ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
14 листопада 2017 рокум. Ужгород№ 807/1339/17
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Іванчулинця Д.В.,
при секретарі судових засідань - ОСОБА_1,
за участі сторін та осіб, які беруть участь у розгляді справи:
сторони в судове засідання не з'явилися,
розглянувши в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду в залі судових засідань адміністративну справу за позовною заявою Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Тур про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 14 листопада 2017 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 15 листопада 2017 року.
23 жовтня 2017 року позивач - Виноградівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тур» (далі - відповідач), яким просить суд: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Тур» на користь Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в сумі 5214,52 грн. (а.с.3, 4).
Свої позовні вимоги позивач мотивував наступним. Позивачем було проведено виплату пільгової пенсії пенсіонеру: ОСОБА_2 за період червень-вересень 2017 року з якої відшкодуванню підлягає 5214,52 грн.. Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (надалі - Закон України № 1058-ІV) встановлено, що підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону. Таким чином, у 2017 році підлягає відшкодуванню 100 відсотків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України. Проте, відповідач належного відшкодування сум виплаченої пільгової пенсії не здійснив.
Представник позивача у судове засіданні не з'явився, однак 03 листопада 2017 року від нього надійшло на адресу суду клопотання про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити (а.с.26).
Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання не забезпечив явки свого уповноваженого представника, про причини такої неявки суд не повідомив, хоча судом вжито всіх заходів для належного повідомлення останнього про дату, час і місце судового розгляду. Доказом про належне повідомлення останнього про дату, час та місце судового розгляду слугує наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.25).
Згідно вимог ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Згідно витягу з Єдиного держаного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємці та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю Тур зареєстровано як юридична особа від 29 березня 2000 року, за адресою: 90370, Закарпатська область, Виноградівський район, с. Велика Паладь, вул. Кошута, буд.257, код ЄДРПОУ - 30895557 (а.с.5).
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю Тур відповідно до п.3 ст.15 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09 липня 2003 року № 1058-ІV набуло статусу платника страхових внесків.
Згідно статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 травня 2015 року в адміністративній справі № 807/588/15 встановлено, що громадянин ОСОБА_2 працював у Товаристві з обмеженою відповідальністю Тур в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованому робочому місці (а.с.6-8). Вказаною постановою встановлено обставини щодо правомірності призначення пенсії за списком № 2 громадянину ОСОБА_2.
Згідно наявної в матеріалах справи копії виконавчого листа № 807/588/15/2015 р., виданого Закарпатським окружним адміністративним судом 13 липня 2015 року, постанова Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 травня 2015 року по справі № 807/588/15, набрала законної сили 06 липня 2015 року (а.с.9).
Згідно абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №400/97 від 26 червня 1997 року, для визначених платників збору, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів б-з статті 13 Закону України №1788 до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України №1058. Відтак, відшкодуванню позивачу, крім суми виплаченої пенсії, підлягають і витрати на доставку пенсії, які згідно змін до граничних тарифів на основні послуги зв'язку, затверджених наказом Держкомзв'язку та інформації України за № 166 від 22 липня 2004 року становлять для села - 1,56 відсотка від суми пенсії, для міста 0,79 відсотка від суми пенсії.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по Списку № 2, що підлягають відшкодуванню до органу Пенсійного фонду за період з червня 2017 року по вересень 2017 року становить 5214,52 грн. (а.с.11).
Позивачем на адресу відповідача надсилались розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсії призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів б - з статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення (а.с.12, 13).
Відповідно до довідки про підтвердження фактичної виплати пільгової пенсії, яка міститься у матеріалах справи, пенсіонеру ОСОБА_2 проведена виплата пенсії за період з червня 2017 року по вересень 2017 року (включно) у розмірі 5134,44 грн. та 80,08 грн. витрати на виплату і доставку пільгової пенсії про що свідчить підпис в.о. начальника Виноградівського об'єднаного управління ПФУ Закарпатської області та начальника ЦПЗ № 3 м. Іршава (а.с.15).
Відповідно до пункту 6.7 статті 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року за № 21-1, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Однак в порушення зазначених вимог законодавства, Товариство з обмеженою відповідальністю Тур належного відшкодування сум на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, виплачених Пенсійним фондом вищезазначеним громадянам, не здійснювало.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
З огляду на вищевказане, зважаючи на вказані норми Законів України, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Тур про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Тур (90370, Закарпатська область, Виноградівський район, с. Велика Паладь, вул. Кошута, буд. 257, код ЄДРПОУ - 30895557) на користь Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Миру, буд. 43, код ЄДРПОУ - 41246253) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій в сумі 5214,52 грн. (п'ять тисяч двісті чотирнадцять гривень 52 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
СуддяОСОБА_3
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2017 |
Оприлюднено | 16.11.2017 |
Номер документу | 70274867 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Іванчулинець Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні