Постанова
від 15.11.2017 по справі 820/5034/17
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2017 р. Справа № 820/5034/17

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Вентметиз-С" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова, з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Вентметиз-С", в якому просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Вентметиз-С" (код ЄДРПОУ 34756640) на користь Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (код ЄДРПОУ 41247819, р/р 25602301671631 в філію ХОУ ПАТ ДОБУ, МФО 351823) суму заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1 440,98 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у ТОВ "Вентметиз-С" перед Київським ОУПФУ м. Харкова склалася заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1 440,98 грн.. Проте, вказана сума до теперішнього часу підприємством не погашена, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином у відповідності до вимог ст. 35 КАС України. Через канцелярію суду надав заяву, в якій просив суд розглядати справу без його участі. Також зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить суд їх задовольнити, оскільки сума заборгованості відповідачем є непогашеною.

Представник відповідача у судове засідання також не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином у відповідності до вимог ст. 35 КАС України шляхом надсилання рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте, на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Згідно ч. 11 статті 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Заяви про розгляд справи за відсутності представника відповідача чи письмових заперечень проти задоволення вимог позову до канцелярії суду не надходило.

Відповідно до положень ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Отже, враховуючи положення ч.6 ст. 128 КАС України справа розглядається у порядку письмового провадження.

Згідно вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Дослідивши матеріали адміністративної справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, судом вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до п.3 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 січня 2015 р. за № 41/26486 (далі за текстом - Положення № 28-2), основними завданнями управління Фонду є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення; ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; виконання інших завдань, визначених законом.

Згідно підпунктів 1, 2, 8, 9 пункту 4 Положення № 28-2, управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечує надходження від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших коштів, ведення обліку їх надходжень та платників відповідно до законодавства; здійснює стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески) та інших платежів; застосовує фінансові санкції, передбачені законом.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Київському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Харкова.

Згідно ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Як свідчать матеріали справи, відповідачем було подано до пенсійного Фонду розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень - травень 2008 року на загальну суму 1 440,98 грн. (721,60 щомісяця) (а.с. 12 - 17).

З картки особового рахунку відповідача вбачається, що сума заборгованості зі сплати страхових внесків становить 1 440,98 грн.

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 1058-IV від 09 липня 2003 року страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду.

На підставі ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, після отримання якої страхувальник зобов'язаний протягом десяти робочих днів сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідно до абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова на адресу відповідача направляло вимогу про сплату боргу від 18.07.2017 року №Ю-38 на суму несплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування станом на 17.07.2017 в розмірі 1440,98 грн. (а.с. 6). Вказана вимога направлена відповідачу поштою рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення, що підтверджується копією конверту з позначкою "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 8).

В адміністративному або судовому порядку відповідач вимогу не оскаржував, отже вимога є узгодженою. Заборгованість в розмірі 1 440,98 грн. на теперішній час залишається несплаченою.

Абз. 5,6 п. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» , який набрав чинності з 01.01.2011, передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Наявність заборгованості підтверджується розрахунком Київського об'єднаного УПФУ м. Харкова суми позову по ТОВ "Вентметиз-С", наявного в матеріалах справи (а.с. 5).

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості в розмірі 1440,98 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 128, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Вентметиз-С" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Вентметиз-С" (код ЄДРПОУ 34756640, адреса: 61052, АДРЕСА_1) на користь Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (код ЄДРПОУ 41247819, р/р 25602301671631 в філію ХОУ ПАТ ДОБУ, МФО 351823) суму заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1440 (одна тисяча чотириста сорок) грн. 98 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Шевченко О.В.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.11.2017
Оприлюднено16.11.2017
Номер документу70275647
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/5034/17

Ухвала від 30.04.2021

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Постанова від 15.11.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Ухвала від 02.11.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні