МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2017 року Справа № 814/2144/17
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Устинов І.А. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомЦентрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Миколаєва Миколаївської області, пр. Богоявленський, 55-Е, м. Миколаїв, 54018
доМіжрегіонального центру "Амарант", вул. Кіровоградська, 23, м. Миколаїв, 54046 про стягнення заборгованості в сумі 101,42 грн., ВСТАНОВИВ:
Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до Міжрегіонального центру "Амарант" (далі - відповідач), про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам наукових установ та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів в сумі 101,42 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що Центральним об'єднаним управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області виплачується пенсія колишньому працівнику Міжрегіонального центру "Амарант", що призначена відповідно до Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність . Але відповідач, в порушення норм чинного законодавства щодо строків сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсій не відшкодував, що й стало підставою для звернення позивача до суду.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Копія ухвали про відкриття провадження у справі, яку суд направив на адресу відповідача, повернулась до суду без вручення адресату з відміткою поштової установи "За закінченням терміну зберігання". Частиною 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі повернення поштового відправлення з повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд дослідив матеріали і обставини справи та встановив наступне.
Відповідач є юридичною особою та відповідно до ст.4, 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 08.07.2010 р. №2464-ІV (далі-Закон № 2464-IV) є страхувальником та платником страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Колишній працівник відповідача ОСОБА_1 отримує наукову пенсію згідно Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" в Центральному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області.
Пенсійне забезпечення та соціальний захист наукового працівника регламентовано Законом Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , Законом Про пенсійне забезпечення , Законом Про наукову і науково-технічну діяльність , підзаконними нормативно-правовими актами: Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІП-ІУ рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року, Переліком та порядком подання документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , затвердженим постановою Пенсійного фонду України № 10-3 від 06.04.2011року.
Статтею 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" визначено загальний порядок реалізації науковими працівниками права на пенсійне забезпечення та соціальний захист.
Згідно ч. 2 ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці вносять до Пенсійного фонду України плату, що покриває витрати на виплату підвищеного розміру пенсії та доставку пенсії. Сплата даних коштів Пенсійного фонду проводиться до 25 числа кожного місяця.
Відповідно до п. 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29.11.2004 року № 998/6189 (далі - Інструкція № 21-1) витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються ними відповідно стажу роботи.
Відповідно до п. 6.10 Інструкції № 21-1 відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, здійснюється підприємством на рахунок органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації даного підприємства.
Лист з розрахункам про відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій був надісланий позивачем та отриманий відповідачем.
Заборгованість відповідача по несплаті сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.07.2017 року по 30.08.2017 року складає 101,42 грн., що підтверджується наданим позивачем розгорнутим розрахунком фактичних витрат.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст.ст.70 та 71 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.
Враховуючи, що відповідач по суті заявлених вимог заперечень суду не надав, позовні вимоги є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 128, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області задовольнити в повному обсязі.
2.Стягнути з Міжрегіонального центру "Амарант" (вул. Кіровоградська, 23, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 13842634) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до відповідно до Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність , і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів в сумі 101,42 грн. (сто одна гривня 42 коп.) на користь Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області (пр. Богоявленський, 55-Е, м. Миколаїв, 54018, код ЄДРПОУ 41250753).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя І. А. Устинов
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2017 |
Оприлюднено | 22.11.2017 |
Номер документу | 70378078 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Устинов І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні