Справа № 0417/3161/2012
Провадження № 2/202/198/2017
УХВАЛА
Іменем України
15 листопада 2017 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого судді - Слюсар Л.П.,
за участю секретаря - Дмитрієва Р.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 ПриватБанк до ОСОБА_1 акціонерного товариства Акцент-Банк , ОСОБА_3, ТОВ НВП Ініціатива , ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_1 акціонерного товариства Акцент-Банк , ОСОБА_3, ТОВ НВП Ініціатива , ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про стягнення заборгованості.
Представник позивача в судові засідання призначені на 20 жовтня 2017 року, 15 листопада 2017 року не з'явився. Про час і місце слухання справи повідомлялись належним чином під розписку, про свідчать повідомлення про вручення. Заяви щодо розгляду справи в відсутності позивача суду не надано.
Відповідачі в судове засідання не з'явилися. Про час і місце слухання справи повідомлялись належним чином. Про причини неявки суд не повідомили.
Суд, розглянувши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Згідно п. 2 ст. 109 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
Згідно до ст. 113 ЦПК України позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред'являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.
Відповідно до ст. 16 ЦПК України не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 15 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З урахуванням того, що позовні вимоги ПАТ КБ "ПриватБанк" стосовно стягнення суми з ПАТ "Акцент-Банк" та ТОВ НВП Ініціатива за договорами поруки витікають з відносин, які виникли на підставі договору укладеного між юридичними особами, то такі вимоги не можуть бути розглянутими в порядку цивільного судочинства.
Така правова позиція узгоджується з висновками, викладеними в постанові Верховного Суду України від 01 липня 2015 року по справі №6-745цс15 та від 08 листопада 2015 року №6-1737цс15, яка відповідно до ст. 360-7 ЦПК України є обов'язковою для всіх судів України.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, провадження у справі за позовними вимогами ПАТ КБ "ПриватБанк" до ПАТ "Акцент-Банк " , ТОВ НВП Ініціатива про стягнення заборгованості за договорами поруки підлягає закриттю.
Також відповідно до вимог ч. 2 ст. 206 ЦПК України необхідно повідомити ПАТ КБ ПриватБанк , що розгляд його позовних вимог до ПАТ Акцент-Банк і ТОВ НВП Ініціатива про стягнення заборгованості за кредитним договором віднесено до юрисдикції господарських судів.
Щодо заявлених позовних вимог ПАТ КБ ПриватБанк до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про стягнення заборгованості.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 169, п. 3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Частиною 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Аналогічні положення закріплено в статтях 1, 11 ЦПК України .
Крім того, Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях наголошує, що кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Повторна неявка в судове засідання належним чином повідомленого позивача незалежно від поважності причин свідчить про зловживання стороною своїми процесуальними правами та правами інших осіб, які з'являються до суду та призводить до порушення розумних строків розгляду справи.
На підставі вищевикладеного, оскільки представник позивача повторно не з'явився в судове засідання, то суд вважає за можливим залишити позовну заяву ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 ПриватБанк в частині заявлених позовних вимог до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про стягнення заборгованості без розгляду .
Керуючись: ч. 3 ст. 169, ст.ст.205,206, п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 207 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Провадження у справі в частині позовних вимог ОСОБА_1 акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк до ОСОБА_1 акціонерного товариства Акцент-Банк , ТОВ НВП Ініціатива про стягнення заборгованості за кредитним договором закрити.
Роз'яснити позивачу, що розгляд цієї справи відноситься до компетенції господарського суду.
Позовну заяву ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 ПриватБанк до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про стягнення заборгованості - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу його право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Індустріальний районний суд, шляхом подачі протягом 5-ти днів з дня її проголошення апеляційної скарги .
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.П. Слюсар
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2017 |
Оприлюднено | 16.11.2017 |
Номер документу | 70247969 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Слюсар Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні