15/177
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"10" серпня 2006 р. Справа № 15/177
Господарський суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Федоренко Ю.В.
при секретарі - Мельниченко А.М.
за участю представників сторін:
від позивача –Кундрик А.В. спеціаліст-юрисконсульт дов.№01-1162 від 09.08.06р.
від відповідача –не з'явився
від прокуратури -Турчин І.А. прокурор відділу прокуратури Чернігівської області
розглянувши в м. Чернігові у відкритому судовому засіданні справу
ЗА ПОЗОВОМ: Прилуцького міжрайонного прокурора м. Прилуки, вул..1 Травня,50а в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття, представницький орган - Прилуцький міськрайонний центр зайнятості,
м. Прилуки, вул..Вокзальна,46
ДО ВІДПОВІДАЧА: Прилуцького споживчого товариства м. Прилуки, вул..Вокзальна,50
Про стягнення 496,58 грн.
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення з відповідача заборгованості по страхових внесках на державне соціальне страхування на випадок безробіття у сумі 496,58грн.
Від відповідача надійшов відзив на позов №19 від 04.07.06р., в якому відповідач визнав заборгованість перед позивачем в сумі 496,58грн. та зазначив, що сплатити цю суму не має можливості оскільки все майно товариства знаходиться в податковій заставі, накладено арешт на рахунки, на всі активи і пасиви.
Від відповідача надійшло клопотання №21 від 06.07.06р. про розгляд справи без участі його представника. Суд задовольнив клопотання відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача і прокурора та дослідивши надані докази, суд встановив наступне:
Відповідно до ст.8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 2.03.2000р. №1533-111 створено Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг.
Функції виконавчої дирекції Фонду, до обов'язків якої входить обов'язок по збору страхових внесків із страхувальників, покладено на органи державної служби зайнятості згідно ст.12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.
П. 4 ч. 1 ст. 17 КАСУ передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
П. 7 ч. 1 ст. 3 КАСУ визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п.3 ст.17 зазначеного закону роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. За несвоєчасну чи не в повному обсязі сплату страхових внесків роботодавці несуть відповідальність передбачену ст.38 цього ж закону, крім того, строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на випадок безробіття.
Відповідно до поданої розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України за 1 квартал 2006р відповідачем визначено заборгованість по сплаті страхових внесків на випадок безробіття в сумі 1354,07 грн.
У відповідності зі ст.35 Господарського процесуального кодексу України, факти, встановлені рішенням господарського суду під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони. Так, рішенням господарського суду Чернігівської області від 28.10.04р. у справі №17/174 з Прилуцького споживчого товариства стягнуто на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 857,49грн. страхових внесків.
Позивач враховуючи, що за вищевказаним рішенням з відповідача стягнуто на користь Фонду заборгованість по страховим внескам в сумі 857,49 грн., просить суд стягнути з відповідача решту заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 496,49грн.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На момент розгляду справи відповідач доказів оплати страхових внесків суду не надав.
Оскільки відповідач в порушення Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” своєчасно і в повній сумі страхові внески на випадок безробіття не сплатив, позовні вимоги прокурора та позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.8,12,17,19,35,38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, ст.ст. 94,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Прилуцького споживчого товариства (м. Прилуки, вул.Вокзальна,50, р/р 260033000124 в Ощадбанку м. Прилуки код 01776903) на користь Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття, представницький орган - Прилуцький міськрайонний центр зайнятості (м. Прилуки, вул.Вокзальна,46, р/р 37176971900006 банк УДК в Чернігівській області, МФО 853592, код 14241641) 496 грн.58 коп. заборгованості по страхових внесках.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В.Федоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 70287 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні