Рішення
від 21.11.2017 по справі 904/8884/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

16.11.2017 Справа № 904/8884/17

За позовом Комунального підприємства "КРИВБАСВОДОКАНАЛ", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

до Приватного підприємства "РІВ", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

про стягнення заборгованості за договором про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення в розмірі 58 530,99 грн.

Суддя Бєлік В.Г.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 49 від 26.06.2017, представник;

від відповідача: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Комунальне підприємство "КРИВБАСВОДОКАНАЛ" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Приватного підприємства "РІВ" про стягнення 58 530,99 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення № 435 від 01.07.2011 в частині повної та своєчасної сплати за надані послуги.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 10.10.2017 порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 26.10.2017р. об 11:15год.

25.10.2017 від відповідача факсимільним засобом зв'язку надійшло до канцелярії суду клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з перебуванням директора на лікарняному.

Ухвалою суду від 26.10.2017 розгляд справи відкладено до 16.11.2017. о 11:00 год.

Відповідач відзив на позов не надав, явку повноважного представника в судове засідання, призначене для розгляду справи, не забезпечив, про дату, час і місце проведення судового засідання відповідач повідомлений належним чином за його місцезнаходженням.

Відповідно до п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (п. 3.9.2 постанови).

Суд вважає за можливе розглянути дану справу по суті за наявними в ній матеріалами відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ч.2 ст. 85 ГПК України.

У судовому засіданні 16.11.2017 оголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Між Комунальним підприємством "КРИВБАСВОДОКАНАЛ" (далі - позивач, виробник) та Приватним підприємством "РІВ" (далі - відповідач, споживач) був укладений договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення № 435 від 01.07.2011 (далі - договір).

Відповідно до пункту 1.1. договору "Кривбасводоканал" зобов'язується забезпечити споживача питною водою виробником якої є ДПП "Кривбаспромводопостачання" та прийняти від нього стічні води (на підставі "Правил.....2202 від 29.09.2004р.), а споживач зобов'язується прийняти та оплатити питну воду за встановленими тарифами згідно наданої заявки орієнтовано в обсязі 189 м 3 /рік, а також стічні води в обсязі 189 м 3 /рік.

Пунктом 2.1. Правил від 27.06.2008р. № 190 "Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги".

Статтею 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання " встановлено, що послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з: підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням; підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення; об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів; власниками будинків, що перебувають у приватній власності. Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті. Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до ч.1 п. 3. ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Згідно п. 1.5. договору вода подається споживачу при наявності і водовимірювальних приладів, встановлених за рахунок споживача своїми силами, згідно з технічними умовами кривбасводоканалу.

На виконання вимог п. 3.1 Правил користування системами центрального комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» , затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.0б.2008р. № 190 (а.с.20), розрахунки за спожиту питну воду здійснюються на основі показів засобів обліку. Відповідно на об'єкті відповідача, за адресою: м. Кривий Ріг, пр. Миру, об'єми спожитої води фіксуються засобом обліку - водолічильник Sensus № НОМЕР_1, який зафіксовано пунктом 1.6. договору.

Позивач в свою чергу надав відповідачу послуги у квітні 2017, у кількості води 86 м 3 , стоків - 86 м 3 , дощові стоки - 10,32 м 3 . Підтвердженням прийому-передачі послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у квітні 2017 є акт приймання-передачі послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення двосторонньо підписаний та скріплений печатками сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Як визначено у ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Пунктом 3.1. договору встановлено, що розрахунки за надані послуги водопостачання та водовідведення здійснюються споживачем у грошовій формі протягом трьох банківських днів після пред'явлення платіжного доручення, рахунку, або квитанції.

У відповідності до п. 4.2. договору споживач зобов'язаний стежити за схоронністю приладів обліку, пломб і з'єднань водолічильника та письмово погоджувати з виробником виклик представника для зняття пломб і наступного опломбування приладів.

Споживачем самовільно демонтовано засіб обліку Sensus № НОМЕР_1 і пломбу КП КРВК 03679706, які 16.05.2017 ще були зафіксовані актом контрольного зняття показів вузла обліку № 1057.

Згідно даних відповідача, на його об'єкті за адресою: м. Кривий Ріг, пр. Миру, покази водолічильника у квітні 2017 становили 2548 м 3 .

Як вбачається з матеріалів справи уповноваженими представниками позивача 16.05.2017 на об'єкті відповідача було здійснено контрольне зняття показів засобу обліку Sensus № НОМЕР_1, які на момент обстеження становили 7235 м 3 , про що складено відповідний акт № 1057 від 16.05.2017 (а.с. 17).

29.05.2017 уповноваженими представниками "Кривбасводоканал", в присутності представника споживача (директора ОСОБА_2, відповідальної особи згідно п.4.3. договору), здійснено огляд систем водопостачання об'єкту споживача. Виявлено порушення законодавства, п. 5.18 Правил № 190 від 27.06.2008, а саме відсутність засобу обліку Sensus № НОМЕР_1 на водопровідному підключенні Ду 20 мм., про що складено акт, проте представник споживача відмовився його підписувати.

Згідно п. 5.18 Правил № 190 передбачено, що споживач відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування, встановлених представниками територіальних органів Держспоживстандарту та виробником в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, знімати пломби, накладені органами Держспоживстандарту або виробником, має право лише виробник або споживач за дозволом виробника.

У разі самовільних дій (демонтування засобу обліку без погодження з виробником) споживач сплачує витрату води згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил № 190, якими в свою чергу передбачено, що виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 (двадцяти чотирьох) годин на добу.

Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування. Якщо термін початку безоблікового водокористування виявити неможливо, розрахунковий період становить один місяць.

Позивачем виконано розрахунок витрат води за без облікове водокористування (самовільний демонтаж засобу обліку Sensus № НОМЕР_1) за період з 16.05.2017 по 29.05.2017 у обсязі 705 м 3 води та 705 м 3 стоків на суму 7 681,68 грн.

На підставі чого останній у травні 2017 відповідачу виставив рахунок №20807/04/10344к від 24.05.2017 за послуги водопостачання та водовідведення на загальну суму 59 404,99 грн. (а.с. 22).

Матеріалами справи підтверджується отримання відповідачем 07.06.2017 рахунку №20807/04/10344к від 24.05.2017 на загальну суму 59 404,99 грн.

Згідно інформації у зведеній картці по абоненту з особистим рахунком № 10344 відповідач у період з травня 2017 по вересень 2017, частково оплатив заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення (а.с. 23).

Таким чином, сума заборгованості за надані послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення за договором № 435 від 01.07.2011 складає у розмірі 58 530,99 грн.

Зобов'язання споживачів питної води, своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення, регламентовано статтею 22 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» .

Несплата грошових коштів за отримані Відповідачем послуги створює перешкоди для ефективної роботи комунального підприємства, а саме надання послуг по питному водопостачанню населенню, підприємствам, установам та організаціям міста та веде до несвоєчасної сплати податків, послуг за енергоносії та інші послуги, що в свою чергу негативно впливає на фінансове становище Позивача.

Статтею 23 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» та умовами договору передбачено, право підприємства питного водопостачання та централізованого водовідведення (Позивача) здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків та споруд, вимагати термінового усунення витоків з водопровідних мереж та обладнання.

Пунктом 2.1. Правил від 27.06.2008р. № 190 "Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги".

Статтею 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання " встановлено, що послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з: підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням; підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення; об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів; власниками будинків, що перебувають у приватній власності. Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті. Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу витрати пов'язані з розглядом справи при задоволенні позову покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 75, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "РІВ" (50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Карла Маркса, 1, код ЄДРПОУ 30442487) на користь Комунального підприємства "Кривбасводоканал" (50027, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Єсеніна, 6А, код ЄДРПОУ 03341316) 58 530,99 грн. - основної заборгованості та 1 600,00 грн. судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст.84 ГПК України.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 21.11.2017

Суддя ОСОБА_3

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення21.11.2017
Оприлюднено22.11.2017
Номер документу70387957
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/8884/17

Ухвала від 14.06.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 05.06.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Рішення від 21.11.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 26.10.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 10.10.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні