печерський районний суд міста києва
Справа № 757/59032/17-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2017 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях, де здійснює діяльність ОСОБА_5 які на праві власності зареєстровані за державою в особі державного підприємства «Ресурспостач» (код ЄДРПОУ 34002592) та Державної організації комбінат «Прогрес» (код ЄДРПОУ 14373207).
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що Київською місцевою прокуратурою №6 в порядку ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні № 42015000000000031 за фактом фіктивного підприємництва та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом за ознаками кримінальних правопорушень, ч. 2 ст. 209 , ч.2 ст. 205 КК України.
В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження було встановлено, що з метою прикриття незаконної діяльності, пов`язаної з наданням послуг по мінімізації податкових зобов`язань та конвертуванням грошових коштів, невстановленими особами створено та придбано ряд суб`єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності».
Означені підприємства задіяні в схемі «конвертації» грошових коштів і здійснювали формальне перерахування грошових коштів без мети реального настання правових наслідків і відсутності фактичних дій, спрямованих на виконання зобов`язань, тобто зазначені підприємства декларували невідповідні дані по своїх фінансово-господарських відносин у податковій звітності. Зазначеними підприємствами управляли пов`язані особи, які проводили фінансові операції з метою приховування незаконної діяльності.
Реквізити та завідомо підроблені документи, виконані від імені встановлених фіктивних СПД, надавалися організаторами злочинної діяльності діючим підприємствам Київської та інших областей для використання їх в незаконних схемах безтоварних операцій для ухилення від сплати податків шляхом безпідставного завищення податкового кредиту з ПДВ та завищення валових витрат, а також для приховування привласнення та розтрати чужого майна з подальшою легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.
Також, в ході досудового слідства за матеріалами СБ України встановлено, що організованою групою осіб за сприяння службових осіб ГУ ДФС України у Львівській області (встановлюються) запроваджено протиправну схему зовнішньоекономічної діяльності за допомогою суб`єктів господарювання з ознаками фіктивного підприємництва (далі - ФСПД), пов`язану із здійсненням незаконних валютних операцій з перерахування грошових коштів за кордон та їх переведення у готівку, що призводить до ненадходження обов`язкових платежів до бюджету держави в особливо великих розмірах, сприяє значній «тінізації» національної економіки, отримання надприбутків, які використовуються для підтримання корупційних зв`язків в органах державної влади та задоволення власних потреб.
Механізм протиправної діяльності полягає у наступному. Через підконтрольні компанії-нерезиденти організаторами схеми здійснюється придбання товару (парфумерія та косметика, а також окремі комплектуючі до них для виготовлення контрафактної продукції), реципієнтами якого виступають суб`єкти господарювання в м. Перемишль Республіки Польща. Товар перетинає пункти пропуску через польський державний кордон на підставі експортних митних декларацій, покупцями товару за якими виступають підконтрольні українські ФСПД, та доставляється до м. Львова через митний пост «Шегині» Львівської області без сплати податкових платежів (розмір неправомірної вигоди для службових осіб Львівської митниці складає 650- 1 тис. дол. США за 1 куб. м. товару).
Для надання вигляду законності походження товару (документальне оформлення придбання товару на території України) учасниками протиправної схеми виготовляються податкові накладні від імені підконтрольних ФСПД. У подальшому, товар транспортується до м. Києва, де реалізується за готівкові кошти без належного відображення в бухгалтерській та податковій звітностях, а також нелегально експортується до м. Москва Російської Федерації .
Готівкові кошти, отримані від реалізації товару, в тому числі в м. Москва передаються клієнтам (покупцям готівки) після перерахування ними безготівкових коштів на рахунки підконтрольних компаній-нерезидентів з вирахуванням комісійної винагороди у розмірі 1-2 відсотки. В цілому місячний оборот таких операцій складає близько 100 млн. грн.
Вказана протиправна діяльність дозволяє організаторам схеми уникати податкові навантаження, акумулювати «тіньові» надприбутки на рахунках вищевказаних компаній-нерезидентів, що призводить до ненадходження обов`язкових платежів до бюджету держави у вигляді митних платежів, податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства.
В ході проведення заходів встановлено близько 20 осіб із числа постійних клієнтів, що систематично користуються протиправними послугами з обготівкування грошових коштів, зокрема ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ТОВ «НВФ «Елна», ТОВ «Веда», ТОВ «Валєсса», ПП «Ямар» та ін.
Крім того, серед числа клієнтів (покупців товару) є представник незаконного збройного формування «ДНР».
Аналіз отриманих оперативних матеріалів свідчить, що вищевказані особи свої дії по вчиненню протиправної діяльності конспірують, від оточення приховують, спілкуються із застосуванням умовностей (для найменування клієнтів, продукції та постачальників товару застосовують умовні назви «Брусника», «Махмуд», «Асоль», «Ара», «Карло» тощо), а також за вказівки ОСОБА_5 для обговорення робочих питань використовують виключно програмне забезпечення «Skype».
Встановлено, що фінансово-господарська документація, чорнові записи, печатки підприємств з ознаками фіктивного підприємництва, комп`ютерна техніка, готівкові кошти, отримані злочинним шляхом та інші предмети, що мають значення для доказування у кримінальному провадженні, можуть зберігатись за наступними адресами м. Київ, вул. Пестеля, буд. 4 складські приміщення, орендовані у Державної організації комбінат «Прогрес» Державного агентства резерву України (код ЄДРПОУ 14373207).
У теперішній час з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення та майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, виникла необхідність у проведенні обшуку на підставі того, що органу досудового розслідування достовірно відомо про здійснення протиправної діяльності за вказаними адресами.
В судовому засіданні сторона кримінального провадження прокурор Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи та на долучені до матеріалів клопотання документи.
Заслухавши думку слідчого в обґрунтування заявленого клопотання, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, приходжу до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку в приміщеннях, де фактично здійснює діяльність та зберігає продукцію ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 . Власником приміщень згідно даних КП КМБТІ за вказаною адресою є держава в особі державного підприємства «Ресурспостач» (код ЄДРПОУ 34002592) та Державної організації комбінат «Прогрес» (код ЄДРПОУ 14373207).
У відповідності до положень ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Приймаючи до уваги обставини вчинення кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування заявленого клопотання, яке відповідає вимогам ст. 234 КПК України, приходжу до висновку про наявність правових підстав для проведення обшуку в приміщеннях, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення відомостей про вчинення кримінального правопорушення, фактичні дані яких можуть мати доказове значення в кримінальному провадженні.
За таких обставин, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити частково.
Надати дозвіл прокурорам, що здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні на проведення обшуку в приміщеннях, де фактично здійснює діяльність та зберігає продукцію ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення документів ПП «Бренд Парфюмз», ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 , ФОП ОСОБА_13 , ТОВ «НВФ «Елна», ТОВ «Веда», ТОВ «Валєсса», ПП «Ямар», компаній-нерезидентів «Brend Parfumes», «Perfume Price», «Perfume Centre», та ряду «фіктивних» СГД, а саме: договори, специфікації до них, податкові накладні, накладні, рахунки - фактури, платіжні доручення, векселі, акти прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей, листи, доручення, акти виконаних робіт, акти взаємозвірки, реєстри виданих та отриманих податкових накладних, товарно - транспортні накладні, сертифікати якості та інші документи, що підтверджують фінансово-господарську діяльність зазначених суб`єктів господарської діяльності, які свідчать про протиправну діяльність з боку вказаних осіб, документів про реалізацію отриманої продукції за готівку та наміри в ухиленні від сплати податків, вільні зразки підписів та почерку, необлікованих та незаконно ввезених товаро-матеріальних цінностей, комп`ютерну техніку, на якій виготовлялись вказана документація, можливу переписку із особами задіяними у схемі ухилення від сплати податків, переписку із службовими особами інших причетних до вчинення правопорушення осіб, незаконно здобутих грошових коштів, чорнові записи, які використовувались у ході злочинної діяльності, електронні ключі доступу до системи клієнт-банк та подання електронної звітності в електронній формі, податкову звітність на паперових носіях вищеперерахованих та інших «фіктивних» суб`єктів підприємницької діяльност, печатки, штампи, кліше, факсиміле підпису, чорнові записи, установчі та реєстраційні документи, договори оренди, банківські картки, договори про банківське обслуговування, довіреності на отримання готівкових коштів в установах банків, документи, що посвідчують осіб, які брали участь у реєстрації суб`єктів господарювання, бланки з відбитками печаток та інші фінансово-господарські документи, які використовувались за для вчинених вказаних кримінальних правопорушень.
В іншій частині клопотання відмовити
Визначити строк дії ухвали тривалістю 30 днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках Примірник 1 - в матеріали кримінального провадження №757/59032/17-к
Примірник 2 та завірена копія ухвали видана прокурору ОСОБА_3
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 70367836 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Карабань В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні