1Справа № 335/9845/17 3/335/1529/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про закриття провадження у справі
31 жовтня 2017 р. суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Соболєва І.П. розглянув справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, ІПН НОМЕР_1, працюючої на посаді директора товариства з обмеженою відповідальністю ТУ СА , яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, яка є посадовою особою - директором ТОВ ТУ СА , податковим органом інкриміновано вчинення адміністративного правопорушення, що виразилось в порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
З 12.07.2017 по 21.07.2017 Головним управлінням ДФС у Запорізькій області була проведена перевірка кафе Веселий Роджері , що розташовано за адресою м. Запоріжжя бул. Шевченка, 75, та в якому здійснює діяльність ТОВ ТУ СА (ЄДРПОУ 40083903) з питань порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно з актом перевірки від 24.07.2017 № 0368/08/01/14/40083903 податковим органом було виявлено нещоденній друк Z-звітів РРО, а саме Z-звіт № 40 за 09.07.2017 роздруковано 10.07.2017, Z-звіт № 0031 за 30.06.2017 роздруковано 01.07.2017, звіт № 0158 за 23.05.2017 роздруковано 24.05.2017, чим порушено: п. 9 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг .
17.08.2017 у відношенні ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, який разом з матеріалами справи надійшов до суду 19.08.2017.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судовому засіданні просила не притягувати її до адміністративної відповідальності, оскільки вона оскаржує податкове повідомлення-рішення, прийняте на підставі акту від 24.07.2017 № 0368/08/01/14/40083903 в адміністративному порядку. Просила закрити провадження у справі за відсутністю складу правопорушення.
Дослідивши матеріали справи (протокол про адміністративне правопорушення № 332, акт перевірки, копію паспорта, довідки, копію скарги з доказами направлення, рішення податкового органу про продовження строку розгляду скарги), доходжу висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП підлягає закриттю з таких підстав.
Згідно зі ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Статтями 9 та 247 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням визнається винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Як було зазначено судом вище, актом перевірки від 24.07.2017 № 0368/08/01/14/40083903 встановлено порушення ТОВ ТУ СА , директором якого є ОСОБА_1, вимог Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг .
ТОВ ТУ СА не погодилось з висновками, викладеними в акті перевірки від 24.07.2017 № 0368/08/01/14/40083903 та оскаржило податкове повідомлення-рішення форми С від 07.08.2017 № НОМЕР_2 в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України.
Як випливає з копії скарги ТОВ ТУ СА від 18.08.2017 № 05/юр підприємство дійсно оскаржило в адміністративному порядку повідомлення-рішення форми С від 07.08.2017 № НОМЕР_2 в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України.
Відповідно до п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 56.18 ст. 56 цього ж Кодексу встановлено, що процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Як свідчить копія рішення ДФС від 20.09.2017 № 20946/6/99-99-11-03-01-25, податковим органом прийнято рішення про продовження строку розгляду скарги.
Таким чином, оскільки процедура адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення на даний час не закінчена, тому податкове зобов'язання, визначене Головним управлінням ДФС у Запорізькій області є неузгодженими. Тобто, правомірність здійснення податковим органом донарахувань податкових зобов'язань на підставі порушень вимог Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг , встановлених в акті перевірки, даний час перевіряється. Отже, за даних обставин висновок, здійснений у протоколі про адміністративне правопорушення, про допущення порушень ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за яке передбачається відповідальність за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, не може бути визнаний судом обґрунтованим, а сам протокол, на переконання суду, складено відносно ОСОБА_1 передчасно за відсутності встановленої події адміністративного правопорушення.
Водночас, на теперішній час вплили строки, визначені статтею 38 КУпАП.
Підсумовуючи вищевикладене, провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, керуючись ст.ст. 7, 9, 23, 24, 27, 29, 33, 34, 35, 38, 247, 265, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
Суддя І.П. Соболєва
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2017 |
Оприлюднено | 15.11.2017 |
Номер документу | 70223215 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Соболєва І. П.
Адмінправопорушення
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Соболєва І. П.