Справа № 278/2777/17
УХВАЛА
14 листопада 2017 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Дубовік О. М., розглянувши клопотання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Юнайтед ОСОБА_2» , яке знаходиться на території Російської Федерації, про визнання та виконання рішення Арбітражного суду м. Москви у справі № А40-46961/16-60-414 від 28 лютого 2017 року, -
ВСТАНОВИВ:
10 листопада 2017 року до Житомирського районного суду Житомирської області надійшли матеріали вищезазначеного клопотання.
Дослідивши матеріали даного клопотання суд дійшов такого.
Відповідно до ст. 81 Закону України Про міжнародне приватне право в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.
Статтею 410 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) визначено, що іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, іноземні держави (їх органи та посадові особи) та міжнародні організації (далі - іноземні особи) мають право звертатися до судів України для захисту своїх прав, свобод чи інтересів. Іноземні особи мають процесуальні права та обов'язки нарівні з фізичними і юридичними особами України, за винятками, встановленими Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Процедура визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні регламентована Розділом VIII ЦПК України.
Згідно зі ст. 390 ЦПК України, рішення іноземного суду визнається та виконується в Україні, якщо його визнання та виконання передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності за домовленістю з іноземною державою, рішення суду якої має виконуватися в Україні.
Відповідно до ст. 391 ЦПК України рішення іноземного суду може бути пред'явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред'явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.
Згідно зі ст. 392 ЦПК України питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду за клопотанням стягувача розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходження боржника. Клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником) або, згідно з міжнародною угодою, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, іншою особою (її представником) (ч. 1 ст. 393 ЦПК України).
Зі змісту клопотання вбачається, що боржник ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «ЛИСА» , код юридичної особи 32683728, знаходиться за адресою: вул. Київська, 79, м. Житомир.
Таким чином, вказане клопотання подане з порушенням правил підсудності, оскільки місто Житомир територіально не підсудне Житомирському районному суду Житомирської області.
Пунктом 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України визначено, що заява повертається у випадку, коли справа не підсудна цьому суду.
З огляду на наведене, зважаючи на п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України, суд дійшов висновку, що клопотання ТОВ «Юнайтед ОСОБА_2» слід повернути особі, яка його подала.
Керуючись ст. 121, 390-392 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Юнайтед ОСОБА_2» про визнання та виконання рішення іноземного суду повернути особі, яка його подала.
Роз'яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Житомирський районний суд Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О. М. Дубовік
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2017 |
Оприлюднено | 17.11.2017 |
Номер документу | 70293549 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Дубовік О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні