Ухвала
від 14.11.2017 по справі 813/4131/17
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

14 листопада 2017 рокуСправа № 813/4131/17 Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержав матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Стрийський ринок до Львівської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

13.11.2017 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Стрийський ринок до Львівської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.

Згідно з п.п. 3, 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

З поданої до суду позовної заяви встановлено, що така підписана представником позивача Жук С.Ю., адвоката, діє на підставі договору № 02/10/17 про надання правової допомоги від 02.10.2017 року, ордеру ЛВ № 078544 від 02.10.2017 року.

Згідно з ч. 1 ст. 56, ч. 1 ст. 105, а також ч.ч. 4 і 5 ст. 106 КАС України, право на звернення до суду з позовною заявою має також представник позивача.

Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону (ч. 3 ст. 56 КАС України).

Відповідно до ч.ч. 1, 5 ст. 58 КАС України, повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи. Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги.

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 59 КАС України, повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа.

Представник, який бере участь в адміністративному процесі на основі договору, має право повністю або частково відмовитися від адміністративного позову, визнати адміністративний позов, змінити адміністративний позов, досягнути примирення, передати повноваження представника іншій особі (передоручення), оскаржити судове рішення, якщо право на вчинення кожної із цих дій спеціально обумовлене у виданій йому довіреності.

Тобто, законодавцем передбачено, що право на вчинення кожної із процесуальних дій, зокрема і право підпису та подання позовної заяви, повинно бути спеціально обумовлене у виданій представнику довіреності, яка подається суду в оригіналі або засвідченій підписом судді копії (оригінал для огляду) для приєднання до матеріалів справи.

Разом з тим, ст. 49 КАС України, якою регламентуються процесуальні права осіб, які беруть участь у справі, не передбачено право представників сторін на підписання та/чи подачу адміністративно позову, що, в свою чергу, додатково вказує на те, що таке право має бути окремо визначене у договорі.

Оглянувши договір про надання правової допомоги 02/10/17 від 02.10.2017 року, суд враховує, що відповідно до п. 1.1 розділу 1 цього договору, адвокат бере на себе зобов'язання надавати клієнту необхідну правову допомогу Клієнту під час провадження у цивільних, господарських, адміністративних , кримінальних справах, виконавчих провадженнях за участю Клієнта, використовуючи передбачені Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами засоби і способи захисту прав і законних інтересів Клієнта, а Клієнт - зобов'язується здійснити оплату праці адвоката під час надання правової допомоги.

В той же час, конкретні повноваження адвоката визначено та конкретизовано у розділі 4 цього договору, відповідно до якого адвокат здійснює свою професійну діяльність згідно з умовами цього Договору та вимогами Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Відповідно до цього договору клієнт доручає адвокату:

представляти і захищати права та інтереси Клієнта у всіх органах, підприємствах, установах і організаціях, в тому числі, органах, дізнання, досудового розслідування, прокуратури. судах, органах державної виконавчої служби, нотаріату, Державної реєстраційної служби, органах державної влади та органах місцевого самоврядування до компетенції яких входить вирішення відповідних питань;

збирати відомості про факти, які можуть бути використані як докази у кримінальних провадженнях, цивільних, господарських, адміністративних справах за участю Клієнта, зокрема: запитувати і отримувати документи або їх копії від підприємств, установ, організацій, об'єднань, а від громадян - за їх згодою; ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для виконання доручення документами і матеріалами, за винятком тих, таємниця яких охороняється законом; отримувати письмові висновки фахівців з питань, що потребують спеціальних знань, опитувати громадян;- застосовувати науково-технічні засоби відповідно до чинного законодавства; доповідати клопотання і скарги на прийомі у посадових осіб та відповідно до закону одержувати від них письмові мотивовані відповіді на ці клопотання і скарги; бути присутнім при розгляди своїх клопотань і скарг на засіданнях колегіальних органів і давати пояснення щодо суті клопотань і скарг; виконувати інші дії, передбачені законодавством.;

адвокат оскаржує незаконні судові акти (рішення, ухвали, постанови, вироки) до апеляційних та касаційних судових інстанцій.

Втім, правом вчинення інших процесуальних дій, в т.ч. правом підпису та/чи подачі адміністративного позову, адвоката Жук С.Ю. не наділено та в договорі таке не обумовлено. А тому, з урахуванням змісту вищенаведених норм, слідує висновок, що позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має відповідних повноважень.

З цього приводу Вищим адміністративним судом України у Довідці "Про результати узагальнення практики застосування адміністративними судами першої інстанції глав 1-4 розділу III Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду та вирішення адміністративних справ" від 29.09.2016 року зазначено, що встановлення факту подання до суду позову особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, або від імені позивача - особою, яка не має повноважень на ведення справи, є підставою для повернення позивачеві заяви, а не постановлення ухвали про залишення позову без руху.

Згідно з п. 4 ч.1 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.

За таких обставин, оскільки права, надані договором № 02/10/17 від 02.10.2017 року про надання правової допомоги як представнику позивача - Жук С.Ю., не наділяють дану особу правом підпису та звернення в інтересах позивача до адміністративного суду із позовною заявою, а тому суд дійшов висновку про необхідність застосування процесуальних наслідків, передбачених п. 4 ч. 1 ст. 108 КАС України, а саме - повернення позовної заяви позивачеві.

При цьому, суд роз'яснює позивачу, що згідно з ч. 6 ст. 108 вищенаведеного Кодексу, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст.ст.108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

у х в а л и в:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Стрийський ринок до Львівської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії - повернути позивачеві.

2. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена, згідно з ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, згідно з ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Качур Р.П.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.11.2017
Оприлюднено15.11.2017
Номер документу70238836
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/4131/17

Ухвала від 21.11.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

Ухвала від 14.11.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні