень учасників виконавчого провадження" також передбачено, що вимоги осіб щодо приналежності майна їм , а не боржникові, вирішуються шляхом пред'явлення позову до боржника та особи, в інтересах якої накладено арешт. В такий же спосіб повинні діяти і особи. які користуються чи володіють майном боржника на законних підставах ( п. 16).
Виходячи з того, що ДВС у Корсунь-Шевченківському районі було арештовано майно, яке передано в заставу позивачу і договір застави не визнаний недійсним, позивач має першочергове право на задоволення своїх вимог із заставленого майна переважно перед іншими кредиторами ( ст. 1 Закону України "Про заставу" та ст. 52 Закону України "Про виконавче провадження").
Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів у відповідності до ст. 16 ЦК України може бути визнання права.
З цих підстав заставлене майно повинно бути виключено з з-під арешту та опису і позов в цій частині підлягає до повного задоволення.
В частині вимог до ТОВ "Паритет-М" про зобов'язання його повернути описане та арештоване майно позивачу за адресою м. Київ, вул. Перемоги, 67, то суд вважає, що в їх задоволенні слід відмовити повністю, виходячи з наступного:
У відповідності до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Арештоване майно за актом опису і арешту майна серія АА № 833053 від 24.06.2005 року дійсно було передано на відповідальне зберігання ТОВ "Паритет-М". Доказів того, що саме це підприємство утримує арештоване майно у своєму особистому володінні, позивач суду не надав.
Крім того, правових підстав для передачі майна саме позивачу, позивач суду не надав. У відповідності до п. 5 договору застави від 31.10.2003 року, предмет застави залишається у володінні, користуванні та зберіганні заставодавця. Доказів про те, що позивач визнав право власності на заставлене майно за собою і має тепер право володіння, користування і розпорядження ним, у справі немає.
Таким чином, після виключення заставленого майна з-під арешту та опису, майно залишається у володінні та користуванні ТОВ "Торгівельна компанія "Промресурси", а не передається позивачу.
На підставі статті 49 ГПК України з відповідачів по справі на користь позивача слід
стягнути в рівних долях 85,00 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. ТОВ "Паритет М" також повинно відшкодовувати судові витрати, оскільки він є відповідачем за вимогою про визнання права на майно.
Керуючись статтями 49, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати за Відкритим акціонерними товариством "Банк "Український капітал" право застави на самохідну бурову установку на гусеничному ходу СБУ-100ГА-5С, заводський № 1113 та компресор на колісному ходу, заводський № 33435 , 1990 р. випуску, які є предметом застави за договором застави від 31.10.2003 року між ВАТ "Банк "Український капітал" та ТОВ "Торгівельна компанія Промресурси".
3. Зобов"язати ДВС Корсунь-Шевченківського району Черкаської ообласті виключити самохідну бурову установку на гусеничному ходу СБУ-100ГА-5С, заводський № 1113 та компресор на колісному ходу, заводський № 33435 , 1990 р. випуску з акту опису і арешту майна серії АА № 833053 від 24.06.2005 року.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Торгівельна компанія Промресурси", ідентифікаційний код 2138634, м. Київ, вул. П. Лумумби, 4/6 корп. В кім. 1102, Держєавної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, ідентифікаційний код 3467586, Черкаська обл.. м. Корсунь-Шевченківський , вул. Червоноармійська, 9 та з Товариства з обмеженою відповідальністю "Паритет-М", ідентифікаційний код 31731932, м. Київ, вул. Академіка Грекова,26, кв. 67 на користь Відкритого акціонерного товариства "Банк "Український капітал", ідентифікаційний код 22868414, м. Київ, пр-кт Перемоги, 67---- по 28,34 грн. державного мита та по 39,44 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
У задоволенні вимоги до ТОВ "Паритет М" про повернення майна -- відмовити повністю.
Накази видати.
Рішення може бути оскаржене до Київського міжобласного апеляційного господарського суду протягом 10 днів.
СУДДЯ Н.М. Спаських
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 70218 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Спаських Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні