Справа № 537/5434/13-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.10.2013 року року слідчий суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Фадєєва С.О., розглянувши в м. Кременчуці Полтавської області клопотання в.о.начальника другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області ОСОБА_1 звернувся до суду клопотанням, погодженим з прокурором прокуратури м. Кременчука, де просить надати йому тимчасовий доступ до інформації, яка зберігається в ПрАТ «КиївСтар» , а саме, деталізацію дзвінків по номеру телефону НОМЕР_1 з зазначенням адрес сот (вишок) мобільного зв»язку, вхідних та вихідних дзвінків та з»єднань (в тому числі нульової тривалості) з можливістю вилучення даної інформації в роздрукованому вигляді за період з 01.01.2013 року по 12.10.2013 року. Також просить у разі вилучення зазначених документів правоохоронними органами, надати дозвіл на тимчасовий доступ до протоколу виїмки, яким підтверджується обсяг та перелік вилучених документів та належним чином завірених копій вилучених документів.
В клопотанні посилається на те, що матеріалами кримінального провадження встановлено, що службові особи ТОВ "Дельта СКМ" (код 34987824 м.Кременчук) в період 2010-2012 років, під час здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів та податкової звітності свого підприємства. Дані дії службових осіб ТОВ "Дельта СКМ" при реєстрації кримінального провадження кваліфіковано за ч. 1 ст. 212 КК України. Також службові особи ТОВ «Компанія Азімут» (код ЄДРПОУ 36836827) та ТОВ «Желдоргарант» (код ЄДРПОУ 38252352) діючи за попередньою змовою, на протязі 2010-2013 років, під час здійснення фінансово-господарської діяльності відображали по бухгалтерському та податковому обліку взаємовідносин, яких фактично не було, з суб'єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ КПФ "Кураж"(код ЄДРПОУ 36717857), ПП "Тигран - Дніпро"(код ЄДРПОУ 37262511), ПП Фірма "Злагода-Світ"(код ЄДРПОУ 37791735), ТОВ ТД "Віжиталь Інвест"(код ЄДРПОУ 38066073), ПП "Компанія "Агріс"(код ЄДРПОУ 37667103). Дані дії службових осіб ТОВ «Компанія Азімут» (код ЄДРПОУ 36836827) відображали та ТОВ «Желдоргарант» при реєстрації кримінального провадження кваліфіковано за ч. 1 ст. 212 КК України. В ході досудового слідства було проведено допити посадових осіб вищезазначених СПД, крім директора ТОВ ТД "Віжиталь Інвест". Встановлено, що директором ТОВ ТД "Віжиталь Інвест" тривалий час перебувала підставна особа - гр.ОСОБА_3, якого на даний час не можливо встановити та допитати та який має телефон за №097 214 29 49. Для з'ясування обставин правопорушення, а саме встановлення фактичних даних по фінансово-господарських взаємовідносинах, обставин вказаних взаємовідносин, встановлення місцезнаходження гр. ОСОБА_3, встановлення особи, яка підписала та склала документи при вказаних фінансово-господарських взаємовідносинах, яка займалась керівництвом підприємств, для проведення її допиту та для проведення судово-почеркознавчої (криміналістичної) експертизи, просить клопотання задовольнити.
Вивчивши клопотання та матеріали, додані до нього, слідчий суддя прийшов до висновку про необхідність повернення клопотання прокурору для усунення недоліків, зважаючи на наступне.
Згідно ст.. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку ).
Отже, такий захід забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів може бути застосований лише щодо документів, тобто до спеціально створеного з метою збереження інформації матеріального об»єкта, який містить зафіксовані відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, та речей, а не щодо інформації, як клопоче слідчий.
Крім цього, деякі додані до клопотання документи не містять назв, що унеможливлює їх ідентифікацію.
В силу ч.1 ст.. 160 цього Кодексу слідчий має право звернутися із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за погодженням з прокурором. З наданого витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань не можливо встановити особу, яка проводить досудове слідство в кримінальному провадженні № 32013180000000061, а також прокурора, який здійснює процесуальне керівництво, а отже, неможливо зробити висновок про правомірність звернення ініціатора з клопотанням.
Враховуючи вищевикладене слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання в.о.начальника другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області ОСОБА_1 слід повернути прокурору для усунення недоліків у зв»язку з неможливістю розглянути його по суті.
Керуючись ст.ст.159, 160, 162 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання в.о.начальника другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області ОСОБА_1про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів повернути прокурору м. Кременчука для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя С.О.Фадєєва
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2013 |
Оприлюднено | 22.11.2017 |
Номер документу | 70401526 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Фадєєва С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні