Справа № 583/3154/17
1-кс/583/882/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" листопада 2017 р. м. Охтирка Сумської області
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді слідчого ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
без фіксації розгляду справи технічним комплексом « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розглянувши справу за клопотанням прокурора Охтирської місцевої прокуратури ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017201120000095 від 20.09.2017 року за правовою кваліфікацією ст. 197-1 ч. 1 КК України
про тимчасовий доступ до речей і документів
в с т а н о в и в:
14.11.2017 року до Охтирського міськрайонного суду Сумської області звернувся прокурор з клопотанням.
Клопотання мотивоване тим, що в провадженні СВ Охтирського ВП (м. Охтирка) в Сумській області перебуває кримінальне провадження № 42017201120000095 від 20.09.2017 року за правовою кваліфікацією ст. 197-1 ч. 1 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до акта перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом земельною ділянкою від 02.10.2017 року № 812-ДК/0/92/АП/795/-17, встановлено факт використання на території Олешнянської сільської ради Охтирського району Сумської області земельної ділянки сільськогосподарського призначення, загальною площею 39,2072 га., кадастровий номер 5920386300:01:001:5670, зокрема на площі 2 га. залишився не зібраним урожай сої, на площі 37,2 га. проведено агротехнічні заходи після збирання врожаю сої та здійснено розорювання вказаної земельної ділянки.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником земельної ділянки з кадастровим номером 5920386300:01:001:5670 є ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Посилаючись на викладене, з метою встановлення правомірності підстав використання земельної ділянки на території Олешнянської сільської ради Охтирського району Сумської області, особи яка її використовує, прокурор просив надати йому та групі прокурорів Охтирської місцевої прокуратури у кримінальн6о провадженні у складі прокурорів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , а також слідчому ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 , або за їх дорученням іншій особітимчасовий доступі до документів щодо переліку осіб, яким протягом 2013-2017 років на території Охтирського району Сумської області надані земельні ділянки для ведення фермерського господарства; наказів про надання дозволів на розроблення землевпорядної документації щодо відведення земельних ділянок, втому числі проектів землеустрою; наказів про затвердження землевпорядної документації, зокрема проектів землеустрою та передачі земельних ділянок в оренду чи на іншому речовому праві; витягів з Державного земельного кадастру щодо переданих земельних ділянок; документів про проведення нормативно-грошової оцінки земельних ділянок; цивільно-правових договорів, зокрема договорів оренди, на підставі яких земельні ділянки передані у користування чи на іншому речовому праві; заяв про отримання у власність оренду чи на іншому праві користування земельних ділянок для ведення фермерського господарства та всіх доданих до них документів, в тому числі графічних матеріалі про бажане місце розташування земельної ділянки, обґрунтування розмірів земельної ділянки та інші, з можливістю вилучення копій останніх, що знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , та ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 .
Прокурор в суді підтримав вимоги за клопотанням.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_4 в судове засідання не з`явилися про дату час і місце розгляду клопотання повідомлені належним чином, про причини неявки не повідомили.
Суд, дослідивши доводи за клопотанням, надані до нього докази, виходив з наступного:
Встановлено, що 20.09.2017 року за правовою кваліфікацією ст. 197-1 ч. 1 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017201120000095 внесено повідомлення про те, що в ході вивчення інформації про стан використання земель сільськогосподарського призначення на території Охтирського району Сумської області, встановлено факт використання на території Олешнянської сільської ради Охтирського району Сумської області земельної ділянки загальною площею 39,2072 га. без правовстановлюючих документів.
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником земельної ділянки площею 39,2072 га.,з кадастровим номером 5920386300:01:001:5670 є ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5, 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
За висновком суду внесене прокурором клопотання відповідає означеним вище вимогам закону, матеріали клопотання містять достатні дані про те, що інформація, про тимчасовий доступ до якої просить прокурор, має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не можуть бути встановлені у інший спосіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 159-164, 166 КПК України, суд,-
у х в а л и в:
Клопотання прокурора Охтирської місцевої прокуратури ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017201120000095 від 20.09.2017 року за правовою кваліфікацією ст. 197-1 ч. 1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати групі прокурорів Охтирської місцевої прокуратури, а саме прокурорам: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , а також слідчому СВ Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_10 , або за їх дорученням іншим уповноваженим особам, що здійснюють досудове розслідування покримінальному провадженню № 42017201120000095 від 20.09.2017 року, тимчасовий доступ до інформації та документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій, що знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , та ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: щодо переліку осіб, яким протягом 2013-2017 років на території Охтирського району Сумської області надані земельні ділянки для ведення фермерського господарства; наказів про надання дозволів на розроблення землевпорядної документації щодо відведення земельних ділянок, в тому числі проектів землеустрою; наказів про затвердження землевпорядної документації, зокрема проектів землеустрою та передачі земельних ділянок в оренду чи на іншому речовому праві; витягів з Державного земельного кадастру щодо переданих земельних ділянок; документів про проведення нормативно-грошової оцінки земельних ділянок; цивільно-правових договорів, зокрема договорів оренди, на підставі яких земельні ділянки передані у користування чи на іншому речовому праві; заяв про отримання у власність оренду чи на іншому праві користування земельних ділянок для ведення фермерського господарства та всіх доданих до них документів, в тому числі графічних матеріалі про бажане місце розташування земельної ділянки, обґрунтування розмірів земельної ділянки.
Строк дії ухвали встановити тривалістю один місяць з дня її ухвалення до 22.01.2018 року.
Відповідно до ст. 166 ч. 1 КПК України роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукування і вилучення зазначених в ухвалі документів.
Ухвала, оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Суддя слідчий Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_11
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2017 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 70399563 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Ковальова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні