Ухвала
від 17.11.2017 по справі 577/4789/17
КОНОТОПСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 577/4789/17

Провадження № 2/577/1768/17

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"17" листопада 2017 р.

Суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області Галян С.В.

розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Конотопського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді про визнання незаконними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності,-

ВСТАНОВИВ :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання незаконними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Однак, позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, передбачених ст. 119 ЦПК України та в порушення ЗУ "Про судовий збір " від 08.07.2011 року № 3674 - VI, а саме:

Відповідно п.1 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Підпунктами 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , визначено, що за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Але всупереч ч.5 ст. 119 ЦПК України позивачкою до позовної заяви не додані документи, що підтверджують сплату нею судового збору, або не надано документів, що підтверджують пільги по його сплаті.

Також, позовна заява ОСОБА_1 містить дві вимоги немайнового характеру (визнання незаконними та скасування двох наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності).

Частиною 1 ст. 4 вищевказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.п. 10, 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17.10.2014 № 10, подані до суду позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об єктом справляння судового збору. У випадках подання позовної заяви одним чи кількома позивачами (співпозивачами) до одного або кількох відповідачів судовий збір обчислюється із загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно до заявлених кожним із них вимог окремим платіжним документом. Якщо до суду звертаються кілька позивачів із вимогою немайнового характеру до одного або кількох відповідачів, коли ціна позову відсутня і частину кожного з позивачів у такій ціні визначити неможливо, а предмет позову за вимогами кількох позивачів є одним і тим самим, можлива сплата судового збору одним чи кількома з них у розмірі, передбаченому підп. 2 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI. Якщо в позовній заяві об єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою).

Судовий збір за позовними вимогами фізичної особи немайнового характеру становить 640 грн.

Таким чином ОСОБА_1 при зверненні до суду мав бути сплачений судовий збір за двома позовними вимогами немайнового характеру - в розмірі 1280 грн.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п яти днів з дня отримання позивачем ухвали. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України, то заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст. 119-121 ЦПК України суд

УХВАЛИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Конотопського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді про визнання незаконними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності залишити без руху, запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання ухвали усунути ці недоліки, про що повідомити її і пояснити, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною.

Ухвала не оскаржується.

СуддяОСОБА_2

СудКонотопський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення17.11.2017
Оприлюднено20.11.2017
Номер документу70329636
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —577/4789/17

Рішення від 29.01.2018

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Галян С. В.

Рішення від 27.12.2017

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Галян С. В.

Ухвала від 04.12.2017

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Галян С. В.

Ухвала від 24.11.2017

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Галян С. В.

Ухвала від 17.11.2017

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Галян С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні