Постанова
від 22.03.2007 по справі 3017-2007
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

3017-2007

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.03.2007Справа №2-31/3017-2007

10 годин 35 хвилин

Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі

судді Привалової А.В.

при секретарі судового засідання Гамаюнової В.С.

за участю представників сторін:

від позивача – Букініч О.Є. головн. спеціаліст юрисконсульт юридичного відділу дов. №5 від 07.08.06р. у справі.

від відповідача – не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом – Управління пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК (97000, АРК, смт.Красногвардійське, вул. Радянська, буд. 11)

до відповідача – Приватного підприємства „Виробничо-комерційна фірма „Южная заря” (97012, АРК, Красногвардійський район, с. Петрівка, 30, кв. 12)

про стягнення 1190,00грн.

                                                     ВСТАНОВИВ:       

            Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК звернулось до господарського суду АРК з позовом до Приватного підприємства „Виробничо-комерційна фірма „Южная заря” про стягнення заборгованості у сумі 1190,00грн.

          Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі вимог №Ю-347с від 23.10.06р. на суму 850,00грн., №Ю-429с від 23.10.06р. на суму 340,00грн. відповідач повинен був сплатити заборгованість у встановлені законом строки, але таку сплату не здійснив, тому сума боргу повинна бути стягнута у судовому порядку.

    Представник позивача у судовому засіданні надав клопотання про розгляд справи за правилами КАС України.  

З 01.09.2005р. набрав чинність Кодекс адміністративного судочинства України (далі КАСУ). Відповідно до п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень КАСУ до початку  діяльності окружного адміністративного суду, адміністративні справи, подвідомчі  господарьским судам відповідно  до ГПК України 1991 р., вирішуються відповідним господарським судом з правилами КАСУ. При цьому підсудність таких справ визначається ГПК України.

Згідно зі ст. 3 КАСУ справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

   Відповідно до Указу Президента України „Про положення про Пенсійний фонд України” Управління Пенсійного фонду України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною  системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір,  акумуляцію та облік страхових внесків,  призначає пенсії та готує  документи для їх виплати,  забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та  виплату  пенсій,  допомоги  на  поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України,  здійснює контроль  за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.

    За таких обставин, беручи до уваги, що позивачем по справі є центральний орган виконавчої влади, який  у правовідносинах з суб'єктами підприємницької діяльності відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»  реалізує владні управлінські функції, суд, керуючись  п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень КАСУ, вважає  можливим клопотання позивача задовольнити, продовжити розгляд справи за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

    Відповідач у судові засідання 06.03.07р. та 22.03.07р. не з'явився, про день і час слухання справи повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією. Про причини неявки у судове засідання відповідач не повідомив.

    Суд вважає, що  матеріалів справи  достатньо  для  розгляду справи по суті.

          Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши представника позивача, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приватне підприємство „Виробничо-комерційна фірма „Южная заря” зареєстровано як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного Фонду України в Красногвардійському районі АРК, реєстраційний номер – 19020325.

    Станом на 28.12.06р. за відповідачем склалась заборгованість по фінансовим санкціям перед управлінням Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК у сумі 1190,00грн.            

    Сума заборгованості підтверджена рішеннями про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в строки, передбачені законодавством, №347 від 27.09.2006р. в сумі 850,00грн і №429 від 13.10.2006р. в сумі 340,00грн., яки винесені позивачем відповідно до вимог ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а також вимогами про сплату боргу зі штрафних санкцій №Ю – 347с від 23.10.06р., №Ю – 429с від 23.10.06р.          

          Як свідчать матеріали справи зазначені рішення відповідачем отримані, не оскаржені у встановленому законом порядку, але й  добровільно суми фінансових санкцій не  сплачені.          

Статтею 67 Конституції України передбачено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку та розміру встановленому законом.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначаються Законом №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності  з 01.01.2004 року.

Згідно з пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону №1058 страхувальник - платник страхових внесків зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування незалежно від фінансового стану платника внесків (частина 12 статті 20 Закону №1058).

Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків до пенсійного Фонду України, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначає Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Фонду від 19.12.2003р. №21-1 та зареєстрована у Мін'юсті України 16.01.04р. за №64/8663.

          Пунктом  11 вказаної Інструкції встановлено порядок обліку та звітності платників внесків до Фонду. Згідно з п.11.11 Інструкції платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків в якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за встановленою формою і подають до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

          Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням і поступленням страхових внесків, інших платежів здійснюють органи Пенсійного фонду України  відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з підпунктом 5 пункту 9 статті 106 вказаного Закону за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фону накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, яки були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення – у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до пункту 13 статті 106 Закону  №1058 посадови особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення про накладення штрафів, яки протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику. Суми штрафів, передбачені цим Законом підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.

Таки рішення (а.с.7,9) були направлени відповідачу і отримано ним, що підтверджується матеріалами справи.  Однак, станом на день розгляду справи заборгованість у сумі 1190,00грн. відповідач не сплатив, рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржив, узгодив суму боргу.

Пунктом 14 ст.106 Закону №1058 встановлено, що рішення органу ПФУ про накладення штрафу є виконавчим документом і в разі його не оскарження страхувальником передається до виконання державної виконавчої службі. Суми фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати  страхових внесків.   

 Статтею 106 Закону  №1058 передбачено право територіального управління ПФУ на звернення до господарського суду з позовом про стягнення суми заборгованості. При цьому строк давності по стягненню недоїмки, пені та штрафів не застосовується (п.15 ст.106 Закону №1058).

При таких обставинах позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

    Постанова складена у повному обсязі і підписана 27.03.2007року.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд,

                                                    П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити у повному обсязі.

    2. Стягнути з Приватного підприємства „Виробничо-комерційна фірма „Южная заря” (97012, АРК, Красногвардійський район, с. Петрівка, 30, кв. 12, р/р№260076911 КРД АППБ „Аваль”, ОКПО 24864136) на користь Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК (97000, смт.Красногвардійське, вул. Радянська, буд. 11, КРУ ВАТ „Державний ощадний банк України”, р/р25604010045901, МФО 324805, ОКПО 22300381) заборгованість у сумі 1190,00грн.

Виконавчий документ видати у встановленому ст.258 КАС України порядку після набрання постановою законної сили.

               Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України у Севастопольський апеляційний господарський суд.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

     

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Привалова А.В.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення22.03.2007
Оприлюднено20.08.2007
Номер документу703568
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3017-2007

Постанова від 22.03.2007

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Привалова А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні