ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/64232/17-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2017 року Слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Цокол Л.І., при секретарі Стороженко С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого Генеральної прокуратури України Маркова О.О. про надання тимчасового доступу до речей та документів та їх вилучення,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий Генеральної прокуратури України Марков О.О. звернувся до суду за погодженням з прокурора у кримінальному провадженні Гарумова В. з клопотанням і просить надати тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення застрахованих осіб із виказанням повних анкетних даних осіб, які у зазначений період часу були працевлаштовані на ТОВ "НЕРЕЙІНТЕРТРАНС" (ідентифікаційний код 34852077), володільцем і зберігачем яких є Пенсійний фонд України.

Клопотання підтримано слідчим Марковим О.О. під час його розгляду та обґрунтовано тим, що Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000002613 від 10.08.2017 за фактом зловживання своїм службовим становищем посадовими особами управління містобудування і архітектури Миколаївської міської ради, членами містобудівної комісії Миколаївської міської ради, а також окремими депутатами Миколаївської міської ради, які із корисливих мотивів, всупереч вимогам чинного законодавства, відповідно до якого розпорядження землями державної власності здійснюється виключно Кабінетом міністрів України та місцевими державними адміністраціями, за попередньою змовою із службовими особами ТОВ "НЕРЕЙІНТЕРТРАНС" , підготували та прийняли необхідні дозвільні документи на передачу вказаній юридичній особі в оренду земельну ділянку площею 1 500 000 метрів квадратних, розташовану за адресою: м. Миколаїв, проспект Корабелів, 2-Б, оціночною вартістю більше 80 млн.грн., що спричинило настання державним інтересам тяжких наслідків, за ознаками кримінального правопорушення ч. 2 ст. 364 КК України.

В свою чергу інформація Пенсійного фонду України щодо відрахування (сплати страхових внесків) на обов'язкове державне пенсійне забезпечення, які у період з 01.01.2012 по 31.12.2016 були проведені ТОВ "НЕРЕЙІНТЕРТРАНС" (ідентифікаційний код 34852077), є процесуальними джерелами доказів у цьому кримінальному провадженні, які можливо здобути лише за умови отримання ухвали слідчого судді на тимчасовий доступ до них. Отримана інформація буде використана під час досудового розслідування кримінального провадження №42017000000002613, а саме: при призначенні судових експертиз, допитів свідків, підозрюваних та потерпілих, а також при проведенні інших слідчих дій, в яких виникне необхідність

Вислухавши слідчого, представника ПФУ, слід зазначити наступне.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком визначених ст. 161 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються:1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ст. 91 КПК України У кримінальному провадженні підлягають доказуванню:1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення);2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення;3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат;4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом'якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження;5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання. Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Обгрунтовуючи вказане клопотання слідчий вказує на те, що в ходу досудового розслідування виникла необхідність у з'ясуванні усіх обставин, пов'язаних із відрахуванням (сплати страхових внесків) на обов'язкове державне пенсійне страхування, які у період з 01.01.2012 по 31.12.2016 були проведені вказаним товариством.

При цьому враховуючи фабулу кримінального правопорушення, та його попередню кваліфікацію, слід визнати вказане посилання слідчого безпідставним, оскільки вказані обставини не підлягають встановленню відповідно до ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні , що розслідується. В той же час слідчим не наведено достатнього обгрунтування в тій частині, що вказана інформація може бути використана іншим чином для потреб досудового розслідування.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166, 309 КПК України слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

клопотання слідчого Генеральної прокуратури України Маркова О.О. про надання тимчасового доступу до речей та документів та їх вилучення, залишити без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Л.І.Цоколт

Дата ухвалення рішення 13.11.2017
Зареєстровано 19.11.2017
Оприлюднено 19.11.2017

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону