КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

УХВАЛА

Справа № 404/6577/17

Номер провадження 1-кс/404/2291/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2017 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда Завгородній Є.В. при секретарі судового засідання Ткачук Л.О., розглянувши в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання старшого слідчого Кіровоградського РВП КВП ГУНП в Кіровоградській області Голубенко Б.В., про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №12017120170001308 з попередньою правовою кваліфікацією за ч.3 ст.191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий, за погодженням з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури, звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме:

- з ТОВ "ЦЕНТРБУДПРОМ" (код ЄДРПОУ 41219410) по виконанню робіт, зокрема: з поточного ремонту покрівлі ДНЗ Сонечко в с. Покровське, Кіровоградського району; з поточного ремонту підлоги спортзалу Грузьківського НВК І-ІІІ ст.; з поточного ремонту спортзалу Грузьківської ЗОШ; з поточного ремонту підлоги спортзалу Миколаївської ОСОБА_1 ступенів в с. Миколаївка, Кіровоградського району та з капітального ремонту будівлі ОСОБА_1 ступенів по вул. Cтеповій, 8 у с. Калинівка, Кіровоградського району, а саме: рішень (розпоряджень) щодо необхідності та підстав проведення ремонтних робіт у вказаних навчальних закладах у копіях, договорів підряду (субпідряду) з додатковими угодами, додатками і змінами до них; проектно-кошторисної документації; робочих проектів, експертних звітів, дефектних актів, актів виконаних підрядних робіт ф. КБ-2, ресурсні відомості, довідок про вартість виконаних підрядних робіт ф. КБ-3; платіжних доручень, виписки банку; договорів на виконання авторського та технічного нагляду; накладних, рахунків, довіреностей, угод, сертифікатів якості, платіжних документів щодо придбання підрядником будматеріалів за період з 21.03.2016 року по 01.11.2017 року;

- з ПП ОСОБА_2Б. (код ЄДРПОУ 33372780) по виконанню робіт, зокрема: з поточного ремонту підвальних приміщень ДНЗ Сонечко в с. Покровське, Кіровоградського району; з поточного ремонту відмощення, ганків, сходів ДНЗ Сонечко в с. Покровське, Кіровоградського району; з поточного ремонту огорожі Первозванівської ЗОШ в с. Первозванівка, Кіровоградського району та з поточного ремонту електрики та вентиляції харчоблоку Червоноярського НВК І-ІІІ ступенів за адресою: Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Червоний Яр; з капітального ремонту (утеплення фасаду) в Могутненському навчально-виховальному комплексі за адресою: с. Могутнє, вул. Шкільна, 2, а саме: рішень (розпоряджень) щодо необхідності та підстав проведення ремонтних робіт у вказаних навчальних закладах у копіях, договорів підряду (субпідряду) з додатковими угодами, додатками і змінами до них; проектно-кошторисної документації; робочих проектів, експертних звітів, дефектних актів, актів виконаних підрядних робіт ф. КБ-2, ресурсні відомості, довідок про вартість виконаних підрядних робіт ф. КБ-3; платіжних доручень, виписки банку; договорів на виконання авторського та технічного нагляду; накладних, рахунків, довіреностей, угод, сертифікатів якості, платіжних документів щодо придбання підрядником будматеріалів за період з 05.12.2016 року по 01.11.2017 року;

- з ТОВ "ТРЕЙДІНГУКРТРАСТ" (код ЄДРПОУ 41213952) по придбанню товару (утеплювач матеріал Теплорол 4000*1000*100), а саме: договори з додатками, специфікаціями, змінами, додатками та доповненнями, прибуткові (видаткові) накладні, акти прийому-передачі, довіреності, податкові накладні, рахунки-фактури, платіжні доручення, банківські виписки, товарно-транспортні накладні та сертифікатів якості на придбаний товар за період з 08.06.2017 року по 01.11.2017 року,

які перебувають у відділі освіти, молоді та спорту Кіровоградської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 02144051), фактична адреса: м. Кропивницький, вул. Дарвіна, 25, юридична адреса: Кіровоградський район, с. Созонівка, вул. Академічна, 1.

В обґрунтування клопотання слідчий послався на те, що вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі і документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні щодо повноти виконання поточного та капітального ремонту навчальних закладів Кіровоградського району, Кіровоградської області необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у відділі освіти, молоді та спорту Кіровоградської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 02144051) з можливістю вилучення їх оригіналів по взаємовідносинам з суб'єктами господарювання, зокрема: з ТОВ "ЦЕНТРБУДПРОМ" (код ЄДРПОУ 41219410), з ПП ОСОБА_2Б. (код ЄДРПОУ 33372780), з ТОВ "ТРЕЙДІНГУКРТРАСТ" (код ЄДРПОУ 41213952).

На підставі ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без участі особи, у володінні якої знаходиться інформація.

Згідно норми ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши клопотання, додані до нього документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, вважаю клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження крім обставин, передбачених ч.5 ст.163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України та дає достатні підстави вважати про здійснення слідчим досудового розслідування раніше зазначеного кримінального правопорушення. Однак вимога слідчого про вилучення оригіналів документів не є обґрунтованою, оскільки у вилученні оригіналів документів не має необхідності, так як відсутні ризики зміни, пошкодження чи знищення документів. Також, слідчий вказує на необхідність вилучення оригіналів документів з метою проведення ряду експертиз, тоді як експертиза у кримінальному провадженні навіть не призначена. В зв'язку з чим, зняття копій з відповідних документів та можливість особисто оглянути оригінали документів на даний час повністю забезпечить мету, яка поставлена слідчим на даному етапі досудового розслідування.

З огляду на обставини, встановлені при розгляді клопотання, враховуючи доводи слідчого, вважаю, що відсутність у матеріалах кримінального провадження вищезазначеної інформації та документів унеможливить проведення слідчих дій, а відтак не забезпечить завдань кримінального провадження, щодо повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити частково.

Надати старшому слідчому Кіровоградського РВП КВП ГУНП в Кіровоградській області Голубенко Б.В. тимчасовий доступ до документів по взаємовідносинам з суб'єктами господарювання, а саме:

- з ТОВ "ЦЕНТРБУДПРОМ" (код ЄДРПОУ 41219410) по виконанню робіт, зокрема: з поточного ремонту підлоги спортзалу Миколаївської ОСОБА_1 ступенів в с. Миколаївка, Кіровоградського району та з капітального ремонту будівлі ОСОБА_1 ступенів по вул. Cтеповій, 8 у с. Калинівка, Кіровоградського району, а саме: рішень (розпоряджень) щодо необхідності та підстав проведення ремонтних робіт у вказаних навчальних закладах у копіях, договорів підряду (субпідряду) з додатковими угодами, додатками і змінами до них; проектно-кошторисної документації; робочих проектів, експертних звітів, дефектних актів, актів виконаних підрядних робіт ф. КБ-2, ресурсні відомості, довідок про вартість виконаних підрядних робіт ф. КБ-3; платіжних доручень, виписки банку; договорів на виконання авторського та технічного нагляду; накладних, рахунків, довіреностей, угод, сертифікатів якості, платіжних документів щодо придбання підрядником будматеріалів за період з 21.03.2016 року по 01.11.2017 року;

- з ПП ОСОБА_2Б. (код ЄДРПОУ 33372780) по виконанню робіт, зокрема: з поточного ремонту огорожі Первозванівської ЗОШ в с. Первозванівка, Кіровоградського району та з поточного ремонту електрики та вентиляції харчоблоку Червоноярського НВК І-ІІІ ступенів за адресою: Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Червоний Яр; з капітального ремонту (утеплення фасаду) в Могутненському навчально-виховальному комплексі за адресою: с. Могутнє, вул. Шкільна, 2, а саме: рішень (розпоряджень) щодо необхідності та підстав проведення ремонтних робіт у вказаних навчальних закладах у копіях, договорів підряду (субпідряду) з додатковими угодами, додатками і змінами до них; проектно-кошторисної документації; робочих проектів, експертних звітів, дефектних актів, актів виконаних підрядних робіт ф. КБ-2, ресурсні відомості, довідок про вартість виконаних підрядних робіт ф. КБ-3; платіжних доручень, виписки банку; договорів на виконання авторського та технічного нагляду; накладних, рахунків, довіреностей, угод, сертифікатів якості, платіжних документів щодо придбання підрядником будматеріалів за період з 05.12.2016 року по 01.11.2017 року;

- з ТОВ "ТРЕЙДІНГУКРТРАСТ" (код ЄДРПОУ 41213952) по придбанню товару (утеплювач матеріал Теплорол 4000*1000*100), а саме: договори з додатками, специфікаціями, змінами, додатками та доповненнями, прибуткові (видаткові) накладні, акти прийому-передачі, довіреності, податкові накладні, рахунки-фактури, платіжні доручення, банківські виписки, товарно-транспортні накладні та сертифікатів якості на придбаний товар за період з 08.06.2017 року по 01.11.2017 року, яке перебуває у відділі освіти, молоді та спорту Кіровоградської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 02144051), фактична адреса: м. Кропивницький, вул. Дарвіна, 25, юридична адреса: Кіровоградський район, с. Созонівка, вул. Академічна, 1, з можливістю ознайомитись з ними, зробити їх копії.

В задоволенні клопотання про вилучення оригіналів документів - відмовити.

Встановити строк дії цієї ухвали до 10.12.2017 року включно.

Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є підставою для застосування положень ст. 166 КПК України, - проведення обшуку (примусове вилучення).

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда Є. В. Завгородній

Дата ухвалення рішення 10.11.2017
Зареєстровано 21.11.2017
Оприлюднено 21.11.2017

Судовий реєстр по справі 404/6577/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 10.05.2019 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 10.05.2019 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 10.05.2019 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 06.03.2019 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 08.02.2019 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 08.02.2019 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 01.06.2018 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 17.04.2018 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 10.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 10.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 10.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 10.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 02.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 02.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 02.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 02.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 02.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 02.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону